S&P 500 ^GSPC
5,096.27
+0.52%
Amazon AMZN
$176.76
+2.08%
Nvidia NVDA
$791.12
+1.87%
Alphabet GOOG
$139.78
+1.71%
Microsoft MSFT
$413.64
+1.45%
Meta META
$490.13
+1.26%
Apple AAPL
$180.75
-0.37%
Tesla TSLA
$201.88
-0.08%

Sebevražedná strategie, nebo geniální nápad? Investoři na Redditu chtějí touto šílenou metodou najít nový Bitcoin

Na světě se asi nenajde investor, kterého by alespoň ve svých investičních začátcích nenapadlo něco ve stylu: "Kdybych tenkrát investoval do DogeCoinu, Tesly nebo třeba Bitcoinu včas." Nemá cenu plakat na rozlitou sklenicí mléka. Teď už naše rozhodnutí nezměníme. Navíc... jaká je šance, že se trefíme zrovna do aktiva, které se zhodnotí o tisíce procent? Nevelká. Uživatelé na Redditu teď ale přišli s nápadem, který by mohl vše změnit. Nebo ne?

Můžeme zvýšit šanci na trefu do geniální investice?

Chceme-li zhodnotit své investice, máme dvě možnosti. Pomalejší, bezpečnou a klidnou cestu hodnotového dlouhodobého investování. Na té se nemá při troše zkušeností a trpělivosti moc co pokazit. Nebo zvolíme divokou a trnitou cestu sázek na extrémně růstové akcie či kryptoměny. V takovém případě potřebujeme velké množství času na analýzy, znalosti trhu a popkultury, ocelové nervy a z pekla štěstí. 

Většina takových investic do obskurních a neznámých aktiv nejspíš nevyjde. Taková je matematika. Jedna jediná povedená investice však může veškeré ztráty vymazat. Vezměte si třeba takovou investici do $BTCUSD+1.4% kolem roku 2011. Nebo kdyby jste třeba věděli o $DOGEUSD+3.9%  dva roky zpátky!

Šance na geniální trefu můžete zvýšit vlastní iniciativou - sledování veškerého dění v oblasti, na které chcete vydělat. Nebo zvolit druhou variantu. Hezky česky: Rozhodit sítě. Pro právě tuto možnost se rozhodl jeden z uživatelů Redditu. Strhla se šílená diskuze, ve které nespočet ostatních investorů sdílí svoje zkušenosti a názory. To mě extrémně zaujalo a rozhodl jsem se pro vás připravit menší shrnutí. 

V Redditové vlákně na r/CryptoCurrency,

https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/rv5xdw/investing_2_into_500_altcoins/

přidal uživatel teorii o tom, zda je lepší investovat svých 1000$ do několika osvědčených kryptoměn, nebo rozhodit sítě a dát po 2$ do 500 různých neznámých kryptoměn - a doufat, že trefí právě třeba nový $SHIBUSD+3.7%.

Původní příspěvek na r/CryptoCurrency

Mnoho uživatelů se zapojilo do diskuze se svými názory. Kromě zajímavých odpovědí ohledně predikcí ceny genetického materiálu Elona Muska 😂😂😂 se objevily i přínosné názory. Většina z nich tuto metodu přirovnává ke kupování losů. Tedy - že se pravděpodobně něco vrátí, ale šance na obrovský růst je stále malá. Dle jejich názoru uživatel pravděpodobně nevyjde jako miliardář. Zároveň ale prý rozhodně nepřijde o všechny peníze. Česky bych to nazval asi jako "šul nul".

Ti, kteří to berou ještě víc do hloubky pak doporučují nakupovat coiny mezi 250. a 750. pozicí dle Coinmarketcap.com. Většina z výše postavených tokenů už má svůj potenciál započtený ve své aktuální ceně. Všechny nižší jsou prý již extrémně obskurní. 

Jeden z uživatelů na toto konto přidává:

 I just looked at this range towards the end of Dec 2019 and guess what, Elrond happens to be #253 at $0.001976, its currently at $236.58. I think you are onto something

Tedy že právě kryptoměna Elrond se v prosinci 2019 pohybovala právě v tomto rámci a za dva roky svou cenu vystřelila neuvěřitelným způsobem.

Abych to shrnul - já osobně bych tuto metodu nedoporučil. Jde spíš ale o moje vnitřní nastavení averze k riziku. Pokud by se někdo rozhodl provést k tomuto nějakou hlubší matematickou analýzu - co se pravděpodobností týče - sem s ní!!

Toto v žádném případě není investiční rozhodnutí! Jde čistě o můj rozbor diskuze uživatelů Redditu a jejich zkušeností.

Může tato metoda fungovat?

Vote to see the results! 82 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @joemaymay má karmu 45 a je členem této skupiny od 23/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

I když nějaký shitcoin trefíte, budete mít dilema, kdy prodat.

to bolo možno dobrá stratégia v dobe ked denne nevznikalo 100ky možno aj tisíce shitcoinov

Blbost. To radši chvilku času věnovat něčemu rozumnějšímu a dát to do něčeho, co má alespoň trochu šanci. Buď čistě $BTCUSD+1.4% a $ETHUSD+1.9%, nebo alespoň $SOLUSD+6.7%. Ty mají na rozdíl od všech těch shit kryptoměn aspoň reálné využití.

Úplně racionálně to asi smysl dává... ale proč si trochu nezablbnout :) úplná sebevražda to podle mě asi taky není

To bych ty prachy snad radši prožral 😂😂😂

Já osobně jsem teda čistě hodnotový investor, ale kdybych si chtěl trochu zablbnout tak to možná taky zkusím. Čas procházet Twitter a Reddit kvůli všem možným predikcím růstu a signálům prapodivných kryptoměn nemám, takže bych asi taky takhle rozhodil sítě a doufal :D

Asi tak. Pro tu zábavu... proč ne 😂😂

Asi tak. Moje racionální já říká, že asi nemá cenu to zkoušet.... ale ten kousek šílence ve mně to považuje za docela rozumnou možnost 😂

Je to v podstate nemožné dať do 500 projektov po 2 USD, pretože tie fees na tych burzach, kde su takéto "shitcoiny" su take vysoke ze by ti z tych 2 USD po fee nič neostalo

To je samozřejmě jeden z aspektů. Myslím, že ta částka byla tak nějak filozofická, než reálná. Dalším problémem by bylo jak vůbec 500 různých kryptoměn nakoupit, protože každá druhá má nějaká specifika, stránky atd.