S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Čínské akcie dnes vzrostly nejvíce v historii: Čeká nás obrat trendu?

Jen několik dní poté, co se čínské akcie propadly, se zdá, že se situace výrazně mění směrem k lepšímu. Minulý týden se kvůli vládním zásahům dostal technologický sektor v zemi pod tlak. Dnes mnoho jmen, která tento týden začala v červených číslech, po dobrých zprávách od vlády rychle roste. Napadá mě proto důležitá otázka, zdali čínské akcie skutečně našli své dno?

čínská vlajka 

Alibaba: Příležitost desetiletí nebo past na investory?

Fundament

Výbor ekonomických představitelů prosadil, aby čínské vedení upřednostnilo politiku, která pomůže stabilizovat finanční trhy, a zmírnil tak obavy, které pociťuje mnoho investorů.

Podle zprávy z dnešního rána se sešel nejvyšší čínský výbor pro finanční politiku a shodl se na tom, že země musí "aktivně dělat politiku, která bude prospěšná pro trhy".

Trhy na tuto zprávu reagují opravdu velmi dobře. Lídr sektoru Alibaba $BABA+0.8% si za dnešní seanci do 20:00 SEČ připsala více jak 30 % a stále roste. Akcie společnosti Tencent Music Entertainment Group $TME-0.8% zatím vzrostly o téměř 27 %, zatímco zisky společnosti JD.com $JD+1.6% přesáhly 36 %. Výrazně rostla i společnost NIO $NIO+0.3%, která si zatím připsala 22 %. 

https://youtu.be/ogZaS353CFE

Co je důležité

Mnozí investoři si dnes oddechli, když sledovali, jak akcie stabilně rostou. Není těžké pochopit proč. Na začátku týdne neměli příliš důvodů k optimismu. Mezi regulačními zásahy, uzavřením velkých měst a hrozbou vyřazení společností z hlavních amerických burz čelily čínské akcie značnému stresu. Společnosti potřebovaly, aby jejich vláda zasáhla a poskytla pomoc v jejich nejtemnější hodině.

Přesto je třeba si položit otázku, jaká je stabilita těchto náhlých růstových skoků. Když společnost během dvou hodin vzroste o 40 % poté, co se jen několik dní předtím propadla o stejnou hodnotu. Skutečnost je taková, že pokud čínská vláda splní své sliby ze zasedání, trhy se brzy stabilizují.

Co to znamená pro čínské akcie

Ačkoli to byl pro čínské akcie nadmíru dobrý den, ohledně jejich dlouhodobé budoucnosti zůstává mnoho nejistého. Čínská vláda sice pomohla společnostem znovu získat pozitivní dynamiku. Investoři by však měli být připraveni, že budoucnost nemusí být až zas tak růžová jak se po dnešku může zdát. 

Nejedná se o investiční doporučení. Článek ze kterého jsem čerpal byl napsán autorem Samuelem Brientem. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 193 a je členem této skupiny od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Čínské trhy teď jsou (a i nadále budou) hlavně o (geo)politice. Jsou zde dvě základní proměnné:

1) Návrat koronaviru

2) Postoj Číny k Rusku

Obojí má potenciál značně pohnout s čínskými trhy. Obzvláště otevřená podpora Rusku by znamenala pro čínské akcie další propad. Doporučuji proto u čínských akcií důsledně používat TP a hlavně SL, protože změna trendu může přijít kdykoliv!

příkazy TP a SL je spíše pro tradery než pro dlouhodobé investory :)

Nie je trvalo udržateľné hejtovať čínu a strašiť delistovaním. Kto nakúpil po tých brutálnych prepadoch už tak lacných čínskych spoločností, ktoré boli umelo stiahnuté dole je teraz vysmiaty :) Aj v prípade delistovania by to nijako neovplyvnilo tieto spoločnosti, ktoré by sa naďalej obchodovali na iných burzách. Tu vidíte akú silu majú média, a takto to funguje vo všetkom.

media nás v zásadě významně ovlivňují každý den

Že by mi konečně $BABA+0.8% ukázala proč ji už dva roky drží jak blbec v červeným? 🤣

musíme to vysedět :DD

🚀xpeng a nio future 🚀🚀 long therm

Nio určite ☝️