S&P 500 ^GSPC
5,103.51
-0.53%
Apple AAPL
$170.47
-2.64%
Tesla TSLA
$183.95
-2.23%
Microsoft MSFT
$406.35
-2.07%
Amazon AMZN
$175.72
-1.05%
Meta META
$493.09
-1.02%
Alphabet GOOG
$133.12
-0.80%
Nvidia NVDA
$848.00
-0.51%

2 świetne wiadomości dla Nio, które mogą spowodować wzrost ceny przed czwartkową publikacją wyników

Akcjonariusze $NIO+0.1% zyskali 38% w ciągu ostatnich 5 dni. W dniu 24 marca 2022 r. spółka przedstawi swój najnowszy raport finansowy, z którego dowiemy się, w jakim kierunku będzie podążać spółka, a także może to być impuls do zniwelowania przewagi z ubiegłego tygodnia lub nowy impuls do wzrostu. Zanim to jednak nastąpi, podam kilka informacji, które warto rozważyć, jeśli chce się zwiększyć swoje pozycje przed opublikowaniem raportu finansowego.

24 marca będzie kluczowym dniem dla przyszłości $NIO+0.1%

Wielu inwestorów w napięciu i z niecierpliwością czeka na najnowszy raport finansowy, który da nam wskazówki co do przyszłości firmy. Na razie nie mogę tego zrobić, ale mogę podzielić się z Wami najnowszymi informacjami, które mogą nieco przesunąć cenę przed tym wielkim dniem(24 marca 2022 r.).

1.NIO Capital zamyka nowy fundusz

Finansowanie firmy może pomóc w rozwoju pojazdów, inwestycji w rozwój i zakończeniu prac nad określonymi technologiami.

NIO Capital zamknęło drugą transzę swojego funduszu w dolarach amerykańskich na kwotę około 400 mln USD, czyli prawie dwukrotnie wyższą niż pierwsza transza.

NIO Capital, fundusz venture capital należący do $NIO+0.1%, zamknął nową rundę finansowania, która ma dać mu więcej amunicji do inwestowania w firmy z łańcucha przemysłu pojazdów napędzanych nową energią.

Dla przypomnienia:

Kiedy 30 grudnia 2019 r. firma $NIO+0.1%ogłosiła, że otrzyma pierwszą transzę w wysokości ponad 200 mln USD, w ciągu kilku dni jej akcje poszybowały w górę o prawie 50%. W tym czasie akcje były jeszcze warte nie więcej niż kilka dolarów.

"Naszą misją jest przyczynianie się do dobrobytu rozwoju ludzkiego poprzez inwestowanie w innowacje" - powiedział William Li, partner zarządzający NIO Capital.

Wraz z zakończeniem drugiej transzy funduszu denominowanego w dolarach amerykańskich, NIO Capital zakończyło wstępne zamknięcie drugiej transzy funduszu RMB, jak podano w oświadczeniu, bez ujawniania wielkości funduszu RMB.

Fundusz NIO Capital w dolarach amerykańskich będzie nadal koncentrował się na inwestycjach na wczesnym i średnim etapie rozwoju, a fundusz RMB na projektach na etapie wzrostu i dojrzałości - czytamy w oświadczeniu.

Do tej pory NIO Capital zainwestowało 300750 USD w kilkadziesiąt firm, w tym w CATL, największego na świecie producenta baterii energetycznych i dostawcę NIO.

2. Kolejna nowa i raczej niewielka przewaga konkurencyjna nad innymi producentami pojazdów elektrycznych

Kiedy się nad tym zastanowić, co było najgorsze dla branży pojazdów elektrycznych? Wojna, inflacja, a może jedno i drugie? Oczywiście odgrywa to pewną rolę, ale głównym powodem i małym kryzysem dla pojazdów elektrycznych był kryzys związany z układami scalonymi, a następnie wzrost cen układów scalonych, akumulatorów i innych części potrzebnych do produkcji tych samochodów.

Większość producentów samochodów obawiała się i nadal się obawia tego posunięcia, ale musiało ono nastąpić. Mówimy tu o cenie pojazdów elektrycznych. Większość firm nie jest jeszcze na tyle duża i silna, aby przeciwdziałać kryzysowi poprzez podwyższenie cen swoich samochodów. Tesla $TSLA-2.2% może i podrożała, ale jej miejsce na rynku jest już mocno ugruntowane, a inne, mniejsze firmy produkujące pojazdy elektryczne nie mogą na razie tak bardzo podskoczyć.

Być może właśnie dlatego współzałożyciel i prezes Qin Lihong skomentował w mediach społecznościowych, że $NIO+0.1% nie podniesie cen. Od 2022 roku krajowe dotacje dla pojazdów elektrycznych zostaną zmniejszone. Wiele firm produkujących pojazdy elektryczne podniosło ceny, ale $NIO+0.1%nie podjął żadnych działań w tym kierunku.

Dla mnie jest tu pewien znak zapytania. Czy firma robi to w ramach odczuwania silnego popytu i w związku z tym nie potrzebuje więcej środków finansowych? A może po prostu obawia się utraty klientów na ważnym etapie rozwoju firmy?

Wniosek

W związku z tą wiadomością, myślę, że możemy spodziewać się dziś kolejnego zielonego dnia dla akcjonariuszy $NIO+0.1%. W pierwszej rundzie finansowania akcje spółki skoczyły aż o 50%, nie sądzę, aby tym razem wzrost był tak drastyczny, ale 10% nie byłoby całkiem złe po mocnym zeszłym tygodniu dla $NIO+0.1%. Oczywiście, to tylko moje przewidywania, których nikt nie powinien się trzymać.

Co będzie dla nas najważniejsze 24 marca 2022 r.?

Wielu analityków uważa, że spółka może odnotować minimalną stratę na akcję w wysokości kilku centów. Kluczowe jest jednak to, że prawdopodobnie jest to ostatnie negatywne stwierdzenie przed długoterminową, pomyślną przyszłością $NIO+0.1%. Mówiąc prościej, oczekuje się wybicia i trendu wzrostowego dla $NIO+0.1%.

Innym ważnym czynnikiem, który będzie miał wpływ na firmę, będą dalsze badania i rozwój w zakresie autonomicznej jazdy i nowych samochodów.

Główną i najbardziej spekulowaną kwestią na koniec tego kwartału będzie to, ile firma jest w stanie wyprodukować i sprzedać swoich samochodów nawet do 2022 roku, co będzie dość kierunkowe.

W dłuższej perspektywie czasowej szacuje się, że firma przez pewien czas będzie borykać się z podobnymi problemami, z jakimi mieliśmy już do czynienia niejednokrotnie. Gwałtownie w górę, gwałtownie w dół i z powrotem. Oczekuje się, że po upływie kolejnego roku firma stanie się bardziej stabilna i zyskowna.

Na koniec jeszcze jedna wspaniała wiadomość, tym razem bezpośrednio związana z produktem NIO:

Jazdy testowe pierwszym sedanem NIO, ET7, przyniosły niezwykłe, entuzjastyczne recenzje. Zyskuje on nawet tak duży sukces, że okrzyknięto go przyszłością Chin. Pojawiają się również takie opinie jak: Najlepszy samochód elektryczny dla Chin. Tak więc prawdopodobnie jeszcze usłyszymy o przyszłości tego modelu.

Na koniec pozostaje pytanie: Kupić/kupić akcje teraz czy poczekać na czwartkowy raport o wynikach?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet