S&P 500 ^GSPC
5,106.87
+0.21%
Nvidia NVDA
$808.40
+2.18%
Meta META
$500.74
+2.17%
Tesla TSLA
$199.81
-1.03%
Apple AAPL
$178.97
-0.98%
Alphabet GOOG
$139.06
-0.51%
Amazon AMZN
$177.37
+0.35%
Microsoft MSFT
$412.76
-0.21%

Rosja i 5 innych powodów, dla których wkraczamy w recesję, a Ty powinieneś rozważyć swoje inwestycje

Recesje są naturalnym elementem wzrostu gospodarczego. Ostatnia wielka fala miała miejsce 14 lat temu i jest tylko kwestią czasu, kiedy nadejdzie następna, a może już nadeszła? Oto 5 wskaźników nadchodzącego poważnego spowolnienia gospodarczego w 2022 r., które każdy powinien rozważyć i dokonać ponownej oceny swojego portfela inwestycyjnego.

Istotne przyczyny nadchodzącej recesji gospodarczej, które powinniśmy rozważyć

Wysoka inflacjaW
dniu dzisiejszym
Amerykańskie
Biuro Statystyki Pracy podało najwyższą od
40
lat stopę infl
acji, która wyniosła
7,9%
. Skok ten nie uwzględnia ostatniego wzrostu cen ropy naftowej, który spowodowałby jeszcze większy wzrost inflacji.
Jak widać z historii, wysokiej inflacji często towarzyszą recesje. Nie mówiąc już o Europie, gdzie sytuacja inflacyjna jest znacznie gorsza w wyniku inwazji rosyjskiej.

Krzywa dochodowości amerykańskich papierów wartościowych jest prawie odwrócona

Krzywa dochodowości amerykańskich papierów skarbowych jest uważana za jeden z najlepszych wskaźników recesji. Jest on bliski odwrócenia, co oznacza, że krótkoterminowe stopy procentowe są wyższe niż długoterminowe. To niezwykłe wydarzenie było w przeszłości bardzo wiarygodnym wskaźnikiem nadchodzącej recesji, ponieważ odzwierciedla nastroje inwestorów dotyczące przyszłych wyników gospodarczych. Od II wojny światowej po każdym odwróceniu krzywej dochodowości następowała recesja w ciągu kolejnych 6-18 miesięcy, a recesje w naturalny sposób korelują z niższymi stopami zwrotu z rynku akcji.

Duży wzrost cen ropy naftowej

W ciągu ostatnich 50 lat za każdym razem, gdy ceny ropy naftowej skorygowane o inflację wzrastały o 50% powyżej trendu, następowała recesja. W tym tygodniu międzynarodowe ceny benchmarku wspięły się znacznie powyżej 110 USD za baryłkę, przekraczając ten próg z powodu obaw o zakłócenia w rosyjskim eksporcie po inwazji tego kraju na Ukrainę.

Niska stopa bezrobocia

Niskie bezrobocie jest jak spokój przed burzą. Gospodarce amerykańskiej nigdy nie udało się utrzymać niskiego bezrobocia bez popadania w recesję. Stopa bezrobocia osiąga swój najniższy poziom około 12 miesięcy przed rozpoczęciem recesji. W ostatnich latach bezrobocie utrzymuje się na niskim poziomie, obecnie wynosi 3,8%. W rzeczywistości jednak to nie bezrobocie jest czynnikiem zapowiadającym recesję. Bezrobocie jest związane ze wzrostem akcji kredytowej. Krótko mówiąc, im niższe bezrobocie i większy wzrost kredytów, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia recesji.

Ponadprzeciętny wzrost indeksu S&P 500 w ostatnich latach

Wzrost gospodarczy zawsze prowadzi do recesji. Tak właśnie działa gospodarka. Widać to na przykładzie indeksu S&P 500. Na przykład przed recesją w 2001 r. indeks S&P 500 wzrósł o prawie 50% w ciągu dwóch lat. Tak duże wzrosty poprzedzały wszystkie recesje. Widzimy, że od marca 2020 r. scenariusz ten się powtarza.

Uważam, że istnieją całkiem realne powody, by sądzić, że weszliśmy w recesję, co potwierdza historia. Dlatego też powinniśmy zastanowić się, w jakie akcje lub kryptowaluty zainwestowaliśmy nasze pieniądze i czy nie lepiej jest sprzedać ryzykowne pozycje i przenieść je do "bezpiecznych przystani", takich jak złoto lub spółki złota, które w takich czasach zachowują swoją wartość.

Jeśli chodzi o złoto, spodobał mi się artykuł na temat buliose autorstwa użytkownika, który ładnie je przeanalizował: Towar, który wciąż okazuje się jedną z najlepszych inwestycji na świecie i nic złego się z nim nie dzieje

Sme v recesií?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet