S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

AeroVironment má potenciál pro zhodnocení až 100%, investice právě nyní přinese vysoké zisky

Doslova brutální měsíc má za sebou společnost AeroVironment $AVAV+1.5%, která si připsala až 56% nárůst. Tato společnost se řadí mezi dodavatele obranných zařízení, která doslova potřebovala světový konflikt pro znovuobnovení silné pozice. Mnoho signálů naznačuje, že společnost bude růst i nadále, díky zvýšené poptávce, která bude pokračovat i dlouho po konfliktu, tyto signály značí další dlouhodobý růst.

Znovuoživení společnosti by mohlo vést ke zhodnocení v řádu 100%

Co se vlastně stalo

Drony vyrobené společností AeroVironment $AVAV+1.5% jsou údajně na cestě na Ukrajinu a investoři věří, že toto nasazení by mohlo být dlouho očekávaným zlomovým bodem pro mladého dodavatele obranných zařízení. Akcie proto rostou a ve středu vzrostly až o dalších 15 %. Poptávka bude růst i po skončení konfliktu, jelikož většina států EU hodlá zbrojit a posílit své armády.

AeroVironment $AVAV+1.5%

56% za jediný měsíc, tak vysokým nárůstem se v této době může chlubit málokdo

Společnost AeroVironment $AVAV+1.5% již dlouho spolupracuje s Pentagonem a vyrábí malá až středně velká bezpilotní letadla (UAV), která se používají k průzkumu a k dodávkám zbraní. Po většinu její historie se však investiční důvody kolem této společnosti týkaly spíše jejích potenciálních prodejů než skutečných prodejů. Například americká armáda ve fiskálním roce 2021 nekoupila žádné bezpilotní letouny od AeroVironment $AVAV+1.5% poté, co v roce 2020 nakoupila letouny v hodnotě 48 milionů dolarů a v předchozích letech v hodnotě 183 milionů dolarů.

Konflikt na Ukrajině by mohl urychlit poptávku po Switchblade (jedny z nejmodernějších technologií společnosti). Dne 16. března prezident Joe Biden oznámil poskytnutí bezpečnostní pomoci Ukrajině ve výši 800 milionů dolarů, včetně "100 taktických bezpilotních systémů". Ačkoli představitelé ministerstva obrany neupřesnili, o jaký bezpilotní letoun se jedná, podle četných zpráv v tisku jde o Switchblade společnosti $AVAV+1.5%.

Cena jednoho kusu Switchblade se pohybuje kolem 75 000 dolarů. Armáda požádala ve fiskálním roce 2022 o 68 milionů dolarů na nákup 900 letounů společnosti $AVAV+1.5%, ale tento počet se může změnit, pokud budou jednotky odeslány do Evropy, místo aby byly přidány do armádních zásob.

Co však bude dál se společností, která těží z konfliktu

Analytik společnosti Baird Peter Arment se domnívá, že další objednávky budou pravděpodobně následovat. Ve středu tento analytik přišel s tím, že očekává, že poptávka po Switchblade poroste v příštích 12 až 24 měsících, protože Pentagon zvýší své nákupy a spojenci NATO začnou budovat své zásoby.

Společnost AeroVironment $AVAV+1.5% je historicky jednou z nejvolatilnějších akcií leteckého průmyslu, která se jen za poslední rok obchodovala na úrovni 128,98 USD a na úrovni 52,03 USD. Investory vždy přitahoval příslib jejích bezpilotních letounů, ale nebylo jasné, kdy se tento příslib může promítnout do prodeje. Nejnovější krok Bílého domu je důkazem, že vláda si váží produktů, které AeroVironment $AVAV+1.5% vyrábí, a investoři proto nakupují.

Závěrečné zhodnocení výsledků společnosti

  • Společnost má vzrůstající tendenci z roku na rok ( růst kapitálu, zisků)
  • Další pozitivní věcí je, že společnosti vzrůstají rapidně aktiva
  • Potencionální růst bude doprovázet zbrojení Ukrajiny a zbrojení celosvětové, už teď se mnoho analytiků domnívá, že se většina států přikloní právě k této společnosti
  • V roce 2021 má společnost rapidní nárůst free cash flow, který hodlá dobře využít pro další růst
  • Přestože společnost investorům prozatím nepřináší vysoká zhodnocení, tak je to pouze otázka času, jelikož společnost provádí dobré kroky pro snížení nákladů a dluhů, což se projeví hlavně v budoucnu, kdy se predikuje růst společnosti až o 100%

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Switchblade by měl stát kolem 6000 usd. Kupoval jsem akcie kolem 100 usd, zatím pouze snižuji ztráty

Načasovat se to nikdy nedá bohužel, přikupováním pozic je to nejlepší, co můžete dělat. Myslím si, že se akcie probudí a následně vytvoří dobré zisky.

Zajímavá společnost, dle těchto údajů se dá říct , že ještě ani nemusí byt nadhonocená, když se normálně obchodovala za 120 dolaru.

Cena této společnosti byla dost volatilní, přestože zažila růst o 56%, tak stále to nejsou její ATH, která jsou okolo 120 jak říkáte.