S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Przewidywania dotyczące 3 firm o potencjale wzrostu 1000%

Akcje te są przeznaczone dla inwestorów, którzy są skłonni podjąć pewne ryzyko, ale jak to się mówi, ryzyko to zysk. Oczywiście pisanie prognoz z 10x i mówienie, że będzie to za rok, byłoby z mojej strony amatorszczyzną, jednak te prognozy dotyczą dłuższego okresu czasu, ale dzięki temu mają potencjał, aby osiągnąć ten cel.

Inwestycje długoterminowe również mają czas na korekty, ale w ostatecznym rozrachunku wynik może być tego wart.

Na szczęście wiele obiecujących akcji technologicznych ma potencjał dziesięciokrotnego, a może nawet większego wzrostu wartości w czasie. Inwestorzy, którzy mają nadzieję zamienić, powiedzmy, 100 000 USD w 1 milion USD w ciągu najbliższych 10 lat, mogą zobaczyć takie właśnie potencjalne zyski z Block $SQ-2.8%, DigitalOcean $DOCN+0.8% i Roku $ROKU-0.5%.

1. zablokuj $SQ-2.8%

Block znalazł się w centrum technologii finansowych w wielu krajach rozwiniętych. Rozwija się ekosystem Square, napędzany przez przedsiębiorców, oraz aplikacja Cash App, wchodząc na nowe rynki i zwiększając skalę działalności w istniejących krajach. Na początku tego roku Block wszedł do ósmego kraju, wprowadzając swój ekosystem do Hiszpanii. Obecnie, dzięki obecności w trzech krajach Unii Europejskiej, firma znana niegdyś jako Square ma łatwiejszą drogę do obsługi reszty strefy euro i wcale nie rozwija się tak szybko. Ponadto firma dodała funkcje kryptowalutowe dzięki platformie transakcyjnej Bitcoin zarównona Square, jak i CashApp . To prawdopodobnie pomogło Venmo niemal dogonić PayPal Holdingspod względem popularności. Według Research and Markets, rynek fintech ma osiągnąć 31,5 bln USD do 2026 r., co oznacza 27% złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR). Powinno to stworzyć możliwości dla wielu firm z tego sektora, w tym Square.

2. DigitalOcean $DOCN+0.8%

Na pierwszy rzut oka widać, że firmy takie jak Amazon i Microsoft dominują w branży chmur obliczeniowych i świadczą swoje usługi dla wielu dużych firm. Jednak ich oferta produktowa nie do końca odpowiada specyficznym potrzebom małych i średnich firm (SMB). DigitalOcean zbudował szybko rozwijającą się firmę, wypełniając tę lukę. Chociaż oferuje proste i przystępne plany cenowe dostosowane do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw, jego najważniejszą zaletą wydaje się być społeczność, w której działa. Członkowie tej społeczności udzielają i otrzymują porady oraz pomagają tym firmom rozwiązywać problemy informatyczne, które w przeciwnym razie mogłyby powstrzymać mniejsze przedsiębiorstwa. DigitalOcean posiada już około 600 000 klientów w 185 krajach. Rynek chmury powinien także pozostawić firmie wiele miejsca na rozwój. Firma Grand View Research szacuje, że do 2030 r. rynek infrastruktury chmury wzrośnie do 1,55 bln USD, z obecnych 484 mld USD.

Przychody DigitalOcean w 2021 r. w wysokości 429 mln USD stanowią niewielki ułamek tego rynku, choć były o 35% wyższe niż w 2020 r. Ponadto firma zmniejszyła roczną stratę do około 20 mln USD z 44 mln USD w 2020 r.

3. rok $ROKU-0.5%

Firma Roku potrafiła wykorzystać przejście mediów telewizyjnych na transmisję strumieniową. Dzięki agregacji usług oraz ofercie platform i kanałów Roku zapewnia firmom możliwość finansowania programów za pomocą reklam. Ponadto firma Roku kontynuuje ekspansję na rynki Europy i Ameryki Łacińskiej. Ponadto firma zintegrowała swój system operacyjny z nowymi telewizorami i zaoferowała swój sprzęt w niskiej cenie, co ułatwiło przyjęcie jej platformy. Do końca 2021 roku Roku ma mieć 60 milionów użytkowników. Analitycy przewidują również, że globalny rynek reklamy cyfrowej wzrośnie do 764 mld USD do 2025 r. i 1,45 bln USD do 2030 r. W 2021 r. firma wygenerowała prawie 2,8 mld USD przychodów, co oznacza wzrost o 55% w porównaniu z 2020 r. Wzrost przychodów pozwolił firmie uzyskać 242 mln USD zysku netto, co oznacza poprawę w stosunku do 18 mln USD straty w 2020 r.

Oczywiście 10 lat to długi okres i wszystko może się zdarzyć, ale te firmy mają potencjał, aby rosnąć przez dekadę, a jeśli chodzi o Square, analitycy powtarzają swoje zdanie i uważają tę firmę za całkiem obiecującą. Również inne wymienione firmy są bardzo perspektywiczne, a prognozy te nie są moim zdaniem przesadzone. Jednak należy przeprowadzić własne badania, ponieważ są to Twoje pieniądze, a celem tego opracowania było jedynie stworzenie krótkiego przeglądu interesujących akcji, nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej.

Źródło: Fool.com

Ktorá spoločnosť má podľa vás najväčší potenciál?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet