S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Bill Gates vs. Elon Musk: Z přestřelky mezi titány mohou profitovat i drobní investoři

Do vlaku s bitcoinem naskočila spousta celebrit a technologických ikon. Billa Gatese mezi ně ale nepočítejte. V rozhovoru z roku 2021 se tvrdě vyjádřil směrem k Elonu Muskovi a kryptoměnám. Zejména se obává o malé investory stržené davem a šílenstvím kolem CEO Tesly a SpaceX. Kdo z technologických titánů a vizionářů má pravdu?

Elon Musk se stal obětí tvrdé kritiky Billa Gatese

Co se děje?

Ve znovuobjeveném rozhovoru z února 2021 řekl miliardář a spoluzakladatel Microsoftu $MSFT+0.0%  agentuře Bloomberg Technology, že se obává šílenství kolem Bitcoinu $BTCUSD+0.0% , zejména proto, že hodnotou kryptoměny může zamíchat něco tak jednoduchého, jako je tweet generálního ředitele společnosti Tesla $TSLA+0.0% Elona Muska.

"Elon má tuny peněz a je velmi sofistikovaný, takže se nebojím, že by jeho Bitcoin náhodně stoupal nebo klesal," řekl Gates. "Myslím si ale, že do těchto mánií se nechávají strhnout lidé, kteří nemusí mít tolik peněz nazbyt. To se mi nelíbí a nejsem k Bitcoinu nijak býčí."

A dodal: "Pokud máte méně peněz než Elon, měli byste si asi dávat pozor."

To pro většinu z nás asi platí 😂

Elon Musk - podle časopisu Forbes nejbohatší člověk na světě s čistým jměním 233 miliard dolarů - je zejména fanouškem Bitcoinu, o kterém tweetoval ještě ve středu ráno. Gates však uvedl, že jeho kolega, technologický miliardář, je pouze příkladem toho, proč ho každodenní používání Bitcoinu znechucuje.

Konkrétně Gates uvedl, že ho znepokojuje především nedostatečná regulace kolem této kryptoměny. Zdůraznil dvě hlavní rizika spojená s Bitcoinem a dalšími formami kryptoměn: Jsou decentralizované a mohou být velmi volatilní.

Což tedy většina lidí považuje právě za to hlavní na Bitcoinu 🤷

Dobrou zprávou pro Gatese je, že možná přijde regulace. Ve středu prezident Joe Biden podepsal exekutivní příkaz, který vybízí federální agentury, jako je ministerstvo financí USA, aby vypracovaly nová politická doporučení týkající se kryptoměn - se zaměřením na ochranu spotřebitele, finanční stabilitu, nezákonnou činnost, konkurenceschopnost USA, finanční začlenění a odpovědné inovace.

To jsou důležité oblasti: Odborníci na kryptoměny často varují, že kryptoměny jsou ve svém současném stavu vystaveny vysokému riziku podvodů - a že mohou velmi rychle nabývat a ztrácet hodnotu, což z nich činí velmi nespolehlivé investice.

Co to znamená pro investory?

Pro investory to znamená, že pokud opravdu přijde v USA regulace (nebo alespoň zpráva o regulaci) cena $BTCUSD+0.0% a ostatních kryptoměn se otřese v základech. Podobně jako tomu bylo při zprávách o regulaci či úplnému zákazu těžby kryptoměn v některých asijských zemích. Sledujme tedy pozorně nejnovější zprávy a informace. Nebojím se, že by USA kompletně zakázala nebo regulovala krypto. Menší změny však přijít mohou. Pokles ceny by mohl otevřít okno pro výhodný nákup.

Tot není investiční doporučení. Jde čistě o můj názor na aktuální situace okolo Elona Muska a Billa Gatese.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @trollbringer má karmu 265 a je členem této skupiny od 14/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Regulace jsou něco, čeho se kryptotrh dlouhodobě bojí :/

Možná ho prostě jenom štve, že ho sesadil z trůnu nejbohatšího člověka :D

Taky by mě štvalo, kdyby mě sesadil někdo kdo si jen tak doslova založil firmu na plamenomety 😂😂😂😂

to si nemyslím

Bill je rozhodně chytrý člověk. Ale tohle jeho krypto zpátečnictví vážně nechápu

To asi nikdo... Nevěřím, že by Elon sám dokázal hýbat cenou Bitcoinu tak, že by oškubal všechny ostatní

Přesně tak. Ale je celkem jasné, že i sám Gates $BTCUSD+0.0% vlastní...

Podľa mna každý z týchto boháčov vlastni