S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

AeroVironment ma potencjał wzrostu wartości nawet do 100%, inwestycja już teraz przyniesie wysokie zyski

Spółka AeroVironment $AVAV+1.5% miała dosłownie brutalny miesiąc, notując wzrost o 56%. Firma ta jest jednym z kontrahentów z branży obronnej, który dosłownie potrzebował globalnego konfliktu, aby odzyskać silną pozycję. Wiele sygnałów wskazuje na to, że firma będzie się nadal rozwijać dzięki zwiększonemu popytowi, który utrzyma się jeszcze długo po zakończeniu konfliktu, sygnały te oznaczają dalszy długoterminowy wzrost.

Odrodzenie spółki może doprowadzić do 100% aprecjacji

Co się naprawdę stało

Drony produkowane przez firmę AeroVironment $AVAV+1.5% są podobno w drodze na Ukrainę, a inwestorzy wierzą, że to rozmieszczenie może być długo oczekiwanym punktem zwrotnym dla młodego kontrahenta z branży obronnej. W związku z tym akcje rosną, a w środę podrożały nawet o kolejne 15%. Popyt będzie rósł nawet po zakończeniu konfliktu, ponieważ większość krajów UE zamierza zbroić i wzmacniać swoje siły zbrojne.

AeroVironment $AVAV+1.5%

56% w ciągu jednego miesiąca, mało kto może pochwalić się tak wysokim wzrostem w tym czasie

Firma AeroVironment $AVAV+1.5% od dawna współpracuje z Pentagonem, produkując małe i średnie bezzałogowe statki powietrzne (UAV), które są wykorzystywane do rozpoznania i przenoszenia broni. Jednak przez większą część historii firmy przesłanki inwestycyjne związane z nią dotyczyły bardziej potencjalnej sprzedaży niż faktycznej. Na przykład w roku podatkowym 2021 wojsko amerykańskie nie zakupiło żadnych bezzałogowych statków powietrznych od firmy AeroVironment $AV+1.5%, po tym jak w roku 2020 zakupiło samoloty o wartości 48 mln USD, a w latach poprzednich o wartości 183 mln USD.

Konflikt na Ukrainie może przyspieszyć popyt na Switchblade (najbardziej zaawansowana technologia firmy). 16 marca prezydent Joe Biden zapowiedział przekazanie Ukrainie 800 mln USD na pomoc w zakresie bezpieczeństwa, w tym "100 taktycznych systemów bezzałogowych". Chociaż przedstawiciele Departamentu Obrony nie sprecyzowali, czym jest ten dron, według licznych doniesień prasowych jest to Switchblade firmy $AVAV+1.5%.

Cena pojedynczego Switchblade'a wynosi około 75 000 USD. Armia wystąpiła o 68 milionów dolarów w roku fiskalnym 2022 na zakup 900 dronów firmy $AVAV+1.5%, ale liczba ta może ulec zmianie, jeśli jednostki zostaną wysłane do Europy zamiast trafić do zasobów armii.

Ale co dalej z firmą, która czerpie korzyści z konfliktów

Analityk firmy Baird, Peter Arment, uważa, że prawdopodobnie pojawi się więcej zamówień. W środę analityk ten powiedział, że spodziewa się wzrostu popytu na Switchblade'a w ciągu najbliższych 12-24 miesięcy, gdy Pentagon zwiększy zakupy, a sojusznicy NATO zaczną gromadzić zapasy.

Firma AeroVironment $AVAV+1.5% historycznie była jedną z najbardziej zmiennych akcji w przemyśle lotniczym, notując kursy 128,98 USD i 52,03 USD tylko w ciągu ostatniego roku. Inwestorów zawsze przyciągały obietnice związane z dronami, ale nie było jasne, kiedy te obietnice przełożą się na sprzedaż. Ostatnie posunięcie Białego Domu jest dowodem na to, że rząd docenia produkty wytwarzaneprzez firmęAeroVironment $AVAV+1.5%, a w rezultacie inwestorzy je kupują.

Końcowa ocena działalności przedsiębiorstwa

  • Spółka z roku na rok wykazuje tendencję wzrostową (wzrost kapitału, wzrost zysków)
  • Innym pozytywnym zjawiskiem jest to, że majątek firmy szybko rośnie
  • Potencjalnemu wzrostowi będzie towarzyszyć uzbrojenie Ukrainy i uzbrojenie świata, już teraz wielu analityków uważa, że większość krajów będzie skłaniać się ku tej firmie
  • W 2021 roku spółka planuje szybki wzrost wolnych przepływów pieniężnych, które zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój.
  • Chociaż firma nie dostarcza jeszcze inwestorom wysokich wycen, jest to tylko kwestia czasu, ponieważ firma podejmuje dobre kroki w celu zmniejszenia kosztów i zadłużenia, co będzie szczególnie widoczne w przyszłości, kiedy przewiduje się wzrost firmy nawet o 100%.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet