S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Risk je zisk: Tři neznámé akcie, které mohou nabídnout neuvěřitelný potenciál

Existují dva druhy společností. Obrovské, bezpečné, nezdolné kolosy, kterými nijak výrazně neotřese ani otevřený válečný konflikt a vroucí inflace. Na druhé straně jsou však menší, křehčí byznysy, které musí doufat v příznivý vítr do svých plachet. Jinak budou smeteny vlnou nepříznivých okolností. Mohou však z takové situace vyjít jako absolutní vítězové a pověstné "dojné krávy na peníze".

S trochou štěstí přinesou tyto tři společnosti masivní zhodnocení

Celkově se akciový trh v roce 2022 investorům zatím příliš nevyplatil. Uprostřed nejrůznějších globálních a ekonomických obav mnoho large cap akcií v tomto roce nejenže zaznamenalo zpomalení růstu, ale také ztrácelo. To znamená, že odpovědí na tyto problémy jsou pro růstové investory small cap akcie. Proč? Mnoho menších společností má předpoklady k tomu, aby se jim dařilo i přes náročné podmínky, a navíc mohou rychle růst.  

Akcie s malým kapitálem však mají i svou stinnou stránku: riziko. Schopnost zaznamenat rychlý růst s sebou nese také možnost dramatického poklesu hodnoty a tyto společnosti jsou zranitelné způsobem, kterým ty větší nejsou.

Například mají obvykle horší přístup ke kapitálu a jejich zákaznická základna může být méně loajální - což z nich činí cíl pro větší konkurenty. O těchto společnostech je také k dispozici mnohem méně informací, což může zamlžit investiční obraz. Nevadí. Představíme si tři takové a každý si může udělat obrázek sám :)

Euroseas $ESEA+0.0% 

Jednou z hlavních zpráv uplynulého roku bylo narušení dodavatelského řetězce a velkou roli v tom hrála nebývalá poptávka po lodích pro přepravu kontejnerů a volně loženého zboží.

Zelenou barvu na ročním grafu v posledních týdnech moc často nevídám...

Zoufalé společnosti platily rekordní ceny za přepravu svých výrobků na lodích a analytici v tomto odvětví nepředpokládají, že by se tyto nebetyčně vysoké ceny v dohledné době snížily. Rok 2022 se tak pro odvětví kontejnerové přepravy stává dalším velkolepým rokem.

To mě přivádí k Euroseas. Tato akcie je řecká společnost zabývající se kontejnerovou přepravou, která funguje již 140 let. S takovou historií tedy není příliš velké riziko, že by Euroseas zanikla.

Konkrétně společnost provozuje flotilu 16 kontejnerových lodí a brzy by měly dorazit další čtyři, aby využila nebývale vysoké poptávky. A akcie společnosti ESEA přinášejí investorům výsledky - za posledních 12 měsíců dosáhly výnosu 191 %.

Krátkou cenovou predikci a analýzu si můžete pustit třeba zde:

https://www.youtube.com/watch?v=onFB5lsHqsk

Jill $JILL+0.0% 

Další významnou obětí pandemie byli prodejci oblečení. Vzhledem k tomu, že mnoho zaměstnanců pracuje z domova, lidé přestali doplňovat svůj šatník. A situaci nepomohly ani lockdowny, které omezily socializaci - a nejeden z mých kamarádů celé dva roky zvládl přibližně v jednom tričku 🤣

Konkrétněji, prodejce dámského oblečení J. Jill se málem stal obětí, ale jen těsně se mu podařilo odvrátit bankrot. Utahování opasků - včetně zavírání nevýkonných prodejen - a opětovné otevření ekonomiky však pomohlo společnosti odrazit se zpět v roce 2021.

Vypočítaná sázka spočívá v tom, že tato akcie - která se nyní obchoduje na více než dvojnásobné úrovni než před pandemií - má stále prostor k růstu. Vzhledem k tomu, že mnoho společností nyní vrací své pracovníky na dálku zpět do kanceláří a lidé jsou stále víc nucení chodit ven, očekává se, že prodeje oblečení porostou. Pokud vše půjde podle očekávání, pak akcie JILL mohou začít růst.

Urban One $UONE+0.0% 

S aktuální tržní kapitalizací 231 milionů dolarů je společnost Urban One jednou z nejzajímavějších položek na tomto seznamu akcií s mikrokapitálem. Urban One je v podstatě mediální společnost, která se zaměřuje na afroamerické publikum. Patří sem mediální aktivity jako Radio One (se stanicemi na mnoha městských trzích v USA), TV One (která obsluhuje 49 milionů domácností) a iOne digital (online prezentace s více než 20 miliony unikátních návštěvníků měsíčně).

Příběh Urban One však přesahuje rámec médií.

Například kreditní karta One VIP. Pak tu byla nabídka společnosti z roku 2021 na výstavbu kasinového resortu v Richmondu ve Virginii v hodnotě 565 milionů dolarů. Akcie $UONEK+0.0%  se během jediného dne propadly o 38 %, když byl tento projekt zamítnut. To je ten druh divoké karty, která přidává prvek rizika do jinak osvědčené společnosti. I přes neúspěch kasina však akcie UONEK za posledních 12 měsíců vzrostly o 145 %. 

Hezký pohled

Nezbývá než popřát šťastnou ruku při výběru a pevné nervy v aktuální situaci :)

Toto není investiční doporučení! Jedná se pouze o můj výčet zajímavých společností. Každý investor si musí důkladnou analýzu provést sám.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @joemaymay má karmu 44 a je členem této skupiny od 23/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

U $UONE+0.0% mi teda pořád nějak není jasný, jak ten byznys funguje ...

Prostě multimediální platforma. Inzerenti platí za reklamu na několika vrstvách broadcastu - TV, radio. Víceméně se snaží být něco jako street/urban/pop brand

Okok, dík :)

Krucinál. Po $ESEA+0.0% koukám už docela dlouho. Ale hodně bojuju s tím, že jsem nejspíš zaspal a už to nemá cenu

Jojo, zrovna ta lodní doprava je něco, u čeho se taky nedokážu přiklonit k nějaké možnosti. Chvíli to vypadá, že se všechno vrátí do normálu a hned potom se zase začne zdát, že se nedostatek kontejnerů a lodí zase prohloubí.