S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

METAVERSE i inne czynniki fundamentalne wywindują tę firmę na nowe ATH

Spadek wartości akcji tej spółki to okazja do zakupu, zanim metawersum wyniesie ją na wyższy poziom wartości. Spółki technologiczne mają za sobą frustrujący początek roku i większość z nich cierpi z powodu spowolnienia gospodarczego i negatywnych nastrojów. Jednak firma ta posiada doskonałe zaplecze technologiczne i potencjał długoterminowego wzrostu, a w połączeniu z metawersją analitycy spodziewają się nowego ATH.

Ta firma będzie budować doskonałą pozycję nawet bez zaangażowania w świat metaverse.

O jakiej firmie mówimy? $NVDA+0.0%

Na akcje NVDA wpływ miały jednak pewne czynniki specyficzne dla spółki, takie jak nieudana transakcja przejęcia części Softbanku i cyberatak. Problemy te rzuciły negatywne światło na firmę, co doprowadziło do spadku wartości jej akcji. Kiedy wartość akcji spadła z 350 do 247 dolarów. Akcje NVDA to najlepszy wybór technologiczny z długoterminowym potencjałem. Analitycy uważają, że każdy spadek akcji to szansa na dodanie ich do portfela, bo choć chwilowo mogą być niższe, to spółka nie powinna już osiągać dna w tej pozycji. Dla akcji NVDA wyróżnia się kilka katalizatorów. Przyjrzyjmy się im.

  • Firma Nvidia jest znana z ustanawiania złotego standardu w dziedzinie procesorów graficznych (GPU). Popyt na układy firmy Nvidia od pewnego czasu nie zwalnia i może utrzymywać się w szybkim tempie przez cały rok.
  • Firma nie ustaje w wysiłkach na rzecz ekspansji i rozwoju swojej działalności. Niedawno ogłosiła przejęcie izraelskiej firmy Mellanox Technologies, Ltd. za 6,9 mld USD.
  • Następnie firma Nvidia kupiła firmę Excelero, która dostarcza rozwiązania pamięci masowej i blokowej dla przedsiębiorstw. Jest to największa działalność badawczo-rozwojowa firmy Nvidia poza Stanami Zjednoczonymi. Firma wykonuje właściwe ruchy w ramach branży i wzmacnia swoje portfolio.

METAVERSE będzie GAMECHANGEREM

Nvidia zaczynała jako firma produkująca układy scalone, a obecnie stała się liderem rynku gier, centrów danych i sztucznej inteligencji. Patrząc w przyszłość, możemy spodziewać się ogromnego zapotrzebowania na oprogramowanie i sprzęt do budowy platform metawersyjnych.

W rzeczywistości firma Nvidia odnotowała już pierwszy popyt na swoją platformę Omniverse, służącą do wspólnego projektowania 3D. Ma również silną pozycję, aby zaspokoić potrzeby sprzętowe metaverse, które mogą się pojawić. Wykorzystując swoją platformę projektową, firma Nvidia będzie w stanie wygenerować w tym roku miliardy dolarów przychodów.

Może się wydawać, że jest jeszcze za wcześnie, ale już teraz widać, że Omniverse się rozwija. W czwartym kwartale firma odnotowała przychody w wysokości 643 mln USD z segmentu wizualizacji. Jest to kolejny ważny strumień generujący przychody, który otworzył się przed firmą i może zmienić jej sytuację w ciągu najbliższych pięciu lat.

W raporcie dla StreetInsider analityk Cowen stwierdził, że do 2030 r. roczna sprzedaż firmy Nvidia może wynieść 140 mld USD, a roczny zysk na akcję 28 USD. Dodał również, że Omniverse to możliwe do spieniężenia połączenie sprzętu komputerowego, wiedzy z zakresu animacji oraz platform obliczeniowych opartych na sztucznej inteligencji. W miarę rozwoju rynku technologii związanych z metaverse firma Nvidia może zdobyć wiodący udział.

Warunki rynkowe mogą obecnie nie sprzyjać akcjom NVDA, ale przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży należy spojrzeć w przyszłość. Firma Nvidia zwiększa skalę działalności i rozwija się w całej branży. Charakteryzuje się wysoką stopą wzrostu i solidnymi podstawami. Mimo pandemii firma nadal dobrze prosperuje, a najgorsze dni ma już za sobą. Akcje NVDA mają przed sobą długą drogę i wkrótce odbiją się od dna. Ani wojna Rosji z Ukrainą, ani cyberatak nie są w stanie zatrzymać dynamiki rozwoju spółki, więc jeśli masz wolny kapitał, rozważ tę spółkę, ale nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej, tylko jako analizę spółki. Przy pisaniu tego artykułu korzystałem z Investorplace.com


No comments yet