S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Analiza firmy Amazon: zbliża się ważne wydarzenie, które może spowodować gwałtowny wzrost cen akcji

Firmy Amazon $AMZN+0.0% nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wszyscy znają tego giganta handlu elektronicznego i usług w chmurze, który ma czwartą co do wielkości kapitalizację rynkową na świecie. Firma ogłosiła niedawno split, czyli podział akcji. W tym artykule dowiesz się, co to oznacza dla firmy Amazon. A także jaki wpływ będzie to miało na cenę akcji, z czego mogą skorzystać inwestorzy.

Wycena firmy Amazon jest tańsza, niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Podział akcji firmy Amazon

W środę po południu firma Amazon ogłosiła, że jej rada nadzorcza zatwierdziła podział akcji w stosunku 20:1. Chociaż akcje czasami podskakują po ogłoszeniu podziału akcji, inwestorzy powinni pamiętać, że podział akcji nie tworzy żadnej dodatkowej wartości wewnętrznej dla akcjonariuszy.

W przypadku podziału akcji dochodzi jedynie do podziału akcji spółki. Na przykład, jeśli akcje o cenie 1000 USD zostaną podzielone na 10 części, każdy akcjonariusz będzie miał 10 akcji za każdą akcję, którą wcześniej posiadał - a wartość tych akcji wyniesie 100 USD za sztukę. Zatem inwestor w tym przykładzie miałby taką samą całkowitą wartość inwestycji przed i po podziale akcji.

To tak, jakby wziąć całą pizzę i pokroić ją na plasterki. Pozostaje taka sama ilość kalorii do spożycia przed i po pokrojeniu pizzy.

Podział akcji, jak poinformowała firma Amazon w swoim zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, ma nastąpić 25 maja. Oczekuje się, że obrót akcjami w ramach splitu rozpocznie się 6 czerwca.

Prawdziwy powód, dla którego inwestorzy Amazona powinni być optymistami

Chociaż akcje firmy Amazon mogły skoczyć w czwartek głównie z powodu informacji o podziale akcji, prawdziwym powodem, dla którego inwestorzy powinni być bardziej byczo nastawieni w tym tygodniu, jest wiadomość, którą Amazon powiązał z ogłoszeniem podziału akcji: rada nadzorcza zatwierdziła 10 mld USD na skup akcji własnych.

Program pozwala firmie od czasu do czasu odkupić swoje akcje, jeśli uzna, że zwiększyłoby to długoterminową wartość dla akcjonariuszy" - poinformowała firma Amazon w oświadczeniu skierowanym do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Upoważnienie to jest dwukrotnie wyższe od poprzedniego programu o wartości 5 mld USD, który został przyznany w 2016 roku.

Od 2016 r. Amazon odkupił akcje o wartości 2,12 mld USD. Biorąc pod uwagę, że spółka ogłosiła program skupu akcji własnych o wartości 10 mld USD, zanim poprzedni program został w pełni wyczerpany, może to być sygnał, że zarząd uważa, iż jej akcje są niedowartościowane i że nadszedł czas, aby zwiększyć wartość skupu.

Cena akcji firmy Amazon spadła od początku roku o prawie 14%, źródło .

Czy warto kupić akcje firmy Amazon?

Zarząd firmy Amazon może mieć coś wspólnego z zatwierdzeniem skupu akcji własnych o wartości 10 mld USD. Rzeczywiście, akcje wyglądają dziś na niedowartościowane.

Jednak pierwszy rzut oka na te akcje może sprawić, że inwestorzy nabiorą przekonania, że są one przewartościowane. Na przykład wskaźnik ceny do zysków wynoszący 45 wygląda na pierwszy rzut oka na drogi. Inwestorzy powinni jednak wiedzieć, co następuje: Analitycy spodziewają się, że w ciągu najbliższych pięciu lat zysk na akcję spółki będzie rósł średnio o około 35% rocznie.

Jednym z oczywistych katalizatorów wzrostu marży jest działalność Amazon Web Services (AWS) w zakresie przetwarzania w chmurze, która rozwija się szybciej niż podstawowa działalność Amazon w zakresie handlu elektronicznego i ma wyższą marżę operacyjną (30% dla AWS w porównaniu z marżą operacyjną firmy w Ameryce Północnej wynoszącą 2,5%). W miarę wzrostu udziału AWS w całkowitych przychodach Amazon, powinno to zwiększyć skonsolidowaną marżę operacyjną firmy i przyczynić się do szybkiego wzrostu zysków.

Mimo że każda inwestycja niesie ze sobą pewne ryzyko, akcje firmy Amazon wydają się być obecnie atrakcyjną inwestycją długoterminową.

Disclaimer: Autorem tej analizy jest Daniel Sparks, nie jestem profesjonalnym inwestorem. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet