S&P 500 ^GSPC
5,110.79
+0.28%
Nvidia NVDA
$808.10
+2.15%
Meta META
$499.51
+1.91%
Apple AAPL
$178.44
-1.28%
Tesla TSLA
$199.62
-1.12%
Alphabet GOOG
$138.85
-0.67%
Amazon AMZN
$177.43
+0.38%
Microsoft MSFT
$412.59
-0.25%

Wzbogać swoje portfolio: Te 2 akcje REIT wzrosły o ponad 50% w ciągu ostatniego roku

Fundusze inwestycyjne rynku nieruchomości (REIT) to spółki notowane na giełdzie, które umożliwiają inwestorom indywidualnym zakup udziałów w portfelach nieruchomości. Fundusze REIT umożliwiają inwestorom łatwe inwestowanie w sektor nieruchomości, który obejmuje spółki będące właścicielami, deweloperami i zarządcami nieruchomości mieszkaniowych, komercyjnych i przemysłowych.

Inwestowanie w nieruchomości jako podstawa portfela? Może to również dotyczyć niektórych inwestorów, którzy szukają potencjalnych dochodów z dywidend i wynajmu.

Najlepsze akcje REIT obejmują wiele spółek, które dominują w danym obszarze rynku nieruchomości. Istnieje również możliwość inwestowania w akcje REIT-ów wzrostowych, REIT-ów o największej wartości lub REIT-ów o największej dynamice lub zmienności. Dzisiaj przedstawię 2 akcje REIT, które powinny znaleźć się na celowniku inwestorów ze względu na ich ogromny wzrost w ciągu ostatniego roku.

1. akcje REIT #1 - Life Storage Inc $LSI-0.8%

Wzrost o 50,5% w ciągu zaledwie jednego roku odnotowała firma $LSI-0.8%

Life Storage, Inc. $LSI-0.8% jest funduszem typu REIT, który nabywa i zarządza obiektami magazynowymi typu self-storage. Firma ma siedzibę w Buffalo, w stanie Nowy Jork, i prowadzi ponad 900 obiektów magazynowych w 30 stanach.

Firma jest przekonana o słuszności swojego trendu wzrostowego, ponieważ w ostatnim kwartale przedstawiła nam całkiem obiecujące wyniki:

  • Wzrost sprzedaży w jednym sklepie o 16,9% oraz wzrost zysku operacyjnego netto w jednym sklepie o 23,9% w porównaniu z rokiem ubiegłym.
  • Zysk netto przypadający na zwykłych akcjonariuszy w wysokości 74,1 mln USD, czyli 0,90 USD na jedną w pełni rozwodnioną akcję zwykłą
  • Skorygowane środki z działalności operacyjnej na jedną w pełni rozwodnioną akcję zwykłą wyniosły 1,41 USD, co stanowi wzrost o 31,8% w porównaniu z tym samym okresem w 2020 r.

Wszystkie ujawnione dane pobiły szacunki analityków, dlatego prognozowany jest dalszy długoterminowy wzrost. Nawet jeśli spółka nie będzie w stanie nabyć dodatkowych nieruchomości, co jest mało realne, to i tak będzie w stanie osiągać zyski i rentowność ze względu na rosnące czynsze i wysoki popyt na nieruchomości.

Spółka kusi również inwestorów dywidendą w wysokości 2,55% (3,34 USD), która może wzrosnąć w miarę zwiększania rentowności. Ogólnie rzecz biorąc, firma była w stanie zwiększać swoje przychody z roku na rok w ostatnich latach, co ma kluczowe znaczenie dla inwestorów, przy czym największy skok będzie widoczny w latach 2020-2021.

Nie ma tylko pozytywnych wiadomości, co może wpłynąć na rentowność firmy?

  • Niekorzystne zmiany ogólnych warunków ekonomicznych, branży nieruchomości i rynków, na których działa
  • Efekt konkurencji ze strony nowych obiektów magazynowych lub innych alternatywnych rozwiązań w zakresie magazynowania, prowadzący do spadku czynszów i obłożenia.
  • Potencjalna odpowiedzialność za nieubezpieczone straty i skażenie środowiska
  • zdolność Spółki do oceny, finansowania i integracji przejętych obiektów magazynowych typu self-storage

2. akcja REIT nr 2 - Camden Property Trust $CPT+0.9%

Akcje REIT $CPT+0.9%zyskały na wartości 59,5% w ciągu ostatniego roku

Camden Property Trust $CPT+0.9% jest notowaną na giełdzie firmą typu real estate investment trust, która inwestuje w mieszkania w Stanach Zjednoczonych. Firma uzyskuje prawie cały swój dochód z wynajmu nieruchomości najemcom na podstawie umów krótkoterminowych. Firma znalazła się na 8. miejscu listy "Best Companies to Work For" magazynu Fortune.

Firma jest bardzo obiecująca, dlatego też oczekiwania i przewidywania są wysokie. Płynność finansowa w wysokości 1,5 mld USD, którą firma zadeklarowała na koniec roku, stwarza warunki do kolejnych przejęć, a firma już teraz zwiększa przychody z 7,75% do 9,75% w ciągu roku, podczas gdy koszty rosną jedynie o 3%. Powinno to pozwolić na osiągnięcie prognozowanego wskaźnika FFO na poziomie 6,09-6,39 USD na akcję w 2022 r., co oznacza znaczny wzrost z poziomu 5,39 USD odnotowanego w 2021 r.

W roku 2021 zysk na akcję spółkiCamden $CPT+0.9% wzrósł ponad dwukrotnie w stosunku do roku 2020 - z 1,24 USD do 2,96 USD. Spółka wypłaca również dywidendę w wysokości 2,26% (3,76 USD), co z pewnością ucieszy każdego inwestora. Obecna cena wynosi około 166 USD za akcję, a szacowany wzrost w tym roku może wynieść nawet 200 USD za akcję.

Wniosek

Obie firmy odnotowały bardzo dobre wyniki w ciągu ostatniego roku. Cena wytworzona przez zmienny rynek otwiera drzwi dla inwestycji. Potencjał jest tu dość duży, trzeba jednak zwracać uwagę na analizę fundamentalną i sytuację na świecie, która może wstrząsnąć rynkiem nieruchomości. Jeśli sytuacja na świecie będzie bardziej pokojowa, nie widzę problemu, aby te dwie firmy zwiększyły zyski, dochody i dywidendę.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet