S&P 500 ^GSPC
5,090.04
+0.40%
Nvidia NVDA
$795.33
+2.41%
Meta META
$491.30
+1.50%
Alphabet GOOG
$139.34
+1.39%
Amazon AMZN
$175.03
+1.08%
Microsoft MSFT
$409.21
+0.37%
Tesla TSLA
$202.36
+0.16%
Apple AAPL
$181.64
+0.12%

Kryptowaluta Aave z łatwością przewyższa ApeCoin, pytasz dlaczego?

Kryptowaluta Aave $AAVEUSD+6.7% przyciąga coraz większą uwagę inwestorów. Nie dziwi więc fakt, że w ciągu zaledwie jednego miesiąca kryptowaluta odnotowała aż 23-procentowy wzrost. Być może nie znasz zbyt dobrze tej kryptowaluty, ale dziś zamierzam Ci ją przedstawić i wskazać powody, dla których do końca 2022 roku będzie ona lepszą inwestycją niż ApeCoin.

W ciągu zaledwie jednego miesiąca cena tej kryptowaluty wzrosła z 129 dolarów do obecnych 160 dolarów.

Abyś mógł zacząć, pokażę Ci kilka prognoz porównujących ApeCoin $APEUSD x Aave $AAVEUSD+6.7% na rok 2022.

ApeCoin ($APEUSD) wzbudza duże zainteresowanie w społeczności, ale mimo to wielu inwestorów jest sceptycznie nastawionych do tej kryptowaluty i jej długoterminowej stabilności. Nie przewiduje się, aby do końca 2025 r. osiągnęła nawet poziom 75 USD. Wielka wrzawa wokół ApeCoin ($APEUSD) powinna szybko ucichnąć i nawet do 2022 r. maksymalna wartość szacowana jest na około 18-21 dolarów.

Aave $AAVEUSD+6.7% nie wzbudzał w ostatnich miesiącach tak dużego zainteresowania mediów i inwestorów, a mimo to oferuje nam znacznie lepsze prognozy wyceny długoterminowej. Przewiduje się, że do końca 2022 r. wartość tej kryptowaluty wyniesie około 175-185 USD. Czy wydaje Ci się to mało? Poczekajmy więc, skupimy się na roku 2025, kiedy to cena ma wzrosnąć do 300-340 USD. Przychody powinny wtedy stanowić dla Aave$AAVEUSD+6.7% wzrost nawet o 750%.

Oczywiście, są analitycy, którzy widzą wartość obu tych kryptowalut nawet na poziomie 1000 dolarów, ale to chyba raczej science fiction niż rzeczywistość, a może nawet prognoza. Ale w świecie kryptowalut wszystko jest możliwe, więc nie będę potępiał tej prognozy.

Co oferuje nam Aave?

Prawie 23% wzrost w ciągu jednego miesiąca, ale to nie powinien być koniec tego rajdu

Aave $AAVEUSD+6.7% to zdecentralizowany protokół, który pozwala na zaciąganie kredytów zabezpieczonych kryptowalutami (bez udziału pośrednika), użytkownicy mogą nawet występować w roli deponentów. Deponenci zapewniają płynność na rynku, za co są wynagradzani, natomiast kredytobiorcy mogą zaciągać kredyty w sposób zabezpieczony lub niezabezpieczony. Aave $AAVEUSD+6.7% działa na blockchainie Ethereum $ETHUSD+2.4%, gdzie zbiera pieniądze do puli. Obecnie w rejestrze znajduje się prawie 18 mld USD.

Funkcje kredytowania

  • Zmienna stopa procentowa

Jest ona obliczana przez program w zależności od podaży i popytu na kryptowaluty przechowywane w puli.

  • Stała stopa procentowa

Z kolei wartość stała to 30-dniowa średnia z powyższych obliczeń.

Zainteresowani kredytobiorcy mogą zmieniać oprocentowanie, ale muszą liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty za gaz. Oczywiście kredyt wiąże się z obowiązkiem ustanowienia niezbędnego zabezpieczenia.

Protokół Aave $AAVEUSD+6.7% oferuje również pożyczki bez zabezpieczenia - tzw. pożyczki flesh. Pożyczona kryptowaluta musi zostać zwrócona przed utworzeniem nowego bloku na blockchainie Ethereum, co trwa około 15 sekund. Jeśli użytkownik nie zrobi tego w tym czasie, transakcja zostanie anulowana.

Protokół Aave ma 2 rodzaje tokenów:

  • aTokeny, które przynoszą odsetki od udzielonej pożyczki.
  • Aave ($AAVEUSD+6.7%) token, który zapewnia określone korzyści użytkownikowi samej platformy

Aave FAQs

Czy Aave ma przed sobą przyszłość?

Aave $AAVEUSD+6.7% jest jedną z kryptowalut, które będą miały przed sobą świetlaną przyszłość. Na fali kryptowalut, Aave będzie miała obiecującą przyszłość, a jako środek płatniczy będzie długo królować.

Czy ta kryptowaluta może zaoferować mi więcej niż Bitcoin $BTCUSD+0.6%?

Pod względem szybkości transakcji i opłat Aave jest bez wątpienia lepszy od Bitcoina. Średni czas przetwarzania transakcji przez Aave wynosi zaledwie 2,5 sekundy.

(Jest to statystyka zapytań od inwestorów i odpowiedzi od kierownictwa Aave)

Wnioski dotyczące Aave

Protokół Aave wnosi wiele korzyści do świata DeFi. Platforma zapewnia większą płynność i bezpieczeństwo poprzez wyeliminowanie relacji pomiędzy pożyczkodawcami P2P a pożyczkobiorcami oraz wprowadzenie Lending Pools.

Możliwość zmiany stałej i zmiennej stopy procentowej w dowolnym momencie jest zdecydowanie dobrym i elastycznym narzędziem zarówno dla kredytobiorcy, jak i kredytodawcy.

Najważniejszą cechą tej platformy jest możliwość udzielania pożyczek Flash, które nie wymagają żadnych zabezpieczeń, co jest unikalną opcją w dotychczasowym świecie DeFi. Chociaż czas trwania takich pożyczek jest bardzo krótki (około 15 sekund), jest to najbardziej popularny rodzaj pożyczek w Aave Protocol. Łączny wolumen kredytów błyskawicznych jest trzykrotnie większy niż wolumen kredytów "standardowych".

  • Kto w końcu zostanie zwycięzcą? ApeCoin x Aave
  • Czy inwestujesz w jedną z kryptowalut?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet