S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Ryzyko to zysk: Trzy nieznane akcje, które mogą mieć niesamowity potencjał

Istnieją dwa rodzaje firm. Ogromne, bezpieczne, niepokonane kolosy, którymi nie wstrząsają otwarte wojny i gorąca inflacja. Z drugiej strony istnieją mniejsze, bardziej wrażliwe przedsiębiorstwa, które muszą liczyć na sprzyjający wiatr w żaglach. W przeciwnym razie zostaną zmieceni przez falę niekorzystnych okoliczności. Mogą jednak wyjść z takiej sytuacji jako absolutni zwycięzcy i przysłowiowe "krowy z kasą".

Przy odrobinie szczęścia te trzy spółki przyniosą ogromny wzrost wartości

Ogólnie rzecz biorąc, w 2022 r. rynek akcji nie zrobił jak dotąd wiele dla inwestorów. W obliczu wszelkich obaw natury globalnej i gospodarczej, wiele spółek o dużej kapitalizacji nie tylko odnotowało w tym roku spowolnienie wzrostu, ale także straciło na wartości. Oznacza to, że odpowiedzią na te problemy dla inwestorów wzrostowych są akcje spółek o małej kapitalizacji. Dlaczego? Wiele mniejszych firm jest w stanie prosperować pomimo trudnych warunków i może się szybko rozwijać.

Akcje o małej kapitalizacji mają jednak pewną wadę: ryzyko. Zdolność do szybkiego wzrostu niesie ze sobą także możliwość gwałtownego spadku wartości, a takie firmy są podatne na zagrożenia w sposób, w jaki nie są podatne firmy większe.

Na przykład, mają one zazwyczaj mniejszy dostęp do kapitału, a ich baza klientów może być mniej lojalna, co czyni je celem dla większych konkurentów. Dostępnych jest również znacznie mniej informacji o tych firmach, co może zaciemniać obraz inwestycji. Nieważne. Przedstawmy trzy z nich i każdy może narysować swój własny obrazek :)

Euroseas $ESEA+1.2%

Jedną z najważniejszych informacji w minionym roku były zakłócenia w łańcuchu dostaw, w czym dużą rolę odegrało bezprecedensowe zapotrzebowanie na kontenerowce i masowce.

W ostatnich tygodniach nieczęsto widzę kolor zielony na wykresie rocznym...

Firmy znajdujące się w trudnej sytuacji płacą rekordowe ceny za transport swoich produktów na statkach, a analitycy branżowi nie przewidują rychłego obniżenia tych niebotycznych cen. Rok 2022 zapowiada się więc jako kolejny spektakularny rok dla branży żeglugi kontenerowej.

To prowadzi mnie do Euroseas. Akcje te należą do greckiej firmy zajmującej się przewozem kontenerów, która istnieje od 140 lat. Mając taką historię, nie ma więc dużego ryzyka, że Euroseas zakończy działalność.

Firma dysponuje flotą 16 kontenerowców, z których cztery kolejne mają wkrótce przypłynąć, aby wykorzystać bezprecedensowo wysoki popyt. Akcje ESEA przynoszą inwestorom wyniki - w ciągu ostatnich 12 miesięcy ich zwrot wyniósł 191%.

Aby zapoznać się z krótką prognozą i analizą cen, kliknij tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=onFB5lsHqsk

Jill $JILL+0.1%

Inną ważną ofiarą pandemii byli sprzedawcy odzieży. Ponieważ wielu pracowników pracuje w domu, ludzie przestali uzupełniać garderobę. Sytuacji nie ułatwiały też blokady, które ograniczały kontakty towarzyskie - a niejeden z moich znajomych przeżył dwa lata w jednej koszuli 🤣.

Konkretnie rzecz ujmując, detaliczny sklep z odzieżą damską J. Jill prawie padł ofiarą bankructwa, ale tylko nieznacznie udało mu się uniknąć bankructwa. Jednak zaciskanie pasa - w tym zamykanie nierentownych sklepów - i ponowne otwarcie gospodarki pomogło firmie odbić się od dna w 2021 roku.

Obliczono, że akcje te - które obecnie są notowane na ponad dwukrotnie wyższym poziomie niż przed wybuchem pandemii - mają jeszcze szansę na wzrost. Ponieważ wiele firm sprowadza obecnie pracowników zdalnych do biur, a ludzie coraz częściej muszą wychodzić z domu, oczekuje się, że sprzedaż odzieży wzrośnie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, akcje JILL mogą zacząć rosnąć.

Urban One $UONE+1.2%

Przy obecnej kapitalizacji rynkowej wynoszącej 231 mln USD, Urban One jest jedną z najciekawszych pozycji na tej liście mikro-kapitałów. Urban One jest zasadniczo firmą medialną, która kieruje swoją ofertę do afroamerykańskiej publiczności. Należą do nich firmy medialne, takie jak Radio One (posiadające stacje na wielu rynkach miejskich w USA), TV One (obsługująca 49 milionów gospodarstw domowych) oraz iOne digital (prowadząca działalność internetową z ponad 20 milionami unikalnych użytkowników miesięcznie).

Ale historia Urban One wykracza poza media.

Na przykład karta kredytowa One VIP. W 2021 r. firma złożyła ofertę na budowę kasyna o wartości 565 mln USD w Richmond w stanie Wirginia. Akcje spółki $UONEK+5.3% spadły o 38% w ciągu jednego dnia, gdy projekt ten został odrzucony. Jest to rodzaj dzikiej karty, która dodaje element ryzyka do skądinąd sprawdzonej firmy. Pomimo porażki kasyna, akcje UONEK wzrosły o 145% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Ładny widok

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć Wam szczęścia w wyborze i spokojnych nerwów w obecnej sytuacji :)

To nie jest rekomendacja inwestycyjna! To jest tylko moja lista interesujących firm. Każdy inwestor musi przeprowadzić dokładną analizę we własnym zakresie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet