S&P 500 ^GSPC
5,096.27
+0.52%
Amazon AMZN
$176.76
+2.08%
Nvidia NVDA
$791.12
+1.87%
Alphabet GOOG
$139.78
+1.71%
Microsoft MSFT
$413.64
+1.45%
Meta META
$490.13
+1.26%
Apple AAPL
$180.75
-0.37%
Tesla TSLA
$201.88
-0.08%

Buffett opět šokuje trh, Berkshire Hathaway kupuje Alleghany za 11,6 miliardy dolarů

Je to sotva pár dní, kdy Warren Buffett získal 18,1 miliónu akcií společnosti $OXY+0.6% za 7,2 miliardy dolarů a dnes opětovně šokuje trh s další investicí. Jedná se o koupi Alleghany $Y+0.0% za 11,6 miliardy dolarů, nebo 848 dolarů za akcii, v hotovosti. Očekává se, že dohoda bude uzavřena ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Akcie Alleghany vzrostly o více než 20% v premarketu

Berkshire Hathaway $BRK-B-0.7% Warrena Buffetta souhlasila s nákupem akcií Alleghany $Y+0.0%  za 848,02 dolarů za akcii v hotovosti, což je celková hodnota vlastního kapitálu asi 11,6 miliardy dolarů.

Dohoda představuje 29% prémii k průměrné ceně akcií společnosti Alleghany $Y+0.0% za posledních 30 dní, uvedly společnosti ve svém prohlášení.

Alleghany Corporation $Y+0.0% je investiční holdingová společnost původně vytvořená železničními podnikateli jako holdingová společnost pro jejich železniční zájmy.

"Berkshire bude dokonalým trvalým domovem pro Alleghany, společnost, kterou jsem pozorně sledoval po dobu 60 let," uvedl Buffett, předseda představenstva a generální ředitel Berkshire.

Generální ředitel společnosti Alleghany $Y+0.0% Joseph Brandon, který dříve vedl společnost General Re vlastněnou společností Berkshire, uvítal dohodu jako "úžasnou transakci pro vlastníky, podniky, zákazníky a zaměstnance společnosti Alleghany" a poznamenal, že "hodnota této transakce odráží kvalitu našich franšíz a je výsledkem tvrdé práce, vytrvalosti a odhodlání týmu Alleghany po celá desetiletí."

  • To nám naznačuje, že společnost je opravdu skvělou investicí

Jistěže, 11,6 miliardy dolarů je malé číslo ve srovnání s obrovským pokladem hotovosti Berkshire ve výši 146,72 miliardy dolarů na konci roku 2021.

Šokující je spíš fakt, že Buffett a jeho kolega Munger uváděli, že k letošnímu roku nemohou prozatím najít žádnou skvělou dlouhodobou investici a během necelých dvou týdnů v březnu už utratili přes 18,8 miliardy dolarů za dvě společnosti.

Myslíte si, že tvrzení Buffetta, že nemůže najít společnosti, kde vložit volné finanční prostředky bylo záměrné? Stále mají víc než dost volných finančních prostředků, ale i tak je podivné tvrdit, že nemohou najít společnosti a v první čtvrtině roku investovat poměrně velké peníze hned do dvou společností.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 370 a je členem této skupiny od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Jen menší dodatek. Společnost má dvě části jedna je pod tickerem $Y+0.0%, která stojí a nehne se a ta druhá je pod tickerem $A, kterou má Buffett a zažívá aktuálně průlom (25% navrch).

Pěkný, uvidíme kam poputuje dalších 145 miliard, které má 😄 Nezlobil bych se kdyby boostl nějakou z akcií, které mám v portfoliu😅

Sen každého investora ? 😄

Vzdy si drzi umerne velkou pozici v "cash" a dalsi pro vyrovnani zavazku svych pojistoven, takze bych to na zadne velke utraceni zatim nevidel.

V jeho možnostech je 11,6 miliardy málo. Pro běžného investora, když někdo řekne 11 miliard a ještě k tomu dolarů...wow😄

Taky mi přijde poněkud divné, že ve výročním dopise tvrdí, jak nemohou dlouhodobě najít super investice a v březnu řeknou, že tyto společnosti mají v hledáčku už strašně dlouho a nakoupí je. Nicméně gratuluji všem, kteří společnost drželi před touto news, 20% dneska jak nic.

Hlavne bych chtel timto pogratulovat CEO a CFO teto spolecnosti, kteri si zacatkem mesice cirou nahodou nakoupil akcie za cca 450mio :))