S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

2 akcje dywidendowe, które pomogą Twoim pieniądzom w walce z wysoką inflacją

Firmy te czerpią korzyści z inflacji, a inwestując w nie, można również wykorzystać ich siłę do ochrony swoich pieniędzy przed deprecjacją spowodowaną inflacją. Inflacja jest najwyższa od 40 lat i wynosi w USA około 8%. Ten podwyższony poziom inflacji jest bolesny dla konsumentów. Niektóre spółki korzystają jednak z inflacji, co może zwiększyć zyski inwestorów. Te dwie akcje walczące z inflacją to akcje, które zdecydowanie należy wziąć pod uwagę.

Inflacja jest najwyższa w historii, a jako inwestor możesz z nią walczyć.

Które firmy oferują takie świadczenia? Oba oferują atrakcyjne dywidendy oraz wzrost inflacji.

1) Brookfield Infrastructure $BIPC+0.0%

Spółka Brookfield Infrastructure podkreśliła swójwzrost napędzany inflacją, gdy w zeszłym miesiącu przedstawiła wyniki za czwarty kwartał. Globalny operator infrastrukturalny zwiększył w 2021 roku o 9% organicznie swoje fundusze z działalności operacyjnej (FFO) na akcję dzięki zwiększonejinflacji, niedawno ukończonym projektom ekspansji oraz wyższym wolumenom w miarę wychodzenia gospodarki światowej z początkowego szoku wywołanego pandemią. Spółka Brookfield odnosi korzyści z inflacji ze względu na strukturę swoich umów z klientami. Firma uzyskuje 90% swoich przychodów z regulowanych przez państwo stawek lub kontraktów długoterminowych, przy czym 70% tych umów jest indeksowanych wskaźnikiem inflacji. Dzięki temu Brookfield może podnosić swoje stawki w przypadku wzrostu inflacji.

Źródło.

Firma korzysta również z innego czynnika napędzającego inflację, jakim są wyższe ceny surowców. Spółka Brookfield zauważyła, że około 25% jej przychodów ze sprzedaży energii elektrycznej w segmencie midstream jest w pewnym stopniu wrażliwe na zmiany rynkowe. Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost cen energii w tym roku, dochody te powinny być wyższe. Ten wzrost inflacji powinien pozwolić spółce Brookfield na szybszy wzrost zysków w tym roku. Będzie to jeszcze większym wsparciem dla dywidendy spółki, której stopa zwrotu wynosi 3,1%. Jeśli inflacja utrzyma się na wysokim poziomie w ciągu najbliższych kilku lat, Brookfield może zwiększyć wypłaty w kierunku górnej granicy swojego rocznego przedziału docelowego wynoszącego od 5% do 9%.

2. WP Carey $WPC+0.0%

WP Carey spodziewa się również, że inflacja przyczyni się do wzrostu wyników w 2022 r. Fundusz powierniczy zajmujący się inwestycjami w nieruchomości ( REIT ) stworzył swój portfel z nieruchomości zabezpieczonych umowami najmu netto. Taka struktura sprawia, że najemca jest odpowiedzialny za utrzymanie, ubezpieczenie budynku i podatki od nieruchomości, co chroni go przed inflacją kosztów.

Źródło.

Innym sposobem, w jaki WP Carey czerpie korzyści z inflacji, jest wzrost wartości posiadanych nieruchomości. Koszty gruntów, materiałów budowlanych i robocizny wzrastają, co sprawia, że budowa nowych nieruchomości jest droższa. Zwiększa to koszty odtworzenia, przez co budynki zyskują na wartości. Dzięki inflacji i podwyżkom stóp procentowych, które zapewnią widoczny wzrost w 2022 roku, FFO WP Carey powinien nadal rosnąć bez większego wysiłku. Jednak ten zdywersyfikowany REIT zamierza kontynuować inwestycje, które poszerzą jego portfel. Oczekuje, że w tym roku nabędzie nieruchomości o wartości od 1,5 do 2 mld USD, potencjalnie przewyższając zeszłoroczny rekordowy poziom inwestycji w wysokości 1,72 mld USD. Jest to dodatek do planowanej fuzji z funduszem nieruchomości, którym zarządza. Te bodźce rozwojowe powinny pozwolić REIT-owi na dalsze zwiększanie dywidendy, której stopa zwrotu wynosi 5,3%. Firma ma długą historię zwiększania wypłat dla inwestorów - od czasu pierwszej oferty publicznej w 1998 r. co roku podnosiła dywidendę.

Brookfield Infrastructure i WP Carey generują znaczną część swoich przychodów z kontraktów indeksowanych wskaźnikiem inflacji. Ze względu na rosnącą inflację, w tym roku mogą podnieść czynsze w przypadku większości umów. Wraz z innymi czynnikami wzrostu, podwyżki związane z inflacją powinny umożliwić obu spółkom dalszy wzrost wysokodochodowych dywidend. Może to pomóc im w osiągnięciu zysków całkowitych przewyższających inflację, a Tobie w "zabezpieczeniu" Twoich pieniędzy przed dewaluacją. Nie należy traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako opisaną opcję.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet