S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Na Księżyc: ta najgorętsza wiadomość po raz kolejny spowoduje wzrost cen Bitcoina

Nie wszyscy ufają kryptowalutom. Czy nie mają wystarczających informacji, doświadczenia... albo po prostu i zwyczajnie wierzyć w coś innego na przyszłość. Jednak w momencie, gdy kraje zaczną akceptować Bitcoin jako opcję płatności, mogą być zmuszone do większej czujności. Jeśli wierzyć różnym źródłom internetowym, następnym krajem, który oficjalnie uzna Bitcoin za prawny środek płatniczy, może być Honduras.

Honduras może stać się kolejnym krajem, który zaakceptuje BTC jako prawny środek płatniczy

Prezydent tego kraju, Xiomara Castro, powiedziała podobno, że Salwador nie powinien być jedynym krajem "uciekającym przed hegemonią dolara".

Castro podkreślił również, że Honduras ma prawo "zbliżyć się do pierwszego świata" - podały źródła. Na razie są to jednak tylko niepotwierdzone informacje.

Prezydent Hondurasu ogłosi to podobno 21 marca, czyli dzisiaj, kiedy piszę ten artykuł.

Ten środkowoamerykański kraj wykazuje duże zainteresowanie kryptowalutami. Finbold poinformował w sierpniu 2021 r., że Honduras wprowadził wcześniej pierwszy bankomat Bitcoin $BTCUSD-0.3% i Ethereum $ETHUSD-0.2% w stolicy kraju Tegucigalpa, umożliwiając użytkownikom zakup aktywów cyfrowych za pomocą lokalnej waluty.

Co ciekawe, znany zwolennik kryptowalut Max Keiser, który spędził sporo czasu w tym regionie, 18 marca zamieścił na Twitterze zdjęcie flagi Hondurasu, sugerując, że coś może się tam wkrótce wydarzyć:

https://twitter.com/maxkeiser/status/1504775984213635072

Światowe przyjęcie Bitcoina

Co ciekawe, Honduras, który graniczy z Salwadorem, jest dopiero 40. krajem, który ma zezwolić na używanie kryptowalut jako prawnego środka płatniczego, zgodnie z ankietami społeczności na CoinMarketCap.

Trzy kraje, które według przewidywań użytkowników zrobią to w następnej kolejności, to Paragwaj, Wenezuela i Anguilla, a tuż za nimi, na czwartym miejscu, plasują się Stany Zjednoczone.

Sądząc po wzroście zainteresowania amerykańskich polityków kryptowalutami, prognoza ta może nie być daleka od prawdy.

Pierwszym krajem na świecie, który przyjął Bitcoina jako prawny środek płatniczy, był Salwador, który uczynił to jesienią 2021 r., mimo że badania wykazały, iż mieszkańcy tego kraju generalnie nie ufają temu aktywowi cyfrowemu.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moja analiza nieuzasadnionych stwierdzeń z Reddita i artykułu Any Nicenko.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet