S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Te 3 kryptowaluty, które trzyma Elon Musk, nie zamierzają być sprzedawane mimo rosnącej inflacji

Założyciel firmy Tesla ( $TSLA-7.2% ) Elon Musk udzielił w poniedziałek kilku podstawowych porad finansowych, gdy inflacja w USA osiągnęła 40-letnie maksima - zauważył, że społeczeństwo powinno inwestować w aktywa fizyczne, choć dał do zrozumienia, że nadal będzie obstawiał bardziej ryzykowne zakłady na kryptowaluty.

Inflacja w USA osiąga 40-letnie maksima, ale Elon Musk uważa, że bardziej ryzykowna część inwestowania (kryptowaluty) może być właściwym wyborem

Musk omówił swoje poglądy na temat zarządzania trudnymi warunkami finansowymi po tym, jak poprosił swoich zwolenników o przedstawienie "opinii na temat prawdopodobnej stopy inflacji w ciągu najbliższych kilku lat". W lutym inflacja wyniosła 7,9%, ponieważ wyższe koszty artykułów codziennego użytku, takich jak żywność i paliwo, nadwyrężyły budżety amerykańskich gospodarstw domowych.

"Ogólna zasada - dla tych, którzy szukają porady w tym wątku - jest taka, że gdy inflacja jest wysoka, lepiej jest posiadać rzeczy materialne, takie jak dom lub akcje firm, które uważasz za dobre produkty, niż dolary" - napisał Musk na Twitterze.

Ogólna zasada - dla tych, którzy szukają porady w tym wątku - jest taka, że gdy inflacja jest wysoka, lepiej jest posiadać rzeczy materialne, takie jak dom lub akcje firm, które uważasz za dobre produkty, niż dolary. Nadal posiadam i nie sprzedam swoich bitcoinów, Ethereum ani Doge.

Od dawna wiadomo, że Musk uwielbia $BTCUSD-2.8% i $DOGEUSD-1.3% , ale ostatnio dużo mówi również o $ETHUSD+1.5%.

Inflacja konsumencka w USA utrzyma się na poziomie zbliżonym do rekordowego, a inflacja aktywów będzie dwukrotnie wyższa niż inflacja konsumencka. Słabsze waluty załamią się, a ucieczka kapitału z gotówki, długu i wartościowych akcji do rzadkich nieruchomości, takich jak $BTCUSD-2.8%, będzie się nasilać.

Musk jest prominentnym zwolennikiem kryptowalut i pomógł dogecoinowi $DOGEUSD-1.3% zyskać popularność jako inwestycja po tym, jak pojawił się jako token meme. W maju ubiegłego roku Musk powiedział, że nie planuje sprzedaży swoich udziałów w dogecoinie $DOGEUSD-1.3%.

Tesla $TSLA-7.2% również przyjęła kryptowaluty pod kierownictwem Muska. Na początku tego roku producent samochodów elektrycznych zaczął akceptować dogecoin $DOGEUSD-1.3% jako metodę płatności za niektóre produkty na swojej stronie internetowej.

Tesla $TSLA-7.2% kupiła również bitcoiny o wartości 1,5 mld USD $BTCUSD-2.8% na początku 2021 roku. W oświadczeniu złożonym w komisji SEC przedstawiciele firmy stwierdzili, że "wierzą w długoterminowy potencjał aktywów cyfrowych zarówno jako inwestycji, jak i płynnej alternatywy dla gotówki".

Elon Musk o wzmocnieniu USDDOGEUSD-1.3%

Jeśli chodzi o ulepszenie Dogecoin $DOGEUSD-1.3%, zapytano go, czy miał ostatnio kontakt z zespołem programistów Doge. Choć Musk stwierdził, że ostatnio się z nimi nie kontaktował, podzielił się z nimi swoimi spostrzeżeniami:

"Ważną rzeczą jest obniżenie opłat, skrócenie czasu bloków i zwiększenie ich wielkości".

Współtwórca Dogecoin $DOGEUSD-1.3% Billy Markus włączył się do dyskusji, odpowiadając na tweet Elona Muska, w którym podkreślił on, że jego zdaniem "wszystko, czego potrzebuje Dogecoin $DOGEUSD-1.3%, to szybkość, skalowalność i taniość wysyłania", dodając, że "nie musi to być kolejny blockchain, który hostuje NFT, inne tokeny lub cokolwiek innego". Musk odpowiedział symbolem "na sto procent".

Musk został również zapytany o to, ile posiada Shiba Inu $SHIBUSD+9.7% i odpowiedział po prostu: "Żadnej".

Oprócz $SHIBUSD+9.7%, Musk został zapytany, czy inwestuje w kilka innych kryptowalut, w tym FLOKI, token nazwany na cześć jego szczeniaka. Zamiast odpowiadać na pytania dotyczące każdej monety, Musk potwierdził, że posiada tylko Bitcoin, Ethereum i Dogecoin.

Wniosek

Z mojej perspektywy Elon Musk wierzy w przyszłość kryptowalut. Dlatego jest również zwolennikiem swoich kryptowalut, z których nie zamierza rezygnować. Już sam fakt, że za niektóre produkty przyjmuje zapłatę w formie jednej z kryptowalut, potwierdza słuszność tej teorii zrównoważonego rozwoju. Kwestią czasu pozostaje to, w jaki sposób poszczególne państwa będą chciały regulować kryptowaluty i angażować się w nie w przyszłości. Elon Musk jest geniuszem w świecie wynalazków, innowacji i inwestycji, dlatego nie boję się posiadać aktywów podobnych do jego.

Pytania czytelników:

Czy posiadasz kryptowaluty na tym zmiennym i nieprzewidywalnym rynku?

Ile kryptowalut znajduje się w Twoim portfelu?

Czy kryptowaluta może być wystarczającym zabezpieczeniem przed wysoką inflacją? Czy nie jest to zbyt ryzykowne posunięcie i stwierdzenie?

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet