S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Google chce přinést technologickou revoluci: A potenciál zisku je naprosto šílený

Technologie nás provází dnes a denně. Na každém kroku. Jen si představte, že nebudete mít chvíli po ruce svůj telefon. V podstatě jsme bez něj v moderním světě nepoužitelní. Jenže! Poslední dobou se spekuluje o technologickém stropu tohoto přístroje. Větší výkon, jemnější displej, lepší foťák. Ale co pak? Nic zásadního se již několik let nezměnilo. Google však již delší dobu pracuje na technologii, která má naprosto obměnit naše vnímání chytrých technologií.

Google možná přinese technologickou revoluci. Zdroj

Podle nové zprávy se společnost $GOOGL-1.0% dohodla na koupi startupu z Fremontu, který pracuje na technologii displejů, jež by se mohla používat v zařízeních s rozšířenou a smíšenou realitou. Konkrétně tedy v smart brýlích, které jsou dle mnoha odborníků i samotného Googlu nástupcem smartphonu.

Akvizice společnosti Raxium Inc. by internetovému gigantu umožnila udržet krok s konkurenty, jako jsou Apple $AAPL-0.6%  a Meta Platforms $FB+0.5%, v závodě o vývoj takovýchto zařízení, uvedl ve své středeční zprávě.

Google, jednotka společnosti Alphabet, koupi nedokončila a není jasné, kolik společnost z Mountain View za startup zaplatí, uvedl The Information. Během jednání o akvizici navrhl technologický gigant ocenit společnost Raxium na 1 miliardu dolarů, uvádí zpráva. Nebylo však jasné, zda by významná část této částky byla vázána na finanční bonusy pro zaměstnance.

Společnost Raxium vyvíjí způsob masové výroby mikroLED, což je technologie displejů, která je podobná OLED, ale slibuje ještě vyšší rozlišení a lepší obrazovky. Někteří odborníci považují tuto technologii za ideální pro zařízení pro rozšířenou nebo virtuální realitu, která vyžadují malé displeje s vysokým rozlišením a nízkou spotřebou energie. Google by tuto technologii mohl využít i ve svých dalších zařízeních, jako jsou chytré telefony a videokonferenční systémy.

Během posledních osmi let společnosti Apple, Meta a Snap $SNAP+2.1%  - které pracují na technologiích rozšířené a smíšené reality - zakoupily startupy, které se specializují na mikroLED, tvrdí zpráva.

Google si uvědomil, že nemůže vlastnit pouze operační systém pro taková zařízení.

VR a AR je terčem investic technologických gigantů a je tedy možné se domnívat, že dřív nebo později tato revoluce dorazí. A je dost možné, že to bude právě Google kdo vyjde jako vítěz. Není tedy rozhodně od věci tuto společnost a její kroky kolem rozšířené reality, virtuální reality a smart brýlí sledovat. Pokud by totiž opravdu zařízení na AR nahradily smartphony... no umíte si představit ten neuvěřitelně velký trh... 🤯

Toto není investiční doporučení. Jde čistě o můj rozbor situace dle dostupných informací na internetu. 

Nahradí smart brýle (nebo jiná AR alternativa) smartphony?

Vote to see the results! 19 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @bikowy má karmu 33 a je členem této skupiny od 23/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

O tomhle se mluví už dlouho... tak jsem zvědavej. Dost možná do toho opravdu $GOOG-1.2% dupne jako první. Trochu později ale o to lépe se do toho pak pustí $AAPL-0.6% nebo třeba $NVDA+4.0%. Nebo to taky třeba zanikne jako 3D televize... kdo ví

Přirovnání s 3D televizemi se mi líbí. Jednu dobu brutální hit a dneska už si na to nikdo ani nevzpomene. Bojím se, aby to tak nedopadlo i s VR a metaverse. Dost možná se z ničeho nic vynoří něco uplně jiného a po metaverse neštěkne ani pes

To je klidně možný, na druhou stranu pokud by každý člověk se smartphonem vyměnil svoji placku za brejle tak se otevře tak neuvěřitelnej potenciál růstu, že si to nikdo ani nedovede představit