Kvartální report vystřelil akcie této firmy o 36 % nahoru 😲

Tato firma vlastní a spravuje internetovou platformu umožňující nákup a prodej nemovitostí. Díky náběru více agentů se snižují pro nakupujícího a prodávajícího jak čas, tak poplatky, které by normálně platili u ostatních realitek. Agenti zároveň vydělávají nejenom prodejem nemovitostí, ale získávají procentuální podíl ve firmě a jsou tak kompenzováni svými výsledky. Firma se snaží o revoluci v dlouho zastaralém sektoru a nabírají agenty tempem 1000/měsíčně. Nejen, že jim umožnuje vzdělávat se na platformě a komunikovat s ostatními agenty, zároveň si mohou skrz $EXPI+6.6%  vést vlastní business.

 

Symbol: $EXPI+6.6% 

Momentální cena: 47,27 $

Kapitalizace: 6,84 mld. $

Předpokládaná potenciální cena dle Tipranks: 58,33 $ (+ 23,4 %)

 

 

 

Kvartální výsledky

Společnost EXp World Holdings $EXPI+6.6%  dosáhla čtvrtletního zisku ve výši 0,24 dolarů na akcii, čímž překonala konsensuální odhad Zacks ve výši 0,05 dolarů na akcii. Pro srovnání, před rokem činil zisk 0,06 dolarů na akcii. Tyto údaje jsou ale samozřejmě očištěny o jednorázové položky (zřídka se vyskytující nebo neobvyklý zisk nebo ztráta, která je vykázána v účetní závěrce společnosti).

 

Čtvrtletní zpráva představuje překvapení ve výši 380 % zisku. Před čtvrtletím se očekávalo, že $EXPI+6.6%  vykáže zisk ve výši 0,05 dolarů na akcii, zatímco ve skutečnosti dosáhla zisku 0,03 dolarů, což bylo zase negativní překvapení ve výši -40 %. Přesto společnost za poslední čtyři čtvrtletí už dvakrát překonala konsensuální odhady analytiků zisku na akcii.

 

EXp World Holdings, vykázala za čtvrtletí končící v červnu 2021 tržby ve výši 999,89 milionu dolarů, čímž překonala konsensuální odhad Zacks o 50,29 %. V porovnání s loňskými tržbami ve výši 353,53 milionu dolarů. Udržitelnost okamžitého pohybu ceny akcie na základě nedávno zveřejněných čísel a budoucích očekávání výnosů bude záviset především na komentáři vedení společnosti na hovoru ke kvartálním výsledkům. Akcie EXp World Holdings od začátku roku přidaly přibližně 10,2 % oproti 17,8% růstu indexu S&P 500.

 

Po včerejším oznámení výsledovky se akcie $EXPI+6.6% konečně navrátily alespoň přibližně na hodnoty kterých dosahovaly na začátku roku, přesto je čeká k historickému maximu 80 $ ještě dlouhá cesta. 

 

 

Co bude s eXp World Holdings dál?

Přestože společnost eXp World Holdings letos zatím nedosáhla výkonnosti trhu, investorům se nabízí otázka: co bude s akciemi dál? Na tuto klíčovou otázku neexistuje jednoduchá odpověď, ale jedním ze spolehlivých měřítek, které může investorům pomoci ji řešit, je výhled zisku společnosti. Ten zahrnuje nejen aktuální konsenzuální očekávání zisku pro nadcházející čtvrtletí, ale také to, jak se tato očekávání v poslední době změnila.

 

Empirický výzkum ukazuje silnou korelaci mezi krátkodobými pohyby akcií a trendy v revizích odhadů zisků. Před zveřejněním tohoto zisku byl trend revizí odhadů pro společnost eXp World Holdings nepříznivý. Bude zajímavé sledovat, jak se v následujících dnech změní odhady pro nadcházející čtvrtletí a současný fiskální rok. Současný konsenzuální odhad zisku na akcii činí 0,08 dolarů při tržbách 696,6 milionu dolarů za nadcházející čtvrtletí a 0,22 dolarů při tržbách 2,6 miliardy dolarů za běžný fiskální rok.

 

DISCLAIMER – nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení. Před nákupem jsi prosím udělejte vlastní analýzu. 

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.
No comments yet