S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Vitalik Buterin w zaskakujący sposób komentuje działalność Yacht Clubu Bored Ape

W ciągu ostatniego roku zainteresowanie i wartość NFT wzrosły w niewiarygodnym tempie, a Bored Ape Yacht Club jest jedną z najbardziej popularnych i wartościowych kolekcji na świecie. Większość z tych projektów działa w oparciu o Ethereum $ETHUSD-0.5% . Niedawno w ramach tego projektu wypuszczono również monetę Ape, która w pierwszych dniach wywołała szał. Nawet założyciel Ethereum wypowiedział się jasno na ten temat, a jego ujawnienie może być zaskoczeniem dla niektórych inwestorów.

Vitalik Buterin, na którego projekcie działa Bored Ape Yacht Club, wydał jasne oświadczenie.

Vitalik powinien być zadowolony, że szał na NFT rozpoczął się od jego projektu i przyczynił się do wzrostu tej kryptowaluty. W niedawnym wywiadzie dla magazynu TIMES wyraził swoje obawy związane z tym projektem. W wywiadzie Buterin stwierdził, że z kryptowalutami wiążą się coraz większe niebezpieczeństwa, w tym wielcy inwestorzy i gwałtownie rosnące opłaty transakcyjne, którymi charakteryzuje się również Ethereum.

"Sama kryptowaluta ma ogromny potencjał dystopijny, jeśli zostanie niewłaściwie wdrożona" - powiedział Buterin. Czy odnosił się do przykładu Bored Ape? Założyciel Ethereum nawiązał do Bored Ape Yacht Club, zbioru NFT, który został wybity na blockchainie Ethereum w kwietniu 2021 r. "Niebezpieczeństwo polega na tym, że masz małpę o wartości 3 milionów dolarów i staje się ona innym rodzajem gry". Buterin powiedział, że wiele osób kupuje jachty i lamblie, ale ma nadzieję, że w przyszłości kryptowaluty będą wykorzystywane w bardziej przyszłościowych systemach...

"Jeśli nie wykorzystamy jego mocy, budowane będą tylko rzeczy, które przynoszą natychmiastowy zysk, bez długoterminowego potencjału".

Buterin, który otwarcie wspierał Ukrainę podczas inwazji sąsiedniej Rosji na ten kraj, podkreślił ilość pieniędzy zebranych dla tego kraju za pośrednictwem kryptowalut, ponownie wspominając o Bored Apes.

"Mocną stroną sytuacji z ostatnich trzech tygodni jest to, że przypomniała ona wielu ludziom w przestrzeni kryptowalutowej, że celem kryptowalut nie jest granie w gry ze zdjęciami małp za miliony, ale robienie rzeczy, które przynoszą rezultaty. znaczące efekty w świecie rzeczywistym" - powiedział Buterin w e-mailu do TIME .

Jest to interesujące stwierdzenie, ponieważ Vitalik czerpie korzyści z takich oszustw, ponieważ "działa" na jego projekcie, a więc czerpie z tego zyski. Widać jednak wyraźnie, że jest on zainteresowany długoterminowym sukcesem i wdrożeniem kryptowalut w świecie rzeczywistym, a nie krótkoterminowym zyskiem. Całkowicie podzielam jego pogląd, że kryptowaluty powinny być wykorzystywane do zupełnie innych rzeczy i projektów niż zabawa z obrazkami małp. Przy pisaniu tego artykułu korzystałem z danych Benzinga.com

Súhlasíte s ním?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet