S&P 500 ^GSPC
5,096.27
+0.52%
Amazon AMZN
$176.76
+2.08%
Nvidia NVDA
$791.12
+1.87%
Alphabet GOOG
$139.78
+1.71%
Microsoft MSFT
$413.64
+1.45%
Meta META
$490.13
+1.26%
Apple AAPL
$180.75
-0.37%
Tesla TSLA
$201.88
-0.08%

Powody, dla których nie należy kupować APE Coin teraz

Po wejściu na wszystkie główne giełdy już pierwszego dnia ApeCoin przyciągnął uwagę całego świata . Kapitalizacja rynkowa tokena wzrosła z zera do 4,152 mld USD, a jego cena w tym samym czasie wzrosła o sto procent. O tym, dlaczego nie należy w nią inwestować, opowiemy w tym artykule.

ApeCoin odnotował duży wzrost od czasu swojej premiery, ale są powody, dla których powinieneś go unikać.

Zasadniczo nie można nie zauważyć świetnego wejścia ApeCoin na rynek i rosnącej reputacji w przestrzeni kryptowalutowej. Pojawia się jednak kilka pytań dotyczących tokenów ApeCoin i sposobu ich przydzielania społeczności.

Co to jest Apecoin?

Apecoin jest tokenem stworzonym przez popularny zespół Non-Fungible Token (NFT) Bored Ape Yacht Club (BAYC) w celu napędzania rozwoju gospodarki Web 3.0, jak twierdzi zespół. Będzie on służył jako zdecentralizowana warstwa protokołu dla inicjatyw kierowanych przez społeczność, które posuwają kulturę naprzód w metawersum" - stwierdził zespół. Jest to token zdecentralizowany, a wszystkie decyzje i zarządzanie będą podejmowane przez członków ApeCoin DAO. Zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO) to organizacja, której zasady i procesy są zakodowane w programie komputerowym, aby zapewnić przejrzystość i wzmocnić pozycję wszystkich członków bez udziału centralnego rządu. Za APE Coin stoją interesujący ludzie:

  • Alexis Ohanian - współzałożyciel Reddit oraz partner generalny i założyciel Seven Seven Six
  • Amy Wu - szefowa działu Ventures i Gaming na giełdzie kryptowalut FTX
  • Maaria Bajwa - dyrektor firmy Sound Ventures, zajmującej się kapitałem wysokiego ryzyka
  • Yat Siu - współzałożyciel i prezes firmy Animoca Brandszajmującej się grami opartymi na technologii blockchain
  • Dean Steinbeck - prezes i radca prawny firmy Horizen Labsdziałającej w branży blockchain

Użyteczność

Kolejną rzeczą, którą należy znaleźć w projekcie, jest użyteczność. Czy ApeCoin ma jakieś zastosowanie? W chwili obecnej wydaje się, że jest to symbol społeczności NFT. Jednak biorąc pod uwagę tempo rozwoju społeczności i fakt, że jest to pierwszy token stworzony dla tej kultury, może on mieć znaczące zastosowania. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przestrzeni kryptowalutowej koncepcja Web 3.0 i NFT jest bardzo nowa, a BAYC odniósł w tym segmencie sukces.

Oto dlaczego analitycy ApeCoin nie zalecają na razie jego zakupu

Ze względu na wyjątkowość ApeCoin, jego struktura alokacji może stanowić zagrożenie dla początkujących inwestorów, którzy kupili monety powyżej 10 USD za sztukę. Całkowita podaż ApeCoin jest ograniczona do 1 miliarda, ale 15%, czyli 150 milionów tokenów, zostało przekazanych posiadaczom NFT BAYC i MAYC. Są to głównie inwestorzy detaliczni i sądzę, że będą próbowali wypłacić pieniądze tak szybko, jak tylko będzie to możliwe, więc cena spadnie, jeśli podaż będzie wyższa od popytu . Obecnie cena wynosi około 10 dolarów za monetę, co stanowi spadek o 64% w stosunku do rekordowego poziomu. Będzie to trwało do czasu, aż większość górników, jak widać na stronie Etherscan, pozbędzie się swoich monet. Około 48 z nich posiada 5 milionów tokenów, a wiele innych jest bliskich tej kwoty, posiadając więcej tokenów niż 90% giełd, na których notowany jest ApeCoin.

Dlatego też, jeśli jeszcze w to nie wszedłeś, na razie lepiej nie wchodzić i obserwować kurs do momentu osiągnięcia dna. Analitycy Investorplace twierdzą, że rozsądnym poziomem kupna byłaby cena poniżej 6 dolarów za monetę. Nie należy jednak traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako podsumowanie obecnej sytuacji w oparciu o argumenty analityków Investorplace.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet