S&P 500 ^GSPC
5,098.89
-0.62%
Tesla TSLA
$181.87
-3.33%
Apple AAPL
$170.05
-2.88%
Microsoft MSFT
$405.13
-2.36%
Alphabet GOOG
$132.51
-1.26%
Meta META
$492.76
-1.09%
Amazon AMZN
$175.88
-0.96%
Nvidia NVDA
$849.06
-0.38%

Analiza Cardano: inwestując w tę kryptowalutę, stawiasz na przyszłość, kiedy niektóre monety mogą już nie istnieć

Patrząc na kurs Cardano $ADAUSD-0.6% , Leckom wydaje się, że rok 2021 jeszcze się nie wydarzył. Obecna cena wynosząca około 85 centów jest najniższa od lutego, kiedy to token był ofiarą wyprzedaży większości kryptowalut. Jednak fani Cardano i inni inwestorzy nie mają się czym martwić, ponieważ najważniejsze dla nich jest uzbrojenie się w cierpliwość. Ta moneta ma przed sobą ciekawą przyszłość.

Cardano może i jest w fazie załamania, ale dla cierpliwych inwestorów może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Koncentracja na perspektywie długoterminowej

Cardano już teraz staje się jedną z najszybciej rozwijających się sieci blockchain warstwy 1. Od momentu powstania, Cardano jest uważany za jednego z głównych konkurentów, który może potencjalnie zdetronizować Ethereum $ETHUSD+4.3%.

Jedną z przyczyn jest fakt, że Cardano jest pierwszą siecią, w której zastosowano protokół proof-of-stake.

W styczniu Cardano weszło w trzecią fazę budowy swojej sieci - fazę Basho. Oczekuje się, że w tej fazie sieć zapewni lepszą wydajność i skalowalność. Cardano planuje również wydanie Hydry, swojego rozwiązania w warstwie 2. Dzięki temu sieć będzie mogła przetwarzać miliony transakcji na sekundę (tps). Dla porównania, Ethereum wciąż pracuje nad obsługą zaledwie 100 000 tps.

Cardano wprowadzi również łańcuchy poboczne, które będą współdziałać z głównym łańcuchem Cardano. Jest to aktualizacja Mamby, która może zostać wydana jeszcze w tym miesiącu. Takie wyważone podejście może być frustrujące dla inwestorów poszukujących krótkoterminowych ruchów cen. Nie ma jednak znaczenia, jak szybko Cardano przejdzie przez pięć faz rozwoju.

Ważne jest, aby nadal realizować swoje harmonogramy z zachowaniem przejrzystości, jaką wykazywała się do tej pory.

Po osiągnięciu najwyższego poziomu we wrześniu, ADA spadła o 23%, źródło .

Cardano ma szansę się przebić

Rola, jaką kryptowaluty odegrają w światowych finansach, jest wciąż w powijakach. Istnieją spekulacje, że jeśli kryptowaluty mają zyskać powszechną akceptację, pole dostępnych monet będzie się kurczyć.

Opiera się to na założeniu, że kryptowaluty zachowują się jak waluty fiat. Wartość danej kryptowaluty zależy od dwóch głównych czynników: akceptacji przez społeczność oraz braku równowagi między podażą a popytem.

Nie wyklucza to oczywiście, że liczba kryptowalut może wzrosnąć z 6 000 do 600 000 lub więcej. Ale ile będą wtedy warte?

Nie wszyscy zgadzają się z tym stanowiskiem, ale jeśli zasada niedoboru ma jakieś znaczenie, to być może jesteśmy na dobrej drodze.

Świadomy sposób, w jaki budujemy sieć Cardano, sprawi, że będzie ona godnym konkurentem dla Ethereum, a może nawet czymś więcej. To połączenie będzie nadal wzbudzać zaufanie deweloperów (a ostatecznie także nabywców).

Disclaimer: Autorem tej analizy jest Chris Markoch, nie jestem profesjonalnym inwestorem. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet