S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Słabość Nvidii ustępuje, czas na świetną inwestycję w wartość

Rok 2022 był frustrujący dla inwestorów w firmę Nvidia (NASDAQ: $NVDA+4.0%), ponieważ jej wartość od początku roku spadła o około 25%. Wiele czynników wywiera presję na kurs akcji spółki $NVDA+4.0%. Zmienność rynku spowodowała, że cena tej wspaniałej firmy, na którą będzie duży popyt, jest bardzo korzystna.

Czy Nvidia będzie w stanie sprostać popytowi w obliczu trwającego kryzysu na rynku układów scalonych?

Z pewnością wiesz o czynnikach zewnętrznych, które ciążą na firmie Nvidia $NVDA+4.0%. Inflacja, stopy procentowe, a obecnie wojna rosyjsko-ukraińska spowodowały gwałtowny spadek akcji spółek technologicznych.

Sytuacja w Rosji sprawiła, że z technicznego punktu widzenia akcje spółek technicznych znalazły się na terytorium rynku niedźwiedzia. Jakby tego było mało, gigant w dziedzinie układów scalonych również musiał zmierzyć się z kilkoma niepowodzeniami. Wszystko to działo się w czasie, gdy trwała szersza wyprzedaż akcji spółek technologicznych.

Firma musiała odwołać transakcję zakupu firmy Arm z powodu problemów regulacyjnych. Musiała także poradzić sobie z cyberatakiem. Chociaż ten incydent hakerski jest niewielki w ogólnym rozrachunku, to z pewnością nie przysłużył się spółce, gdyż bycze nastroje wokół akcji nadal spadają.

Jednak nawet jeśli firma Nvidia $NVDA+4.0% nie osiągnie dobrych wyników, nie ma powodu do rezygnacji. W rzeczywistości, po ostatnim osłabieniu, teraz może być czas na wejście/uzupełnienie pozycji. Długoterminowe czynniki zewnętrzne z nawiązką zrekompensują liczne czynniki zewnętrzne, które spowodowały spadek kursu w ostatnich miesiącach.

Co czeka akcje spółki $NVDA+4.0%?

Ostatnie problemy firmy (anulowanie transakcji Arm, atak cybernetyczny) mogą być już w pełni zaabsorbowane przez rynek. Jednak czynniki zewnętrzne, które wpłynęły na jej wyniki, mogą nadal działać.

W krótkim terminie, przyszły kierunek notowań akcji spółki $NVDA+4.0% będzie w dużej mierze dyktował kierunek, w którym podążać będą akcje spółek technologicznych. Jeśli inwestorzy zdadzą sobie sprawę, że przesadzili z reakcją na wyżej wymienione niepewności? Możemy być świadkami dalszego odbicia akcji, podobnie jak w ostatnich dniach, wraz z akcjami innych głównych uczestników indeksu Nasdaq 100.

Z drugiej strony, jeśli napłynie więcej złych wiadomości, czy to związanych z geopolityką, inflacją czy stopami procentowymi, może dojść do dalszego osłabienia. Skupianie się na najbliższym czasie nie jest jednak najlepszym podejściem w przypadku akcji firmy Nvidia $NVDA+4.0%. Jego piękno polega na tym, że ma potencjał stałego wzrostu wartości w czasie. Nie należy próbować wykorzystywać możliwości handlu wokół niego.

Mimo to, choć trudno jest przewidzieć krótkoterminową perspektywę, wciąż istnieje dość jasny obraz tego, w jakim kierunku zmierza firma. Po dobrych wynikach operacyjnych w czasie pandemii, sytuacja się wyrównuje, a kolejne lata mogą przynieść podobny wzrost przychodów i zysków, jaki obserwowaliśmy w poprzednich dwóch latach obrotowych.

Koncentracja na perspektywie długoterminowej

Zmienność rynku przygotowała nas na bardzo atrakcyjny punkt wejścia w tę spółkę

Warunki rynkowe zmieniły się i mogą nadal się zmieniać. Jednak trendy, które napędzały niesamowity wzrost akcji spółki $NVDA+4.0% w latach 2020 i 2021, nie znikną. Popyt na procesory graficzne tej firmy wśród użytkowników końcowych w chmurach obliczeniowych, grach wideo i innych branżach pozostaje silny.

Nowe rynki umożliwiają częściom firmy osiąganie wyjątkowo wysokich wskaźników wzrostu. W ostatnim kwartale, kiedy to łączne przychody firmy wzrosły o 53% w stosunku do poprzedniego roku, jej dział zajmujący się centrami danych odnotował wzrost przychodów o 71%. Było to spowodowane zwiększonym wykorzystaniem procesorów graficznych do obsługi aplikacji sztucznej inteligencji (AI). Inny wschodzący segment, profesjonalna wizualizacja, odnotował wzrost przychodów o 109% rok do roku.

Inne obiecujące obszary wzrostu, takie jak motoryzacja, mogą być na razie wstrzymane ze względu na szoki podażowe. Jednak gdy te problemy z podażą zostaną rozwiązane, jest to kolejny obszar, który może pozwolić firmie Nvidia $NVDA+4.0% na kontynuowanie ponadprzeciętnej ekspansji. W bieżącym roku obrotowym (kończącym się w styczniu 2023 r.) sprzedający szacuje wzrost przychodów o 29%.

Oczekuje się, że zysk na akcję (EPS) w wysokości około 5,61 USD na akcję będzie o 26,4% wyższy niż EPS w 2021 r. (4,44 USD). Gdy sytuacja ta się zmaterializuje, a firma będzie nadal dobrze prosperować, pomimo obaw, że pandemia "pociągnęła" wzrost na wiele lat, akcje będą stopniowo odbijać się od dna. Tym bardziej, że obecnie cena akcji wynosi około 225 USD (w zeszłym roku wynosiła 346,47 USD). Akcje spółki $NVDA+4.0% mają jeszcze sporo miejsca, by się odegrać.

Werdykt w sprawie akcji NVDA

Dzisiejsze spieniężenie akcji firmy Nvidia $NVDA+4.0% może doprowadzić do pozostawienia pieniędzy na stole. Spadek kursu w ciągu ostatnich czterech miesięcy jest raczej wynikiem krótkoterminowej zmienności, a nie sygnałem, że to początek końca niewiarygodnej, wieloletniej hossy na giełdzie.

Dla tych, którzy nadal siedzą z boku? Obniżka kursu akcji firmy Nvidia ( $NVDA+4.0% ) daje możliwość wejścia w pozycję po okazyjnej cenie. Kłopoty miną, ale czynniki, które pozwoliły i pozwolą na osiągnięcie ponadprzeciętnego tempa wzrostu przez najbliższe lata, pozostaną.

Prognoza

$NVDA+4.0% ma 43,4% prognozowanego rocznego wzrostu przychodów i 41,8% prognozowanego rocznego wzrostu zysków. W ciągu ostatniego miesiąca środowisko analityków podniosło swój konsensus szacunków zysków dla spółki $NVDA+4.0% o 10,3%. Wojna i hakerstwo nie zakłócą działalności firmy $NVDA+4.0%, która dominuje na rynku układów graficznych i układów sztucznej inteligencji. Nvidia jest monopolistą i bardzo bezpieczną inwestycją.

Biorąc pod uwagę, że negatywy są nadmiernie odzwierciedlone w cenie akcji spółki $NVDA+4.0%, a pozytywy są niedostatecznie odzwierciedlone, jest to świetny zakup. Dodatkowo, ostatnie wiadomości ze świata - Ukraina ogłosiła ograniczenia w eksporcie neonu, który jest ważny dla układów scalonych - zwiększą popyt na tę konkretną firmę i będą miały wpływ na wyższą cenę produktów.

Pogłębia się kryzys na rynku chipów: Kryzys na rynku chipów pogłębia się, Ukraina informuje o wstrzymaniu eksportu nawet 50% neonu, który jest niezbędny do produkcji chipów | Bulios

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet