S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

3 akcje wzrostowe, które mogą zyskać nawet 400% do 2030 r.

W teorii każda akcja może być potencjalnym zwycięzcą. Przy odpowiedniej strategii szanse na zdobycie takiego zwycięzcy są dość wysokie. Niektóre akcje mają jednak znacznie większe szanse na osiągnięcie oszałamiających zysków niż inne. Oto 3 akcje wzrostowe, które mogą wzrosnąć czterokrotnie do 2030 r.

Te 3 akcje mają potencjał wzrostu wartości nawet o 400%.

1) Etsy $ETSY+0.0%

Etsy $ETSY+0.0% należy do dość licznej grupy akcji wzrostowych, które w ostatnich miesiącach odnotowały znaczne spadki. Akcje tej firmy zajmującej się handlem elektronicznym spadły o ponad 50% w stosunku do szczytów osiągniętych w grudniu.

Do wzrostu Etsy prawdopodobnie przyczyni się przejęcie w 2021 r. globalnego detalisty odzieżowego Depop oraz brazylijskiej platformy e-commerce Elo7. Te firmy powinny pomóc Etsy w rozwoju sprzedaży międzynarodowej.

Jednak główną platformą Etsy, na której znajdują się produkty handmade, pozostaje perła w koronie. Do serwisu Etsy, w którym w czwartym kwartale przybyło 10,2 mln nowych kupujących, wciąż napływają nowi klienci. Wielu kupujących na Etsy stało się stałymi klientami: w 2021 r. firma osiągnęła rekordowy wynik 36,3 mln stałych klientów.

Pięcioletni wykres akcji Etsy, Źródło .

2. MercadoLibre $MELI-0.1%

Podobnie jak Etsy, MercadoLibre $MELI-0.1% jest akcją e-commerce, która od szczytu spadła o ponad 50%. Podobnie jak Etsy, ma również bardzo dobre perspektywy wzrostu.

MercadoLibre jest wiodącą platformą handlu elektronicznego w Ameryce Łacińskiej. Penetracja handlu elektronicznego w regionie wynosi nadal tylko około 10%, ale oczekuje się, że do 2025 r. wzrośnie do 16%.

Firma ma również duże szanse w branży fintech. Jak powiedział dyrektor finansowy Pedro Arnt podczas telekonferencji firmy dotyczącej czwartego kwartału, "nadal żyjemy w środowisku, w którym większość ludzi ma trudności z dostępem do produktów kredytowych, oszczędnościowych i ubezpieczeniowych oraz z kontrolowaniem swoich finansów". Usługi płatności cyfrowych oferowane przez MercadoLibre mogą w ciągu najbliższych kilku lat zmienić krajobraz finansowy Ameryki Łacińskiej.

Wykres pięcioletni akcji MercadoLibre, Źródło .

3. Teladoc Health $TDOC+0.0%

W ciągu ostatnich 12 miesięcy wartość akcji Teladoc Health $TDOC+0.0% spadła o 70%. Wielu inwestorów ma błędne przekonania na temat tego lidera wirtualnej opieki, które przyczyniły się do przesadnej wyprzedaży.

Teladoc ma dwa numery, które szczególnie się wyróżniają. Po pierwsze, firma uważa, że posiada 75 miliardów dolarów szansy w ramach istniejącej bazy członków. Po drugie, szacuje, że całkowity adresowalny rynek w Stanach Zjednoczonych wynosi 260 mld USD. Dodanie rynku międzynarodowego znacznie zwiększyłoby sumę.

W tym roku Teladoc spodziewa się uzyskać przychody w wysokości około 2,6 mld USD. Jej kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie mniej niż 10 mld USD.

Wykres pięcioletni akcji Teladoc Health, Źródło: Google Finance

Wniosek

Wszystkie akcje są przygotowane do korekty, która może stanowić okazję do kupna dla inwestorów. Kupując dziś akcje po niskich cenach, zwiększymy przyszłe zyski. Średnio analitycy zgadzają się, że akcje te są obecnie niedowartościowane nawet o 50%.

Teza, że do 2030 r. akcje te mogą zyskać na wartości 400%, jest uzasadniona. Jest ona poparta przewidywanym przyszłym wzrostem i potencjałem segmentów, w których działają firmy. Jeśli firmy te zdołają wykorzystać ten pozytywny trend, skorzystają na tym akcjonariusze.

To nie jest rekomendacja inwestycyjna, lecz moja amatorska opinia. Artykuł powstał w oparciu o badania przeprowadzone przez analityka Keitha Speightsa.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet