S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Ta gigantyczna firma produkująca półprzewodniki prześciga wszystkich konkurentów, osiągając bieżące zyski

W dzisiejszym artykule skupiamy się na półprzewodnikowym gigancie - Taiwan Semiconductor Manufacturing Company $TSM+4.1%, który zaskoczył rewizją zysków i strat. Firma $TSM+4.1% jest znana z dostarczania układów scalonych dla wielu firm technologicznych, takich jak Advanced Micro Devices $AMD+5.3%, Nvidia $NVDA+4.0%, Apple $AAPL-0.6%, Qualcomm $QCOM+3.3% i Intel $INTC+1.8%.

$TSM+4.1%oferuje świetną okazję po ogłoszeniu wyników, a jednocześnie zmienny rynek skorygował naszą cenę do wejścia

Na świecie nadal utrzymuje się kryzys w branży półprzewodników, ponieważ firmy produkujące półprzewodniki osiągają znaczne zyski, a popyt na chipy jest nadal duży. Innym czynnikiem zaostrzającym kryzys jest konflikt na linii Rosja-Ukraina, gdzie Ukraina ogłosiła wstrzymanie eksportu nawet 50% neonu, potrzebnego do produkcji układów scalonych.

Najważniejsze informacje o wynikach $TSM+4.1%

  • 10 marca firma $TSM+4.1% opublikowała wyniki za luty 2022 r. Inwestorzy z branży półprzewodników powinni być zadowoleni z faktu, że firma $TSM+4.1% zanotowała około 38% wzrost przychodów w ujęciu rocznym . Nie wydaje się, aby popyt na półprzewodniki miał się zmniejszyć w najbliższym czasie.

  • FirmaTSM+4.1% testuje obecnie swój proces produkcji układów scalonych w technologii 3 nm. Pierwsza generacja chipów 3nm nosinazwę N3 i ma trafić do klientów w pierwszej połowie 2023 r. Druga generacja nosi nazwę N3E, która powinna zapewnić lepszą wydajność i powinna trafić do klientów w drugiej połowie 2023 r.

  • Cena akcji spółki $TSM+4.1% spadła o ponad 25% w stosunku do najwyższych notowań w historii. Obecna korekta na rynku może stanowić atrakcyjny punkt wejścia dla inwestorów długoterminowych. Obecnie spółka $TSM+4.1% nie tylko odnotowuje dwucyfrowy wzrost przychodów, ale także wypłaca dywidendę w wysokości ponad 2%.

Pełna analiza podsumowania zysków i strat została omówiona w tym filmie:

(304) Czy nadszedł czas, aby kupić akcje TSM? Najlepsze akcje półprzewodników 2022 - YouTube

Eksperci szacują, że dzięki tym pozytywnym informacjom spółka może jeszcze w tym roku wzrosnąć do poziomu 120-170 USD za akcję. Będzie to zależało od popytu, który na razie jest ogromny. Następnie, jak firma poradzi sobie z produkcją i dostawą układów scalonych, co jest trudne i żmudne z punktu widzenia produkcji, ponieważ przed wytworzeniem układu zachodzi wiele procesów.

Oczekuje się, że kolejne duże korzyści przyniosą najnowsze półprzewodniki N3, które są obecnie testowane. Na te układy będzie duży popyt, ponieważ będą one wydajniejsze, szybsze i bardziej ekonomiczne w porównaniu z najnowszym modelem firmy $TSM+4.1%. Spodziewam się, że będzie to opłacalne, ale trudno powiedzieć, w jaki sposób firma może zrealizować ostatnie zamówienia i dostarczyć układy N3 nowej generacji.

Należy zauważyć, że Taiwan Semiconductor $TSM+4.1% nie jest zwykłą firmą produkującą półprzewodniki. Taiwan Semiconductor $TSM+4.1% nie może twierdzić, że ma pozycję monopolisty w swojej dziedzinie. Nie jest jednak przesadą stwierdzenie, że zajmuje dominującą pozycję w swojej dziedzinie. W końcu stanowi on ponad 50% światowego rynku, a to już bardzo dużo. Taiwan Semiconductor $TSM+4.1% ma dominującą pozycję z wielu powodów. Zasadniczo firma ta jest po prostu lepsza w produkcji półprzewodników niż inne firmy produkujące półprzewodniki. Świadczy o tym fakt, że firma produkuje półprzewodniki w rozmiarach, które dla innych firm dopiero zaczynają być dostępne.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet