S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Oslabení společnosti Nvidia utichá, nastal čas pro investici za skvělou cenu

Rok 2022 byl pro investory do společnosti Nvidia (NASDAQ: $NVDA+0.0%) frustrující, protože její hodnota od začátku roku klesla o zhruba 25 %. Na cenu akcií $NVDA+0.0%  vyvíjelo tlak mnoho faktorů. Volatilita trhu nám však vytvořila nádhernou cenu pro tuto skvělou společnost, která bude mít silnou poptávku po produktech.

Bude Nvidia stíhat plnit poptávku v době neutichající čipové krize?

Jistě víte o vnějších faktorech, které na společnost Nvidia $NVDA+0.0% doléhají. Inflace, úrokové sazby a nyní i rusko-ukrajinská válka způsobily propad akcií technologických společností.

Situace v Rusku technicky způsobila, že se technologické akcie dostaly na území medvědího trhu. Pokud to nestačí, musel se čipový gigant vypořádat i s několika zádrhely. To vše se stalo v době, kdy probíhal širší výprodej technologických akcií.

Společnost musela zrušit dohodu o koupi společnosti Arm kvůli problémům s regulací. Musela se také vypořádat s kybernetickým útokem. Ačkoli je tento hackerský incident v celkovém schématu věcí maličkostí, rozhodně jí neprospěl, protože býčí nálada na akcie nadále klesá.

I když se však společnosti Nvidia $NVDA+0.0% nedaří, není třeba se na to vykašlat. Ve skutečnosti může být po jejím nedávném oslabení právě teď ten správný čas na vstup do pozice/její doplnění. Dlouhodobý vítr v zádech více než vynahradí mnohé protivětry, které ji v posledních měsících srazily níže.

Co se chystá pro akcie $NVDA+0.0%?

Nedávné problémy pro společnost (zrušení dohody s Arm, kybernetický útok) mohou být nyní trhem plně absorbovány. Vnější faktory, které ovlivnily její výkonnost, by však mohly působit i nadále.

V krátkodobém horizontu bude další směr vývoje akcií $NVDA+0.0% do značné míry diktovat směr, kterým se budou technologické akcie ubírat. Pokud si investoři uvědomí, že na výše zmíněné nejistoty reagovali přehnaně? Mohli bychom být svědky toho, že akcie spolu s akciemi dalších významných Nasdaq 100 složek, pokračovat v odrazu, jak se jim to daří v posledních dnech.

Naopak, pokud se objeví další špatné zprávy, ať už týkající se geopolitiky, inflace nebo úrokových sazeb, pak nás může čekat další oslabování. Soustředit se na nejbližší období však není v případě akcií Nvidia $NVDA+0.0% ten nejlepší přístup. Její krása spočívá v tom, že má potenciál se v průběhu času stabilně zhodnocovat. Ne se pokoušet vydělat na obchodování kolem ní.

To znamená, že ačkoli je těžké handicapovat krátkodobý vývoj, stále existuje poměrně jasný obrázek toho, kam tato společnost směřuje. Po silných provozních výsledcích v průběhu pandemie se vyrovnává a příští roky mohou přinést další solidní růst tržeb a zisků, který jsme viděli v předchozích dvou fiskálních letech.

Zaměřte se na dlouhodobý horizont

Volatilita trhu nám připravila velmi atraktivní vstupní bod do této společnosti

Podmínky na trhu se mohly změnit a mohou se měnit i nadále. Ale trendy, které podpořily neuvěřitelný růst akcií $NVDA+0.0% v letech 2020 a 2021, nezmizí. Poptávka po jejích grafických procesorech mezi koncovými uživateli v oblasti cloud computingu, videoher a dalších odvětvích zůstává silná.

Nové trhy umožňují částem společnosti vykazovat mimořádně vysoké tempo růstu. V minulém čtvrtletí, kdy vykázala 53% meziroční nárůst celkových tržeb, vykázala její jednotka datových center 71% nárůst tržeb. K tomu přispělo zvýšené využívání grafických procesorů za účelem provozování aplikací umělé inteligence (AI). Další rozvíjející se segment, profesionální vizualizace, vykázal meziroční růst tržeb o 109 %.

Další slibné oblasti růstu, jako je automobilový průmysl, mohou být prozatím pozastaveny kvůli šokům v dodávkách. Jakmile se však tyto otřesy v dodávkách vyřeší, jedná se o další oblast, která by mohla společnosti Nvidia $NVDA+0.0% umožnit další nadprůměrnou expanzi. V tomto fiskálním roce (končícím v lednu 2023) odhaduje prodejní strana růst nejvyššího obratu společnosti o 29 %.

Zisk na akcii (EPS) ve výši přibližně 5,61 USD na akcii by měl být zhruba o 26,4 % vyšší než číslo EPS v roce 2021 (4,44 USD). Jakmile se tato situace naplní a společnosti se bude i nadále dařit, navzdory obavám, že pandemie "stáhla dopředu" růst za mnoho let, akcie se postupně zotaví. To platí zejména vzhledem k tomu, že dnes se pohybuje kolem 225 USD za akcii (loni to bylo až 346,47 USD). Akcie $NVDA+0.0% mají dostatek prostoru k tomu, aby si vytyčily cestu zpět.

Verdikt ohledně akcií NVDA

Dnešní vybírání peněz z akcií Nvidia $NVDA+0.0% může vést k tomu, že necháte peníze na stole. Její pokles v posledních čtyřech měsících je spíše výsledkem krátkodobé volatility než známkou toho, že jde o začátek konce neuvěřitelného mnohaletého vzestupu této akcie.

Pro ty, kteří stále sedí stranou? Sražení ceny akcií Nvidia $NVDA+0.0% vám dává příležitost vstoupit do pozice za výhodnou cenu. Její potíže pominou, ale faktory, které jí umožňují a budou umožňovat vykazovat nadprůměrné tempo růstu i v příštích letech, tu zůstanou.

Predikce

$NVDA+0.0% má 43,4% předpokládaný roční růst tržeb a 41,8% roční růst zisků. Analytická komunita za poslední měsíc upravila svůj konsenzuální odhad zisku pro $NVDA+0.0% o 10,3 % výše. Válka & hacking nenaruší činnost společnosti $NVDA+0.0%, která dominuje grafickým čipům a čipům s umělou inteligencí. Nvidia je monopol a velmi bezpečná investice.

Vzhledem k tomu, že negativa jsou v ceně akcií $NVDA+0.0% příliš promítnuta a pozitiva nejsou dostatečně zohledněna, jedná se o skvělý nákup. Navíc nejnovější zprávy ze světa, kdy Ukrajina hlásí omezení vývozu neonu, který je pro čipy důležitý, přidá právě této společnosti na poptávce a bude si také moc říct o vyšší cenu za produkty.

Čipová krize se prohlubuje: Čipová krize se prohlubuje, Ukrajina hlásí pozastavení až 50% vývozu neonu, který je potřebný pro výrobu čipů | Bulios

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Společnost je super slibná a silná, to ukázali v letech 2020 a 21. Technologický sektor byl nemilosrdný a Nvidia to schytávala znova a znova, myslím si že je teď příležitost pro nákup.

$NVDA+0.0% mám v portfoliu a nadále ji věřím, pouze přikupuju. Trh tu cenu z mého pohledu srazil až moc, což je pro investory super.

mám tedy opačný názor, ačkoli $NVDA+0.0% považuji za perfektním společnost, tak je ta cenovka enormně přestřelená

investoři mají vysoká budoucí očekávání co se týče zisků