S&P 500 ^GSPC
5,096.27
+0.52%
Amazon AMZN
$176.76
+2.08%
Nvidia NVDA
$791.12
+1.87%
Alphabet GOOG
$139.78
+1.71%
Microsoft MSFT
$413.64
+1.45%
Meta META
$490.13
+1.26%
Apple AAPL
$180.75
-0.37%
Tesla TSLA
$201.88
-0.08%

Firma Pfizer wykazuje doskonałe oznaki dalszego rozwoju, co stwarza okazję do inwestowania

Akcje Pfizer (NYSE: $PFE-1.8%), jednej z największych firm farmaceutycznych na świecie, zyskały na popularności po wprowadzeniu na rynek szczepionki Covid-19. Wielu inwestorów czeka z niecierpliwością, ponieważ nie są pewni, czy nadal utrzymywać pozycję, czy może nadszedł czas na sprzedaż, ponieważ pandemia słabnie. Dzisiaj przeanalizujemy, dlaczego $PFE-1.8% ma dalszy potencjał byczy.

Dlaczego firma Pfizer jest jedną z najlepszych firm farmaceutycznych w czasie pandemii i później?

Jak firma wykorzystała szansę na zysk ze szczepień

Pandemia Covid była dla tej firmy strzałem w dziesiątkę, gdyż wygenerowała ona wysokie zyski i przepływy pieniężne. Akcje spółki $PFE-1.8% zyskały na wartości 50% w ciągu ostatniego roku i są niedowartościowane, według analityków.

Pomimo ogromnego sukcesu w branży, akcje firmy spadły w grudniu do poziomu 61 USD i od tamtej pory ciągle spadają.

Obecnie ich cena wynosi 52 USD. Niezależnie od tego, czy posiadasz akcje, czy planujesz zająć pozycję, oto dwa powody, dla których powinieneś nadal trzymać akcje $PFE-1.8%.

Solidna działalność

W ciągu ostatniego miesiąca spółka odnotowała wzrost o mniej niż 5%. Można pomyśleć, że to żaden cud, ale trzeba wziąć pod uwagę, jak zmienny jest obecny rynek, więc nawet 5% wzrost jest osiągnięciem.

Pfizer $PFE-1.8% przedstawił solidne dane kwartalne, które pokazują, jak dobrze firma poradziła sobie z pandemią. Szczepionka Covid-19 w znacznym stopniu przyczynia się do wzrostu tych liczb, a firma stara się jak najlepiej wykorzystać tę sytuację.

Firma ogłosiła kwartalną sprzedaż w wysokości 23,8 mld USD, całoroczną sprzedaż w wysokości 81,3 mld USDoraz skorygowany zysk na akcję (EPS) w wysokości 1,08 USD. Spadły natomiast przychody z farmacji wewnętrznej do 2,24 mld USD, a przychody ze sprzedaży szpitalnej pozostały na niezmienionym poziomie 1,88 mld USD. Świadczy to jedynie o tym, że ucierpiał pewien sektor ich działalności, który przynosił zyski przed wprowadzeniem covida, a więc istnieje możliwość rozwoju w kierunku innym niż szczepienia. Firma wypłaciła w tym roku dywidendę pieniężną w wysokości 8,7 mld USD, nagradzając akcjonariuszy za ich lojalność i zaufanie do firmy.

Firma spodziewa się, że w tym roku sprzeda tabletki Paxlovide (covid) o wartości 22 mld USD, ale w miarę upływu roku liczba ta może być większa. Liczba ta opiera się wyłącznie na faktycznych transakcjach zawartych przez firmę. Jeśli Pfizer $PFE-1.8% zdoła przekroczyć tę liczbę, nie będzie można zatrzymać akcji $PFE-1.8%. Firma spodziewa się, że całoroczne przychody wyniosą od 98 mld USD do 102 mld USD. Potencjał wzrostu jest więc dość wyraźny - nawet po wygaśnięciu pandemii na całym świecie wciąż pojawiają się zakażenia i nowe mutacje wirusa, ale wiele osób nie chce sięgać po szczepionkę, więc wybiera tabletki.

Presja Bidena na akcje $PFE-1.8%

Firma nadal koncentruje się na leczeniu gruczołu krokowego.

Prezydent Joe Biden ogłosił niedawno inicjatywę Test to Treat, dzięki której pacjenci, u których test na obecność wirusa Covid-19 dał wynik pozytywny, mogą otrzymać bezpłatne leczenie preparatem Paxlovide. Dzięki temu można uniknąć hospitalizacji, a tabletki będą dostarczane na miejscu bez żadnych opłat. Zwiększy to przychody firmy i wpłynie na wynik końcowy.

Firma Pfizer ( $PFE-1.8% ) już teraz prowadzi w wyścigu o opracowanie szczepionki przeciwko Covid-19 i rozpoczęła badanie fazy 2/3 nad szczepionką Paxlovid, aby ocenić bezpieczeństwo i skuteczność u uczestników. Ponadto firma przedstawi amerykańskim organom regulacyjnym dane dotyczące czwartego wstrzyknięcia szczepionki Covid-19, co będzie miało wpływ na przyszłość firmy.

Rozpoczęto również badania średniej i późnej fazy nad tabletkami przeciwwirusowymi Covid-19 u dzieci w wieku 6-17 lat. Tabletki Paxlovide są już zatwierdzone w USA do stosowania w nagłych przypadkach u dzieci w wieku powyżej 12 lat, a także u dorosłych z grupy wysokiego ryzyka, a żadne inne leczenie przeciwwirusowe nie zostało jeszcze zatwierdzone dla młodszych dzieci. Oznacza to , żePfizer $PFE-1.8%ma tu przewagę na wczesnym etapie.

Pandemia wprawdzie ustąpiła, ale jeszcze się nie skończyła, a zapotrzebowanie na szczepionki w różnych krajach będzie nadal rosło. Poza Covid-19 firma Pfizer ( $PFE-1.8% ) ma wiele innych projektów w przygotowaniu, a jej potencjał nie powinien być oceniany na podstawie pojedynczej szczepionki lub tabletki. W fazie 3 znajduje się już 27 produktów, które pomogą firmie utrzymać wzrost w dłuższej perspektywie. Dla przykładu, każdy lek jest opracowywany w trzech fazach, więc w ostatnim etapie opracowywania znajduje się w laboratoriach 27 produktów.

Wynik końcowy

Wielu inwestorów lub użytkowników nastawionych na inwestowanie uważa, że pandemia koronawirusów od dawna jest tematem tabu. Jeśli jednak spojrzymy na liczby, np. w Chinach, gdzie żyje ponad miliard ludzi, a choroba bije rekordy popularności, myślę, że nawet kolejna szczepionka (4 dawki) lub tabletki mogą przynieść większe zyski.

Pfizer $PFE-1.8% podał wyniki lepsze od oczekiwanych. Firma jest silna fundamentalnie i wypłaca akcjonariuszom solidną dywidendę. Rok 2022 wygląda dobrze dla spółki i może ona zaskoczyć inwestorów udanym kwartałem.

Liczby świadczą o tym, że działalność firmy się rozwija, a jeśli szukasz okazji, to jest to akcja, którą warto kupić i utrzymać. Być może w najbliższym czasie nie osiągnie on wartości trzycyfrowej, ale w dłuższej perspektywie czasowej będzie można cieszyć się dywidendą.

Firma nie opiera się tylko na szumie wokół covide. Oferuje wiele rozwiązań, badań i opracowań dotyczących dziesiątków innych chorób, takich jak:

  • Szczepionki
  • Onkologia
  • Choroby układu krążenia
  • Choroby rzadkie
  • Przewlekłe choroby zapalne
  • Choroby zakaźne
  • Uzależnienie od tytoniu
  • Terapia genowa

Należy pamiętać, że nie jest to doradztwo finansowe. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet