S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

To społeczeństwo nie zostało naruszone nawet między Rosją a Ukrainą, czyżby tworzyło się społeczeństwo nietykalne?

Konflikt na Ukrainie wstrząsnął rynkami akcji, ale są spółki, które prawie w ogóle nie ucierpiały. Wśród tych "nietykalnych" firm jest firma, którą teraz analizujemy. Czy możemy sobie powiedzieć, że skoro ich akcje prawie w ogóle nie zostały poruszone przez tak istotny problem globalny, to jest to bezpieczna przystań o wysokim potencjale wzrostu w długim okresie?

Niektóre globalne firmy powoli stają się projektami nietykalnymi

Pod koniec ubiegłego tygodnia firma Advanced Micro Devices $AMD dołączyła do+5.3%rosnącej liczby firm zamykających działalność w Rosji. Firma AMD wstrzymuje wszystkie dostawy układów scalonych do Rosji. Reakcja rynku na ten ruch była negatywna, ale nie był to znaczący spadek, który miałby istotne znaczenie dla spółki.

AMD wstrzymało sprzedaż układów scalonych do Rosji

3 marca firma Advanced Micro Devices ogłosiła, że wstrzymuje sprzedaż wszystkich układów scalonych do Rosji w odpowiedzi na inwazję tego kraju na Ukrainę. Zakaz dotyczy również Białorusi, która pozwala Rosji na wykorzystywanie swojego terytorium jako bazy dla wojsk. W e-mailu do PCWorld, potwierdzającym toposunięcie, rzecznik AMD powiedział: "W związku z sankcjami nałożonymi na Rosję przez Stany Zjednoczone i inne kraje, firma AMD obecnie wstrzymuje sprzedaż i dystrybucję naszych produktów do Rosji i Białorusi. Reakcją rynku na posunięcie AMD był spadek kursu akcji. W rzeczywistości jednak Rosja stanowi bardzo małą część działalności AMD, więc wpływ finansowy na firmę jest minimalny.

Na kilka tygodni przed tym posunięciem Stowarzyszenie Przemysłu Półprzewodników (SIA) wydało oświadczenie w sprawie rosyjskich sankcji. W oświadczeniu SIA stwierdziła, że Rosja nie jest uważana za znaczącego nabywcę półprzewodników. Według danych SIA, w 2021 r. udział Rosji w światowych zakupach układów scalonych wyniósł mniej niż 0,1%.

Rosja to tylko najnowsze wyzwanie dla akcji AMD w 2022 r.

Nie da się ukryć, że rok 2022 był trudny dla wielu akcji. Na rynku ciążą obawy o inflację, wzrost stóp procentowych i bieżące problemy związane z łańcuchem dostaw. Problemy te dotknęły w szczególności sektor technologiczny. Jest to walor, który ma za sobą trzy wyjątkowe lata, w tym rok 2019, który zakończył się osiągnięciem najlepszych wyników w indeksie S&P500. Udział AMD w rynku procesorów dla komputerów PC jest najwyższy od 15 lat, a firma osiąga duże zyski na lukratywnym rynku serwerów. Jej własne procesory zasilają najgorętsze konsole do gier nowej generacji. Firma AMD ogłosiła rekordowe zyski za czwarty kwartał i przedstawiła prognozy przychodów na rok 2022, które przekroczyły oczekiwania analityków. Akcje AMD otrzymały ocenę "B" w serwisie Portfolio Grader oraz konsensusową ocenę "overweight" od analityków Wall Street Journal.

Jeśli chodzi o obecną okazję do kupna akcji AMD, nie ma pewności, czy to już koniec spadków i czy nie mogą one spaść jeszcze niżej. A więc tak, istnieje element ryzyka. Jednak kupując teraz, zyskujesz sprawdzony, długoterminowy produkt wzrostowy z dyskontem w stosunku do cen z października 2021 r. Okazuje się jednak, że firmy specjalizujące się w produkcji komputerów, chipów i różnych urządzeń informatycznych stają się w pewnym sensie nietykalne nawet w obliczu napięć geopolitycznych na świecie, a to ze względu na wysoki popyt na te urządzenia. Dlatego uważam, że inwestowanie w takie spółki staje się bezpieczną przystanią dla inwestorów, ale każdy powinien wyrobić sobie własne zdanie i nie traktować tego jako porady inwestycyjnej. Pisząc te słowa, korzystałem z danych Investorplace.com

Stáva sa z tejto firmy nedotknuteľná spoločnosť?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet