S&P 500 ^GSPC
5,069.53
-0.38%
Alphabet GOOG
$138.75
-4.50%
Tesla TSLA
$199.40
+3.87%
Apple AAPL
$181.16
-0.75%
Microsoft MSFT
$407.54
-0.68%
Meta META
$481.74
-0.47%
Nvidia NVDA
$790.92
+0.35%
Amazon AMZN
$174.73
-0.15%

Legenda inwestycyjna Jim Cramer poleca te dwa tytuły dywidendowe o ogromnym potencjale

Każdy inwestor powinien oczywiście dołożyć wszelkich starań, aby przeanalizować aktywa, w które chce zainwestować. Ale nikt nie spadł z nieba. A co najważniejsze, nikt z nas nie może wiedzieć wszystkiego. Chociaż niektórzy tak myślą... W każdym przypadku warto wysłuchać opinii osób doświadczonych w danej dziedzinie. Ktoś taki jak on - legendarny prowadzący telewizyjne programy inwestycyjne - wychodzi z rekomendacją dotyczącą tytułów dywidendowych.

Znany gospodarz programów inwestycyjnych Jim Cramer. Źródło

Bez dalszych ceregieli. W czwartkowym programie CNBC Jim Cramer zaproponował wybór interesujących spółek dywidendowych. Spośród nich wybrałem dwa, które wydały mi się szczególnie interesujące do bliższej analizy.

1) Pioneer Natural Resources $PXD+0.0%

Pioneer Natural Resources Company $PXD+0.0% jest niezależną spółką poszukiwawczo-wydobywczą, która prowadzi działalność w bogatym w zasoby naturalne amerykańskim basenie Permian Basin. Jest to sektor gospodarki, o którym ostatnio dużo się pisze, ponieważ gwałtowny wzrost cen ropy naftowej doprowadził do ogólnego ożywienia w branży po niszczących awariach spowodowanych koronawirusem. W Basenie Permskim w przyszłym miesiącu spodziewana jest rekordowa produkcja, choć istnieją pewne przesłanki, że może to nie potrwać długo.

Wydaje się jednak niemal pewne, że ceny ropy naftowej będą nadal rosły w 2022 roku i później, co może doprowadzić do wzrostu zysków w całej branży. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy produkcja nie wzrasta. Pioneer Natural Resources ma bardzo dobrą pozycję, aby to wykorzystać, a nawet może stanowić doskonały sposób na ochronę inwestorów przed niszczącą inflacją. Akcje te są zdecydowanie warte rozważenia, ale w porównaniu z innymi spółkami są nieco droższe, więc należy zachować ostrożność.

Dywidenda 1,3% też się liczy :) Cena jest jednak dość wysoka

2. Dollar General $DG+0.0%

Rosnące ceny gazu trafiły na pierwsze strony gazet po inwazji Rosji na Ukrainę, która zagroziła dostawom ropy naftowej, ale inflacja pojawiła się na długo przed rozpoczęciem działań wojennych, powodując gwałtowny wzrost cen w sklepach spożywczych.

W warunkach rosnących kosztów sieci dyskontowe zwykle dobrze prosperują, ponieważ konsumenci chcą zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy. Wiodący operator sklepów dolarowych Dollar General $DG+0.0% chce wykorzystać tę okazję, otwierając w tym roku 1100 sklepów i zatrudniając 10 000 pracowników do nowych lokalizacji, centrów dystrybucyjnych i jako kierowców dla swojej prywatnej floty dostawczej.

Chociaż Dollar General już od jakiegoś czasu planuje duży rozwój, to nowy koncept sklepów pOpshelf, który do 2025 roku ma objąć 1000 sklepów, dodaje mu wiatru w żagle. Taki wzrost może sprawić, że firma wyprzedzi konkurencyjne Dollar Tree i inne sieci dyskontów, ale nad planami pojawia się znak zapytania: skąd weźmie nowych pracowników?

Dywidenda w wysokości około 1% jest okupiona stosunkowo stabilną działalnością, a co ważniejsze, potencjałem na przyszłość.

Tak wygląda moja mała analiza spółek, które Jim Cramer umieścił na swojej liście. A więc brawo za należytą staranność! 🤘👋

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moja analiza na podstawie informacji dostępnych w Internecie oraz wyboru dokonanego przez Jima Cramera z CNBC.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet