S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Bardzo dobre wiadomości dla kryptowalut: To może być całkowite odwrócenie sytuacji

Od miesiąca rynek kryptowalut nie wykazuje większych zmian. Co jakiś czas pojawia się wiadomość, która przechyla wykres w jedną lub drugą stronę. Ale nic poważnego. Nawet otwarty konflikt wojenny w Europie nie poruszył kryptowalut. Teraz jednak pojawiły się informacje, które mogą spowodować wzrost ceny o kilkadziesiąt procent. Co to jest i jaki ma związek z kolebką technologii - Koreą Południową?

Wiadomości z Korei Południowej są bardzo korzystne dla kryptowalut

Odpowiedź jest prosta - nowo wybrany prezydent Yoon Suk-yeol chce, aby Korea Południowa odgrywała większą rolę w rozwoju aktywów cyfrowych.
Nowo wybrany prezydent Korei Południowej, Yoon Suk-yeol, obejmie urząd w maju, nie mając doświadczenia w biznesie, ale mając zdecydowane poglądy na temat kryptowalut, jednego z najgorętszych tematów w finansach.

Yoon, który w zeszłym tygodniu wygrał najbardziej zbliżone do siebie wybory prezydenckie w historii kraju, obiecał zalegalizować pierwsze oferty monet ( ICO) w ramach swoich szerszych ambicji związanych z kryptowalutami.

Obiecał również, że nie będzie pobierał podatków od dochodów z handlu kryptowalutami do 50 mln wonów (40 tys. dolarów) i będzie je traktował tak samo jak wygrane na giełdzie. Jest członkiem konserwatywnej Partii Władzy Ludu.

Entuzjaści kryptowalut z zadowoleniem przyjęli propozycje Yoona, który twierdzi, że usuną one przeszkody i otworzą drzwi do dalszych możliwości związanych z aktywami opartymi na blockchainie.

Poparcie dla kryptowalut ze strony prezydenta (czyli najwyższego rangą urzędnika w państwie) jest oczywiście bardzo pozytywne. Zwłaszcza, że nie jest to stały element programu wyborczego. Należy jednak wspomnieć o drugiej stronie medalu. W serwisie Reddit, w wątku z informacjami o prokryptowalutowym stanowisku prezydenta Korei Południowej, rozgorzała dyskusja na temat jej wad.

https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/thrr6a/future_president_of_south_korea_has_promised_a/

Na przykład, bardzo kontrowersyjnie wypowiadał się o poprzednich dyktatorach. Albo że inny kandydat również zdecydowanie popierał kryptowaluty.

Nie zmienia to faktu, że wiadomości z Korei Południowej są niezwykle dobrym sygnałem dla całego sektora kryptowalutowego i można się spodziewać, że jeśli tamtejsza scena polityczna będzie naciskać na łatwiejsze życie dla wszystkich uzależnionych od kryptowalut, kraj ten stanie się jeszcze silniejszym ośrodkiem technologii cyfrowych.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moja opinia oparta na informacjach z Internetu i danych użytkowników serwisu Reddit.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet