S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Te 3 akcje NFT wkrótce będą bardzo dochodowe, ich zakup ma sens dla wszystkich inwestorów

NFT, czyli niezbywalny token, to niezmienna jednostka danych przechowywana w blockchainie, formie cyfrowej księgi, którą można sprzedawać i nią handlować. NFT, zwane inaczej tokenami niezbywalnymi, przekształcają cyfrowe dzieła sztuki, zdjęcia, selfies, a nawet muzykę w zbywalne przedmioty na blockchainie. Rynek NFT przeżywa ostatnio rozkwit. Dlatego też dzisiaj przedstawimy 3 dobrze prosperujące akcje NFT, które warto kupić już teraz.

NFT są obecnie bardzo popularne, a kwoty, za jakie są kupowane, są astronomiczne

Brzmi nudno?

Tak jest, dopóki nie uświadomisz sobie, jak zyskowne stały się NFT.

  • Obiekt Beeple's Ocean Front NFT został sprzedany za 6 mln USD.
  • Beeple's Crossroad NFT sprzedano za 6,6 mln USD.
  • Film "The Merge" Pak'a został sprzedany za niebotyczną sumę 91,8 mln dolarów.
  • NFT o nazwie "Save Thousands of Lives" został sprzedany w maju ubiegłego roku za 4,5 miliona dolarów.
  • CryptoPunk #3100 został sprzedany za 7,58 mln dolarów.
  • CryptoPunk #7523 został sprzedany za 11,75 mln dolarów.

Co więcej, analitycy firmy Jefferies twierdzą, że rynek NFT może być wart około 35 miliardów dolarów w tym roku i około 80 miliardów dolarów do roku 2025. Według Binance, NFT mogą być nawet pomostem do metawersum, który pomoże stworzyć wirtualną tożsamość, społeczność i doświadczenia społeczne.

Jak więc Ty i ja możemy skorzystać z tych "nudnych", niefunkcjonujących żetonów?

Jednym ze sposobów jest handel NFT lub nawet stworzenie własnego NFT. Można też inwestować w spółki, które mają styczność ze światem NFT:

  • Coinbase Global (NASDAQ: $COIN+0.0%).
  • Defiance Digital Revolution ETF (NYSE: $NFTZ)
  • Funko (NASDAQ: $FNKO+0.0%)

NFT: Coinbase Global ($COIN+0.0%)

Firma nie uruchomiła jeszcze usługi Coinbase NFT, ale już teraz zarejestrowało się w niej prawie 4 miliony osób.

Coinbase Global $COIN+0.0% wkrótce uruchomi Coinbase NFT, zgodnie z informacjami na swojej stronie internetowej.

Chociaż system ten jeszcze nie działa, na liście oczekujących znajduje się już około 3,7 miliona osób. Co więcej, Coinbase $COIN+0.0% niedawno nawiązała współpracę z Mastercard (NYSE: $MA+0.0%), aby ułatwić kupowanie NFT. Według Mastercard $MA+0.0% :

Kupowanie dóbr cyfrowych powinno być tak proste, jak kupowanie T-shirtu czy strączków kawy w sklepie internetowym. Zakupu dokonuje się jednym kliknięciem, to wszystko. Nie jest tak jednak w przypadku wielu NFT, czyli tokenów bezgotówkowych. Obecnie, jeśli chcesz kupić NFT, np. cyfrowe dzieło sztuki, musisz najpierw otworzyć portfel kryptowalutowy, zakupić kryptowaluty, a następnie użyć ich do zakupu NFT na giełdzie internetowej.

Ostatnie wzrosty wartości akcji $COIN+0.0% były solidne.

Wczwartym kwartale zysk na akcję wyniósł 3,32 USD, przekraczając szacunki mówiące o 1,94 USD. Firma podała również, że przychody wyniosły 2,5 mld USD, przekraczając oczekiwania o 27%. Liczba miesięcznych użytkowników korzystających z serwisu wyniosła 11,4 mln, przekraczając szacunki mówiące o 9,7 mln.

Po tym jak akcje znalazły wsparcie w postaci podwójnego dna w okolicach 160 USD, chcielibyśmy zobaczyć, jak początkowo wypełniają niedźwiedzią lukę w okolicach 220 USD. Z tego miejsca, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, akcje $COIN+0.0% mogą wzrosnąć do 280 USD.

To całkiem dobre prognozy, co o tym sądzisz?

Defiance Digital Revolution ETF (NFTZ)

Fundusze ETF są zazwyczaj bardzo zdywersyfikowane i nie inaczej jest w przypadku NFT ETF.

Jednym z najlepszych sposobów na zdywersyfikowanie rosnącego rynku przy mniejszych kosztach jest fundusz ETF, taki jak Defiance Digital Revolution ETF (NFTZ).

Jeśli NFT stanie się rynkiem o wartości 80 mld USD, ten ETF może wystartować. Przy wskaźniku kosztów na poziomie 0,65%, inwestorzy mogą posiadać jedne z najlepszych spółek kryptowalutowych i NFT na rynku za mniej niż 15 USD za akcję, według stanu na marzec.

Wśród nich są główni posiadacze, tacy jak eBay (NASDAQ: $EBAY+0.0%), DraftKings (NASDAQ: $DKNG+0.0%), Coinbase Global $COIN+0.0%, Hut 8 Mining (NASDAQ: $HUT+0.1%), Canaan (NASDAQ: $CAN-0.1%) i Block (NYSE: $SQ+0.2%).

NFT: Funko ($FNKO+0.0%)

Moim zdaniem firma zmierza we właściwym kierunku, wszystkie komiksy, filmy czy postacie superbohaterów zawsze znajdą swoich nabywców i kolekcjonerów.

Firma Funko $FNKO+0.0%, produkująca produkty popkultury, nabyła niedawno udziały w TokenWave, wiodącej aplikacji mobilnej i stronie internetowej służącej do prezentowania i śledzenia NFT. Ta umowa przyspiesza wejście firmy na rynek NFT.

W listopadzie Funko$FNKO+0.0% wprowadziło na rynek kolekcje Digital Pop NFT z postaciami z serialu Star Trek we współpracy z ViacomCBS. W grudniu dyrektor generalny Charles Denson kupił 99 300 akcji FNKO+0.0% za 1,7 mln USD.

Zyski były solidne. Sprzedaż netto wzrosła o 40,0% rok do roku do 267,7 mln USD. Zysk netto wzrósł o 17,8% rok do roku do 18,4 mln USD. Funko $FNKO+0.0% pobiło również oczekiwania na III kwartał i podniosło prognozę na cały rok.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, fundusze NFT są bardzo dobrą inwestycją. Jednak moim zdaniem jest to tylko bańka, która prędzej czy później pęknie (mogę się mylić i mogę zostać za tę opinię skrytykowany). Jednak w chwili obecnej jest ona jeszcze w powijakach, a niektóre kreacje NFT osiągają ceny rzędu milionów dolarów. Jeśli jednak NFT nadal będzie się utrzymywać i otrzyma niezbędne fundusze, istnieje możliwość dalszego intensywnego rozwoju, możemy założyć, że będzie to połączenie z metawersum. Jednakże, gdybym miał handlować NFT, prawdopodobnie wybrałbym tę drogę, tzn. akcje i ETF-y, które się tym zajmują.

Jakie jest Twoje zdanie na temat NFT?

Czy NFT mogą być długoterminowe, czy są tylko bańką?

Czy inwestujesz w NFT?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet