S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Historycznie jeden z najlepszych zakładów inwestycyjnych Elona Muska oferuje inwestorom ceny wyprzedaży

W 1999 r. Elon Musk był współzałożycielem X.com, firmy świadczącej usługi finansowe online i zajmującej się płatnościami e-mailowymi, która później połączyła się z Confinity, a następnie zmieniła nazwę na obecną PayPal $PYPL.+0.0% W tym czasie był jednym z największych udziałowców firmy, która przyniosła mu fortunę .+0.0% Obecnie spółka ta jest notowana po absurdalnie niskiej cenie, z czego powinien skorzystać każdy inwestor posiadający tak potężną firmę.

W przeszłości Musk posiadał aż 11,7% udziałów w firmie, co czyni go jednym z największych udziałowców firmy.

3 października 2002 r. firma PayPal $PYPL+0.0% została kupiona przez eBay $EBAY+0.0% za 1,5 miliarda dolarów. W momencie sprzedaży Musk posiadał 7 109 989 akcji PayPal $PYPL+0.0%, co czyni go największym udziałowcem z udziałem 11,7%.

Musk nie posiada już żadnych udziałów w firmie PayPal $PYPL+0.0%. Po sprzedaży firmy opuścił swoje stanowisko, a dochód ze sprzedaży przeznaczył na inwestycje, takie jak SpaceX, Tesla $TSLA+0.0% i SolarCity.

Firma nadal jest doskonałą i dobrze prosperującą opcją dla inwestorów, ale miała bardzo bezlitosny rok, który kosztował ją nawet 60% od jej ATH, co daje nam doskonały punkt wejścia w ten jeden z najlepszych zakładów Muska.

Dlaczego warto terazkupić PayPal $PYPL+0.0%?

308 USD było najwyższą wartością akcji w ciągu roku, obecnie mamy wartość 118 USD, co czyni spółkę atrakcyjną do kupna

Akcje PayPal $PYPL+0.0% zanotowały ogromny spadek w ciągu ostatniego roku z powodu szeregu częściowych niepowodzeń. Pierwszą z nich było obniżenie prognozy zysku na akcję, spowodowane obawami o gwałtowny rozwój firmy, która w tym czasie rozważała przejęcie Pinterest $PINS+0.0%. Do spadku wartości akcji przyczynił się także spadek wykorzystania płatności zbliżeniowych, spowodowany problemami z łańcuchem dostaw.

Pod względemfundamentalnym PayPal $PYPL+0.0%ma wiele do zaoferowania. W grę wchodzi uruchomienie własnego stablecoina, który otworzyłby firmie drogę do świata płatności z wykorzystaniem technologii blockchain. Bardzo interesujący potencjał wzrostu może mieć również nowa usługa firmy - BNPL (kup teraz, zapłać później), która cieszy się coraz większą popularnością.

PayPal $PYPL+0.0% natomiast nadal korzysta ze znacznego wzrostu całkowitego wolumenu płatności dzięki rosnącej liczbie netto nowych aktywnych kont. Ponadto, głównym pozytywem jest wzmocnienie zaangażowania klientów na platformie firmy.

Coraz lepsze działania Venmo w zakresie monetyzacji (Venmo jest obecnie własnością PayPal) oraz rosnące wskaźniki adopcji na wielu platformach przyczyniają się do ogólnego wzrostu liczby aktywnych kont.

Dlaczego akcje kończą się ujemnym wzrostem?

Pomijając zmienność rynku, inflację, stopy funduszy federalnych, wojny i inne czynniki geopolityczne, pozostaje nam skupić się na aktywnych użytkownikach i liczbie transakcji w danym okresie. USDPYPL+0.0% miał silny okres właśnie ze względu na pandemię koronawirusa (2020), która przyniosła wielu klientów, a w rezultacie więcej transakcji. Tak więc spadek firmy w ostatnim roku wynika głównie z ustąpienia pandemii, ludzie nie martwią się tak bardzo i dlatego nie wydają pieniędzy w Internecie, ponieważ nie ma praktycznie żadnych ograniczeń.

Tak zwana miara przychodów wskazuje, że rok 2021, a głównie jego druga połowa, był najgorszy dla USDPYPL+0.0% w ujęciu ogólnym, patrząc z perspektywy x lat. Ta tendencja utrzyma się do 2022 roku, ale na razie widać niewielką poprawę, a liczba transakcji i aktywnych użytkowników nieznacznie wzrasta.

Dla porównania, w 2015 r. wskaźnik dochodów wyniósł ok. 3,5%. Obecnie wskaźnik ten spadł do około 2%, co jest znacznie wyższą wartością, nawet jeśli na to nie wygląda. Wynika to głównie z faktu, że firma nie była w stanie dostosować wzrostu liczby użytkowników i płatników do tempa wzrostu przychodów. Jednak ten brutalny spadek jest niezrozumiały dla wszystkich analityków i nie ma mniej lub bardziej nic wspólnego ze zdolnością do wzrostu.

Dla inwestorów, którzy nie mają jeszcze pozycji w $PYPL+0.0%, stanowi to przynajmniej bardzo dobry punkt wejścia dla spółki, która wkrótce odzyska równowagę i osiągnie nowe ATH.

Jaka jest obecnie wartość godziwa $PYPL+0.0%?

Odpowiem prosto: "Brutalnie niedoszacowana". Korzystając z podstawowego wzoru na obliczanie wartości godziwej akcji , otrzymujemy wartość godziwą wynoszącą około 158 USD, czyli znacznie powyżej obecnej ceny akcji - 118 USD. Nie jest to wartość 100% ani całkowicie orientacyjna, wartości mogą się nieznacznie różnić w zależności od danych wprowadzonych do formuły obliczeniowej.

Nastroje inwestorów są coraz lepsze, dlatego na podstawie ostatnich wyników zysku netto i przepływów pieniężnych widać, że od tych poziomów z lat 2020-21 powoli się odsuwamy.

Jeśli interesuje Cię szczegółowa analiza i wszystkie spostrzeżenia zawarte w raporcie finansowym firmy, polecam film, z którego czerpałem:

(2) Analiza akcji PayPal - Czy akcje PayPal są dziś dobrym zakupem 1 - YouTube

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet