S&P 500 ^GSPC
5,085.08
+0.30%
Nvidia NVDA
$792.30
+2.02%
Amazon AMZN
$175.01
+1.07%
Meta META
$487.87
+0.80%
Apple AAPL
$179.98
-0.79%
Tesla TSLA
$200.96
-0.53%
Alphabet GOOG
$138.12
+0.50%
Microsoft MSFT
$409.22
+0.37%

3 akcje wzrostowe, których zakupu nie będziesz żałował w czasie korekty

Ceny akcji tych firm spadły, ale ich podstawowa działalność jest silna. Nikt nie lubi złych decyzji. Badania wykazały, że ból związany z przegraną jest o wiele bardziej intensywny niż przyjemność związana z wygraną. Ta niechęć do ryzyka może sprawić, że w czasie obecnego pogorszenia koniunktury na rynku będziesz bał się kupić jakiekolwiek akcje. Historia pokazuje jednak, że inwestowanie w takich czasach często opłaca się na dłuższą metę. Oto trzy akcje wzrostowe, których zakupu nie będziesz żałował w czasie korekty na rynku.

Nie powinniśmy postrzegać korekt jako powodu do sprzedaży, ale jako powód do kupna.

Które spółki charakteryzują się długoterminowym wzrostem i czy można postrzegać spowolnienie gospodarcze jako szansę?

1. Teladoc Health $TDOC-0.2%

Teladoc Health rozpoczął spadki znacznie wcześniej niż cały rynek akcji. Akcje spadły o ponad 70% w stosunku do maksimów z początku 2021 r. Inwestorzy obawiają się, że wzrost firmy świadczącej usługi wirtualnej opieki medycznej ulegnie spowolnieniu w miarę słabnięcia obaw związanych z wirusem COVID-19. Pogląd, że aktywa Teladoc są powiązane z systemem COVID-19, jest jednym z kilku poważnych nieporozumień dotyczących firmy. Firma Teladoc szacuje, że w ramach istniejącej bazy członków ma szansę na uzyskanie 75 mld USD, głównie dzięki promowaniu korzystania z wielu produktów. Całkowity rynek, do którego można dotrzeć, włączając w to dotarcie do dodatkowych klientów, jest znacznie większy - ponad 260 mld USD w samych Stanach Zjednoczonych.

Wirtualna opieka oferuje oszczędności dla płatników i wygodę dla pacjentów. Teladoc jest liderem w branży dzięki szerokiemu zakresowi usług i dużej bazie klientów. Przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej około 8 mld USD, akcje te wydają się bardzo tanie, biorąc pod uwagę ogromne możliwości rozwoju.

2. MercadoLibre $MELI+1.0%

MercadoLibre to kolejne bardzo zmienne akcje, którym podcięto skrzydła. Od września 2021 r. akcje firmy spadły o ponad 50%. Czy gwałtowny spadek MercadoLibre był uzasadniony? Nie do końca. Firma nadal osiąga imponujące wyniki. W czwartym kwartale odnot owano znakomity wzrost we wszystkich obszarach. Inwestorom łatwo jest postrzegać MercadoLibre jako potęgę handlu elektronicznego w Ameryce Łacińskiej. Firma ma ogromny potencjał wzrostu w regionie, w którym wskaźnik penetracji handlu elektronicznego w 2021 r. wyniesie zaledwie 9% - przestrzeń do rozwoju jest więc bardzo duża.

Podobnie jak w przypadku Teladoc, wycena MercadoLibre jest atrakcyjna ze względu na perspektywy wzrostu. Kapitalizacja rynkowa spółki wynosi mniej niż 45 mld USD. Analitycy twierdzą, że do końca dekady jego wartość może być kilkakrotnie wyższa.

3. PayPal Holdings $PYPL+0.3%

PayPal Holdings należy do największych globalnych spółek fintechowych. Jednak obecnie jest on znacznie tańszy niż jeszcze kilka miesięcy temu. Od połowy 2021 roku akcje PayPal spadły o prawie 70%. Głównym problemem PayPal jest spowolnienie wzrostu liczby użytkowników. PayPal odwołał nawet swój cel, jakim jest osiągnięcie 750 milionów kont. Nie myśl jednak ani przez chwilę, że firma jest straconą sprawą. Zamiast tego, PayPal wygląda na świetną akcję do kupienia już teraz.

Co ważne, PayPal nie zmienił swoich celów w zakresie wzrostu całkowitych przychodów, zysków i wolnych przepływów pieniężnych. Firma po prostu przestawia się na zwiększanie przychodów na użytkownika, zamiast dodawać kolejnych klientów, którzy nie są tak dochodowi. Przejście z płatności gotówkowych na cyfrowe, zarówno w przypadku zakupów w Internecie, jak i w sklepach, postępuje pełną parą. PayPal pozostaje najpowszechniej używanym portfelem cyfrowym na świecie. Kiedy rynek akcji odbije się - a odbije się (prędzej czy później) - akcje PayPal powinny powrócić do swojej wzrostowej passy.

Te spadki spółek bardzo mnie zaskoczyły, Paypal jest -70% od ATH, a także Teladoc, to bardzo atrakcyjne pozycje. Wszystkie te firmy mają długoterminowy potencjał wzrostu i ugruntowaną pozycję, nie powinny więc "zniknąć". Jeśli więc ktoś myśli o zakupie jakichś akcji, może rozważyć te, które są na wyprzedaży, ale nie należy traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako analizę inwestora detalicznego. Przy pisaniu tego artykułu korzystałem z danych Fool.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet