S&P 500 ^GSPC
5,133.21
+0.72%
Nvidia NVDA
$818.75
+3.49%
Meta META
$501.17
+2.25%
Amazon AMZN
$178.32
+0.88%
Alphabet GOOG
$138.88
-0.64%
Tesla TSLA
$203.01
+0.56%
Apple AAPL
$179.79
-0.53%
Microsoft MSFT
$415.07
+0.34%

Te dwie firmy są przygotowane do METAWERSJI i gwałtownego wzrostu

Metaverse to jeden z najgorętszych nowych trendów w sektorze technologicznym, ale wiele firm wciąż odnotowuje znaczne spadki wartości swoich akcji. Jeśli jesteś inwestorem długoterminowym, który chce skorzystać z rozwoju metaverse i firm, które sprawiają, że rozwój wirtualnych światów staje się rzeczywistością. Tak więc gwałtowne wyprzedaże, które dotknęły branżę oprogramowania, stworzyły okazje do kupna najlepszych graczy z dużymi rabatami, a Ty możesz to wykorzystać.

Metaverse jest wciąż w powijakach i można jeszcze inwestować na stosunkowo wczesnym etapie.

Przyjrzyjmy się bliżej dwóm akcjom Metaverse, które warto kupić w 2022 r. i utrzymać w długim terminie.

1. oprogramowanie Unity $U-1.0%

Unity Software oferuje usługi tworzenia gier, technologię analityczną oraz narzędzia reklamy cyfrowej. Firma jest zdecydowanym liderem rynku, jeśli chodzi o tworzenie gier mobilnych oraz treści związanych z rzeczywistością wirtualną (VR) i rzeczywistością rozszerzoną (AR), a w dłuższej perspektywie ma szansę na ogromny wzrost.Przychody Unity wzrosły o 43% w ujęciu rocznym do 315,9 mln USD w czwartym kwartale i o 44% w ujęciu rocznym do 1,1 mld USD.W bieżącym roku obrotowym firma Unity przewiduje wzrost przychodów o około 35%. Wytyczne te wyglądają całkiem zachęcająco w porównaniu z wynikami ubiegłorocznymi i poziomem spowolnienia wzrostu sugerowanym przez wytyczne dotyczące wzrostu sprzedaży wielu innych firm programistycznych.

Unity dostarcza narzędzia, które torują drogę dalszemu rozwojowi interaktywnej zawartości, a firma jest na dobrej drodze, by odegrać kluczową rolę w rozwoju metawersum. Pomimo obiecujących perspektyw długoterminowego wzrostu, cena akcji firmy spadła o około 63% od wysokiego poziomu osiągniętego w listopadzie ubiegłego roku, mimo że firma osiąga bardzo dobre wyniki.

Źródło: fool.com

Z wykresu możemy odczytać, że cena akcji była na poziomie ATH 200 USD, a obecnie znajdujemy się gdzieś na poziomie 90 USD, co stanowi interesujące wejście.

2. Roblox $RBLX+3.1%

Choć stworzenie dobrze prosperującej platformy metawersji jest obecnie ambicją wielu firm z branży gier i dużych technologii, Robloxodniósł już na tym polu spory sukces. Firma prowadzi jeden z najbardziej udanych metawersów na świecie i zakończyła czwarty kwartał ze średnią liczbą 49,5 miliona aktywnych użytkowników dziennie, co stanowi wzrost o 33% w stosunku do okresu poprzedniego. Firma zamknęła ubiegły rok z przychodami w wysokości 1,9 mld USD, co oznacza wzrost o 108% w stosunku do roku poprzedniego. Tymczasem liczba rezerwacji wzrosła o 45% i osiągnęła poziom 2,7 mld dolarów. Lider metaverse przedstawił również szacunkowe dane dotyczące wyników za styczeń wraz z komunikatem za IV kwartał, ale wyniki w tym okresie były nieco mieszane, a akcje znacznie straciły na wartości po aktualizacji.

Źródło.

Średnia dzienna liczba aktywnych użytkowników (DAU) wyniosła w styczniu 54,7 miliona, co oznacza wzrost o 32% w porównaniu z rokiem ubiegłym, a liczba przepracowanych godzin wzrosła o 26% w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosła 4,2 miliarda. Firma szacuje jednak, że liczba rezerwacji w tym miesiącu wzrosła jedynie o 2% do 3% w porównaniu z okresem sprzed roku, a średnia liczba rezerwacji na jednostkę DAU spadła o 22% do 23%, mieszcząc się w przedziale od 4,02 do 4,08 USD. Akcje firmy Roblox spadły o około 73% w stosunku do ceny maksymalnej, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie około 22,3 mld USD i jest warta około 7,2-krotność tegorocznych oczekiwanych przychodów. Chociaż krótkoterminowe wahania na rynku mogą wywierać na spółkę presję, ma ona potencjał, by stać się wielkim zwycięzcą dla inwestorów długoterminowych.

Dla mnie środowisko metaverse jest z pewnością bardzo interesujące i myślę, że w dłuższej perspektywie będzie opłacalne, ale to tylko moja opinia. Zdecydowanie weź pod uwagę te firmy, ale zdecyduj sam i nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako analizę graczy w środowisku metaverse. Przy pisaniu tego artykułu korzystałem z danych Fool.com

Investujete do metaverse?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet