S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Google chce dokonać rewolucji technologicznej: A potencjał zysku jest absolutnie szalony

Technologia towarzyszy nam dzisiaj i każdego dnia. Na każdym kroku. Wyobraź sobie, że przez jakiś czas nie będziesz mieć pod ręką telefonu. Bez niej jesteśmy praktycznie bezużyteczni we współczesnym świecie. Ale! Ostatnio pojawiły się spekulacje na temat technologicznego pułapu tego urządzenia. Większa moc, lepszy wyświetlacz, lepszy aparat. Ale co potem? Od lat nie zmieniło się nic zasadniczego. Jednak firma Google od pewnego czasu pracuje nad technologią, która ma całkowicie zmienić nasze postrzeganie inteligentnych technologii.

Google może wywołać rewolucję technologiczną. Źródło

Według nowego raportu, firma $GOOGL+0.0% zgodziła się na zakup startupu z Fremont, który pracuje nad technologią wyświetlaczy, które mogłyby być wykorzystywane w urządzeniach rozszerzonej i mieszanej rzeczywistości. A konkretnie w inteligentnych okularach, które według wielu ekspertów i samej firmy Google mają być następcą smartfonów.

Przejęcie firmy Raxium Inc. pozwoliłoby internetowemu gigantowi dotrzymać kroku takim rywalom jak Apple $AAPL+0.0% i Meta Platforms $FB+0.0% w wyścigu o rozwój takich urządzeń, jak podała firma w swoim środowym raporcie.

Google, jednostka należąca do Alphabet, nie sfinalizowała jeszcze transakcji i nie wiadomo, ile firma z Mountain View zapłaci za startup - donosi serwis The Information. Podczas rozmów na temat przejęcia, gigant technologiczny zaproponował wycenę Raxium na 1 miliard dolarów - czytamy w raporcie. Nie było jednak jasne, czy znaczna część tej kwoty zostanie przeznaczona na premie finansowe dla pracowników.

Firma Raxium opracowuje sposób masowej produkcji mikroLED-ów, technologii wyświetlania podobnej do OLED-ów, ale obiecującej jeszcze wyższą rozdzielczość i lepsze ekrany. Niektórzy eksperci uważają, że technologia ta jest idealna dla urządzeń rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, które wymagają małych wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości i niskim poborze mocy. Google może wykorzystać tę technologię także w innych swoich urządzeniach, takich jak smartfony i systemy wideokonferencyjne.

Jak wynika z raportu, w ciągu ostatnich ośmiu lat firmy Apple, Meta i Snap $SNAP+0.0% - pracujące nad technologiami rozszerzonej i mieszanej rzeczywistości - kupiły firmy specjalizujące się w mikroLEDach.

Firma Google zdała sobie sprawę, że nie może być jedynie właścicielem systemu operacyjnego dla takich urządzeń.

VR i AR są celem inwestycji gigantów technologicznych, więc można bezpiecznie założyć, że prędzej czy później ta rewolucja nadejdzie. I całkiem możliwe, że to Google okaże się zwycięzcą. Z pewnością warto więc śledzić rozwój tej firmy i jej działania w zakresie rzeczywistości rozszerzonej, wirtualnej i inteligentnych okularów. W końcu, jeśli urządzenia AR rzeczywiście zastąpią smartfony... Cóż, czy możesz sobie wyobrazić, jak duży jest rynek... 🤯

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moja analiza sytuacji na podstawie informacji dostępnych w Internecie.

Nahradí smart brýle (nebo jiná AR alternativa) smartphony?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet