Elon Musk popírá, že měl někdy zájem zaujmout pozici CEO Applu a nahradit Tima Cooka

Podle připravované knihy o společnosti Tesla se Elon Musk v telefonátu se současným generálním ředitelem společnosti Apple Timem Cookem v roce 2016 údajně dožadoval, aby se stal generálním ředitelem společnosti Apple. Příběh, o který se podělil deník Los Angeles Times, pochází z knihy Power Play: Tesla, Elon Musk, and the Bet of the Century (Hra o moc: Tesla, Elon Musk a sázka století), kterou napsal reportér listu The Wall Street Journal Tim Higgins.

 

Jak se v knize píše, Cook Muskovi navrhl, aby Apple koupil Teslu, a Musk řekl, že chce být generálním ředitelem. Cook údajně souhlasil, ale Musk upřesnil, že chce být generálním ředitelem společnosti Apple. "Podle bývalého asistenta, který slyšel (Muskovo) převyprávění této výměny názorů," řekl Cook "jdi do prdele" a pak zavěsil telefon.

 

Musk i Apple však naznačili, že k rozhovoru nemohlo dojít, protože Musk a Cook spolu nikdy nemluvili.

 

 

Musk v pátečním tweetu na rovinu uvedl, že "Cook a já jsme spolu nikdy nemluvili ani si nepsali". Uvedl také, že se s Cookem pokoušel sejít ohledně akvizice společnosti Apple společností Tesla, což Cook odmítl. (Musk o tomto pokusu o setkání hovořil již dříve v prosinci.)

 

Když byl Apple požádán o komentář k údajnému rozhovoru, poukázal na Cookovy výroky v rozhovoru s Karou Swisherovou z The New York Times, kde popřel, že by s Elonem, kdy mluvil. "Víte, nikdy jsem s Elonem nemluvil, ačkoli mám velký obdiv a respekt ke společnosti, kterou vybudoval," řekl Cook.

 

Musk také tvrdí, že velká část knihy je nepravdivá. "Higginsovi se podařilo, aby jeho kniha byla lživá *a* nudná," uvedl Musk v pátek na Twitteru:

 

 

A Musk se prý snažil knihu potopit už během jejího psaní, když Higginsovi podle Los Angeles Times řekl, že velká část knihy je "nesmysl".

 

Musk se podle všeho na tvorbě "Power Play" nepodílel. V autorské poznámce na konci knihy Higgins píše, že Musk "dostal mnoho příležitostí vyjádřit se k příběhům, faktům a charakteristikám uvedeným na těchto stránkách. Aniž by poukázal na konkrétní nepřesnosti, nabídl pouze toto: Většina, ale ne všechno, co se v této knize dočtete, jsou nesmysly."

 

Higgins tvrdí, že Musk měl "spoustu příležitostí" se k tomu vyjádřit a že historka o rozhovoru s Cookem "pochází z Muskova vlastního vyprávění o rozhovoru podle lidí, kteří toto vyprávění tehdy slyšeli". V dřívějším tweetu také charakterizoval příběh o rozhovoru Muska a Cooka jako příběh, který byl "vyprávěn uvnitř Tesly, když společnost bojovala s Modelem X a nebyla na tom zrovna nejlépe".

 

 

 

Dále uvádí, že Apple "dostal několik příležitostí se před zveřejněním vyjádřit a odmítl to".

 

Higgins na žádost o komentář neodpověděl. Zástupce vydavatele knihy poukázal na Higginsův kanál na Twitteru.

 

Krátce poté, co na Twitteru napsal, že se s Cookem nikdy nesetkal, Musk na Twitteru podpořil boj společnosti Epic proti Applu a jeho pravidlům pro App Store. "Poplatky App Store společnosti Apple jsou de facto globální daní na internetu," uvedl Musk. "Společnost Epic má pravdu."

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Musk v čele $AAPL+0.7% , to by bylo WOW! :))

Hm hm, ale ta představa vypadá zajímavě 😏

Ten příběh je nepochybně smyšlený, ta knížka asi vážně nebude stát za nic 🤷‍♂️

A takhle se, milé děti, rýžuje na prodeji komerční knihy pohádek pro dospělé. Prostě to musí být takový Blesk v pevné vazbě. 😅

Ta story mi přijde trochu přitažená za vlasy. Ale stejně tak mě udivuje, že se dvojice Cook & Musk nikdy osobně nepotkala a neprohodila jediné slovo. 👀