S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Pamiętasz krótką sprzedaż w Gamestop, która spowodowała gwałtowny wzrost kursu? Te 3 firmy są potencjalnymi adeptami

Nie trzeba zarabiać tylko na akcjach, których wartość rośnie, można to robić także poprzez krótką sprzedaż. Jeśli uważasz, że cena akcji spadnie, możesz "postawić" na jej spadek - dokonując krótkiej sprzedaży. Co jednak dzieje się, gdy duża liczba inwestorów dokonuje krótkiej sprzedaży akcji, a ktoś chce zarobić i pchnąć akcje w górę za pomocą swojego kapitału? Ktoś traci pieniądze, a ktoś osiąga niezły zysk - tak było w przypadku Gamestopu, który wstrząsnął całym światem, gdy drobni inwestorzy z Reddita zebrali się razem i osiągnęli niezły zysk. Oto lista 3 akcji, które wielu inwestorów skraca do minimum i możliwe jest, że dojdzie do shortsqueeze.

Lista 3 potencjalnych firm oferujących shortsqueeze.

Krótkie inwestowanie w akcje polega na pożyczaniu akcji po bieżącej cenie, aby móc je natychmiast sprzedać i odkupić później po niższej cenie w celu zaoszczędzenia różnicy. Na przykład, jeśli pożyczysz akcje danej firmy po cenie 100 USD za akcję, sprzedasz je, a cena spadnie do 80 USD, możesz odkupić pożyczone akcje i osiągnąć zysk w wysokości 20 USD za akcję. Shortsqueeze występuje wtedy, gdy zamiast tego wzrasta cena akcji będącej przedmiotem krótkiej sprzedaży, co wywołuje reakcję łańcuchową. Jeżeli inwestor dokonuje krótkiej sprzedaży akcji, jest zobowiązany do zwrotu tych samych akcji bez względu na to, ile będzie musiał zapłacić za ich odzyskanie. Jeśli więc cena akcji rośnie, w pewnym momencie inwestorzy będą chcieli ograniczyć straty i szybciej odkupić akcje, ponieważ odczuwają straty i nie chcą, aby sytuacja ta trwała nadal. Jeśli zrobi to wielu inwestorów, zwiększy to popyt, a to z kolei spowoduje jeszcze większy wzrost cen akcji, co z kolei wywoła presję.

Gogo $GOGO-5.1%

Gogo $GOGO zapewnia-5.1%usługi internetowe podczas lotu dla samolotów komercyjnych i biznesowych. Mimo rekordowych wyników finansowych w czwartym kwartale 2021 r. Gogo osiągnęło w czwartym kwartale przychód w wysokości 92,3 mln USD, co oznacza wzrost o 19% w porównaniu z rokiem ubiegłym. W całym roku firma osiągnęła przychód w wysokości 335,7 mln USD, co oznacza wzrost o 24% w porównaniu z rokiem 2020. Chociaż z powodu pandemii koronawirusa podróże lotnicze są nadal ograniczone, to z pewnością w końcu powrócą. Jako światowy lider w dziedzinie usług łączności, Gogo może skorzystać na tej zmianie - zwłaszcza jeśli chodzi o podróże służbowe. Ponieważ firma inwestuje w możliwości 5G, między innymi dzięki prognozowanym 25-45 mln USD wolnych przepływów pieniężnych w 2022 r., jej długoterminowy potencjał jako lidera rynku pozostaje pozytywny.

Źródło.

Lemoniada $LMND-27.7%

Na dzień 15 lutego 2022 r. odsetek krótkiego zainteresowania Lemonade $LMND-27.7% wynosi 36-27.7% ,60%. Spółka, która oferuje ubezpieczenia mieszkaniowe, wynajmu, samochodowe i dla zwierząt domowych, odnotowała spadek o ponad 80% od 10 marca 2021 r. do 10 marca 2022 r. W czwartym kwartale 2021 r. firma Lemonade uzyskała 41 mln USD przychodu, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie w 2020 r. W całym roku podatkowym 2021 firma ubezpieczeniowa uzyskała 128,4 mln USD przychodu, co oznacza wzrost w porównaniu z 94,4 mln USD w 2020 r. Dlaczego firma ma pozytywne prognozy i osiąga nadzwyczajne zyski, a odsetek szortów jest tak wysoki? Sukces firmy Lemonade będzie prawdopodobnie zależał od tego, jak dobrze będzie ona w stanie konkurować w branży ubezpieczeń samochodowych. Produkt ubezpieczeniowy Lemonade Car został wprowadzony na rynek w 2021 r., a pomogło mu w tym przejęcie firmy Metromile, ubezpieczyciela technologicznego, dzięki któremu Lemonade ma dostęp do wielu danych dotyczących jazdy samochodem. Jeśli firma udowodni, że jest w stanie konkurować w dziedzinie ubezpieczeń komunikacyjnych, stanie się to katalizatorem dla jej działalności i doprowadzi do długoterminowego sukcesu.

Źródło.

Blink Charging $BLNK-2.5%

FirmaBlink Charging jest właścicielem i dostawcą urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych (EV) oraz sieci usług ładowania. Odsetek shortów w tej spółce wynosi 41,98% na dzień 15 lutego 2022 r., mimo imponującego wyniku w 2021 r. W czwartym kwartale 2021 r. przychody spółki wzrosły o 224% w porównaniu z czwartym kwartałem 2020 r., a w całym roku przychody wzrosły o 236%, a mimo to odsetek shortów jest tak wysoki? W tym miejscu zaczyna mi to pachnieć szortami :D Firma wprowadziła ostatnio siedem nowych produktów do ładowania, w tym do użytku domowego, detalicznego, flotowego i wielodomowego. Firma zawarła również umowę z General Motors na umieszczenie ładowarek w wybranych salonach dealerskich w USA i Kanadzie. W miarę rozwoju rynku pojazdów elektrycznych Blink może stać się kluczowym graczem, ponieważ element ładowania jest w dużej mierze odpowiedzialny za masowe przyjęcie się pojazdów elektrycznych, gdyż problemem są stacje ładowania.

Źródło.

Oczywiście jest to ryzykowne, ale już się zdarza, widzieliśmy, jak Gamestop, Amc i inne firmy upadały, więc nie jest to wykluczone, ale jest dość ryzykowne. Dlatego należy to dokładnie rozważyć, a jeśli inwestujesz tylko tyle, ile możesz stracić, nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej.


No comments yet