S&P 500 ^GSPC
5,096.27
+0.52%
Amazon AMZN
$176.76
+2.08%
Nvidia NVDA
$791.12
+1.87%
Alphabet GOOG
$139.78
+1.71%
Microsoft MSFT
$413.64
+1.45%
Meta META
$490.13
+1.26%
Apple AAPL
$180.75
-0.37%
Tesla TSLA
$201.88
-0.08%

Alithya i 2 inne akcje skupione na AI są teraz dostępne za grosze

Sektor sztucznej inteligencji (AI) zaczyna coraz mocniej zaznaczać swoją obecność na rynku akcji. W ciągu najbliższych kilku lat sektor ten będzie się rozwijał w tempie 33,6% złożonego rocznego wskaźnika wzrostu (CAGR) i oczekuje się, że do roku 2028 osiągnie wielkość rynku wynoszącą aż 360 mld USD. AI ma zatem ogromny potencjał, zwłaszcza dla firm, które obecnie prowadzą działalność po bardzo niskich cenach. Przyjrzyjmy się tym trzem firmom.

Te tanie akcje AI mogą przynieść wielokrotne zyski w nadchodzących latach

1) Rekor Systems $REKR+5.8%

W ciągu ostatniego roku kurs REKR spadł o 77%, źródło .

Rekor Systems jest dostawcą zaawansowanych mechanizmów rozpoznawania pojazdów. Firma wykorzystuje sztuczną inteligencję wideo do świadczenia zautomatyzowanych usług dla swoich klientów. Ponadto jej kompetencje w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego umożliwiają skuteczną identyfikację pojazdów i tablic rejestracyjnych. Osiągnęła ona doskonałe wyniki dzięki wysokiej jakości usług przy niższych kosztach.

Firma zamierza przejść od sprzedaży bezpośredniej do modelu subskrypcyjnego. Nowy model prawdopodobnie zapewni wyższe marże i powtarzające się przychody. Przychody w ostatnim kwartale wzrosły o 23% w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale znacznie spadły w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Zarząd stwierdził, że długoterminowe korzyści wynikające z przejścia na nowy rodzaj działalności z nawiązką rekompensują straty krótkoterminowe. Ponadto, biorąc pod uwagę perspektywy, akcje Rekor Systems mogą być doskonałą inwestycją na przyszłość.

2. Grupa Duos Technologies $DUOT+2.5%

Aktualna cena sprzedaży: 5,95 USD, źródło .

Duos Technologies jest firmą, która opracowuje zautomatyzowane pomieszczenia kontrolne dla wagonów kolejowych. Dzięki własnej technologii firma skutecznie automatyzuje kontrolę wagonów kolejowych i planuje dalszy rozwój.

Ponadto firma planuje przejście na model przychodów cyklicznych i ekspansję międzynarodową. Usługi zautomatyzowanej inspekcji jak dotąd przyniosły klientom znaczne oszczędności kosztów.

Ostatnie wyniki firmy są bardzo zachęcające. Przychody firmy w trzecim kwartale wzrosły o 36% do 1,74 mln USD. Ponadto firma przewiduje, że jej strata netto w nadchodzącym kwartale wyniesie od 250 tys. do 295 tys. dolarów, w porównaniu z wykazaną stratą w wysokości 426 tys. dolarów w tym samym kwartale ubiegłego roku.

Ponadto firma spodziewa się, że jej zysk netto podwoi się w tym roku w porównaniu z rokiem ubiegłym.

3. Alithya $ALYA+4.6%

W ciągu roku akcje Alithya są +11%, źródło .

Alithya Group świadczy szeroki zakres usług w zakresie technologii cyfrowych w USA, Kanadzie i Europie. Usługi firmy obejmują architekturę korporacyjną, transformację cyfrową, doradztwo i inne usługi. Ponadto firma oferuje zintegrowaną usługę sztucznej inteligencji o nazwie Askida, która umożliwia klientom efektywne testowanie funkcjonalności różnych aplikacji.

Wyniki finansowe firmy są ostatnio bardzo dobre. W ostatnim kwartale przychody firmy wzrosłyo 55,4% do 109,7 mln USD, znacznie przekraczając szacunki analityków. Ponadto, po niedawnym przejęciu firmy Vitalyst, które umożliwiło zmiany transformacyjne, Alithya zamierza rozszerzyć swoją działalność poprzez przejęcia i fuzje.

Rozszerzenie marży i efektywne zarządzanie kosztami to dwa główne cele spółki, które mogą wynieść akcje Alithya na wyżyny.

Disclaimer: Autorem tej analizy jest Muslim Farooque, nie jestem profesjonalnym inwestorem. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet