S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Oto 2 akcje, które powinieneś kupić i nigdy nie sprzedawać, według analityków

Oczywiście, określenie "nigdy nie sprzedawać" może być przesadą, ale istnieją akcje o długoterminowym potencjale wzrostu, a tego typu akcje są dość bliskie określeniu "nigdy nie sprzedawać". A sprzedaż takich akcji w ciągu najbliższych kilkunastu lat byłaby bardzo złym posunięciem - uważają niektórzy analitycy. Które akcje są oceniane z takim statusem?

Każdy ma swoich faworytów, oto dwie akcje z bardzo dobrymi ocenami

1. zablokuj $SQ-0.3%

Ekosystem Square obejmuje wszystkie funkcje związane z finansami, w tym bank branżowy. Taka obecność zarówno w sektorze fintech, jak i tradycyjnych finansów stanowi wartość dodaną do ekosystemu. Z kolei platforma płatności społecznościowych Cash App daje jej oparcie w finansach osobistych. Produkt dobrze konkurował również z PayPal Holdings -Venmo i prawie dogonił Venmo pod względem liczby klientów. Ponadto, nawet po niedawnym wejściu na rynek hiszpański, Block działa tylko w ośmiu krajach. A skoro Irlandia, Francja i Hiszpania służą jako przyczółek w Unii Europejskiej, może to łatwo doprowadzić do obecności w 16 innych krajach, które przyjęły euro, co otworzy drzwi do nowych rynków i dużej liczby klientów. Dzięki tej ekspansji przychody za rok 2021 wzrosły o 86% do 17,7 mld USD w porównaniu z rokiem poprzednim. Rozwodniony skorygowany zysk netto wzrósł do 898 mln USD, co oznacza wzrost o 111% w porównaniu z tym samym okresem.

Pomimo zdrowego wzrostu, akcje firmy Block spadły o 56% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w miarę jak spadały akcje spółek zajmujących się technologiami rozwojowymi. Mimo to wskaźnik ceny do sprzedaży (P/S) wynosi nieco poniżej trzech, a prawie siedem, jeśli od przychodów odjąć wolumen obrotu bitcoinami. Dzięki temu staje się bardziej konkurencyjny w stosunku do PayPal, który jest sprzedawany po cenie ponad czterokrotnie wyższej od zysków.

2. innowacyjne nieruchomości przemysłowe $IIPR+0.2%

IIP czerpie korzyści z długoterminowego wzrostu branży medycznej marihuany. Firma Allied Market Research prognozuje, że do 2026 r. złożona roczna stopa wzrostu wyniesie 24%, co przyczyni się do rozwoju działalności IIP. Ponadto IIP jest funduszem powierniczym inwestującym w nieruchomości (REIT), a nie firmą zajmującą się handlem konopiami indyjskimi. Dzierżawi teren i sprzęt potrzebny do produkcji medycznej marihuany. Skupienie się na nieruchomościach oznacza, że IIP nie podlega ograniczeniom planu I, które ściśle regulują branżę, którą wspiera. Większość banków nie będzie obsługiwać firm z branży konopi indyjskich ze względu na zakaz federalny. IIP może finansować tych plantatorów poprzez zakup majątku firmy i oddanie go w leasing zwrotny. To zapewnia kapitał dla przemysłu. Program sprzedaży i leasingu zwrotnego odegrał kluczową rolę w uzyskaniu przez IIP 205 mln USD przychodów w 2021 r., co stanowi wzrost o 75% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Medyczna marihuana w USA z pewnością ma przyszłość, a tym samym wzrost dla tej firmy, jeśli chodzi o Europę, nadal jestem sceptyczny, ale kto wie. Rynek amerykański jest wystarczająco duży, aby firma mogła się rozwijać. A Block to zdecydowanie dobry wybór z dużym potencjałem, po prostu - zawsze będą płatności, a fakt, że doganiają PayPal, jest dość interesujący i korzystny, ponieważ PayPal jest liderem w tej dziedzinie. Nie należy traktować tego jako porady inwestycyjnej, należy przeprowadzić własne badania. Przy pisaniu tego artykułu korzystałem z danych Fool.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet