S&P 500 ^GSPC
5,096.27
+0.52%
Amazon AMZN
$176.76
+2.08%
Nvidia NVDA
$791.12
+1.87%
Alphabet GOOG
$139.78
+1.71%
Microsoft MSFT
$413.64
+1.45%
Meta META
$490.13
+1.26%
Apple AAPL
$180.75
-0.37%
Tesla TSLA
$201.88
-0.08%

Czy pragniesz pasywnego dochodu? Ta firma na pewno nie zawiedzie

Niechętnie wracasz do kupowania akcji? To zrozumiałe. W ubiegłym tygodniu na giełdzie nastąpiło pewne ożywienie, ale nadal istnieje duża niepewność co do tego, co będzie dalej. Oczywiście, nie należy kupować w panice i bez zastanowienia. Wiele akcji jest jednak dostępnych po atrakcyjnych wycenach. A niższe ceny akcji w wielu przypadkach zwiększyły nawet rentowność dywidend. Poniżej omówimy jeden z takich ciekawych przypadków.

Przemysł farmaceutyczny jest z pewnością sektorem o dużym potencjale

AbbVie $ABBV-1.4% od wielu lat jest arystokratą dywidendowym. Teraz jest to równieżkról dywidend, ponieważ spółka podnosi dywidendę już po raz 50. z rzędu. Niektórzy członkowie tantiem dywidendowych nie oferują szczególnie atrakcyjnych stóp zwrotu z dywidendy. Jednak nie w przypadku firmy AbbVie - jej stopa dywidendy wynosi 3,5% . Oczywiście nie brzmi to tak efektownie, jak dwucyfrowe wyniki innych firm... Weź jednak pod uwagę ryzyko związane z takimi inwestycjami!

ABBV jest obecnie dość wysoko, ale wycena nadal wygląda dość rozsądnie. W jakimś miłym zanurzeniu można by się nad tym zastanowić. Nudny i stabilny biznes. To jest dokładnie to, czego chcemy :)

Nie mam żadnych wątpliwości, że AbbVie nadal będzie królowała jako elitarna akcja dywidendowa. Firma nadal jest wysoce rentowna i generuje duże przepływy pieniężne.
Ale co ze zbliżającą się utratą wyłączności na amerykański rynek dla najlepiej sprzedającego się leku Humira firmy AbbVie? Wcale mnie to nie martwi. Oczywiście, na początku firma odnotuje spadek przychodów. Jednak sprzedaż Humiry nie zniknie z dnia na dzień. Ten lek powinien być MEGA motorem napędowym firmy przez długi czas.

Co ważniejsze jednak, AbbVie ma w przygotowaniu inne produkty, które powinny zrekompensować ten niedobór. W szczególności firma przewiduje, że leki na choroby autoimmunologiczne Rinvoq i Skyrizi łącznie wygenerują co najmniej 15 mld USD w 2025 r.

Większość akcji spółki spadła wraz z ogólnym spadkiem na giełdzie, jednak od początku roku AbbVie zyskała 17%. Moim zdaniem akcje tej dużej firmy farmaceutycznej będą nadal zyskiwać na wartości w dłuższej perspektywie. Ale oczywiście zależy to od analizy każdego inwestora. W dłuższej perspektywie czasowej prawdopodobnie nie ma znaczenia, kiedy dokonujemy zakupu, o ile mamy do firmy pełne zaufanie. Z czysto psychologicznego punktu widzenia mam awersję do kupowania na samym szczycie 😂

Interesujące wartości można również znaleźć na przykład w tym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=Oqj4f11t7b8&t=261s

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moja opinia i amatorska analiza oparta na danych z Internetu.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet