S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Powody, dla których warto unikać kupowania ApeCoin

Po wejściu na wszystkie główne giełdy już pierwszego dnia, ApeCoin zyskał zainteresowanie na całym świecie i odnotował ogromny wzrost. Kapitalizacja rynkowa tokena wzrosła z zera do 4,152 mld dolarów, a jego cena w tym samym czasie niesamowicie wzrosła. Dlaczego jednak nie należy kupować tej monety? Powody Cię przekonają.

Choć może Ci się to wydawać atrakcyjne, te powody Cię zniechęcą.

Zasadniczo nie można nie zauważyć świetnego wejścia ApeCoin na rynek i rosnącej reputacji w przestrzeni kryptowalutowej. Pojawia się jednak kilka pytań dotyczących tokenów ApeCoin i sposobu ich przydzielania społeczności NFT.

Co to jest Apecoin?

Apecoin jest tokenem stworzonym przez popularny zespół Non-Fungible Token (NFT) Bored Ape Yacht Club (BAYC) w celu napędzania rozwoju gospodarki Web 3.0, jak twierdzi zespół. "APE to token stworzony do wspierania tego, co będzie następne, kontrolowany i budowany przez społeczność. Będzie on służył jako zdecentralizowana warstwa protokołu dla inicjatyw kierowanych przez społeczność, które posuwają kulturę naprzód w kierunku metawersum" - stwierdził zespół. Jest to token zdecentralizowany, a wszystkie decyzje i zarządzanie będą podejmowane przez członków ApeCoin DAO. Zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO) to organizacja, której zasady i procesy są zakodowane w programie komputerowym, aby zapewnić przejrzystość i wzmocnić pozycję wszystkich członków bez udziału centralnego rządu.

Dlaczego ApeCoin jest tak interesujący?

Pierwszą rzeczą, na którą zwracam uwagę przy wyborze projektu, jest jakość zespołu, który go realizuje. ApeCoin ma jeden z najbardziej zróżnicowanych i wyróżniających się zespołów i jest mało prawdopodobne, że uruchomiłby ten projekt bez dokładnych badań i solidnego planu. Świadczy o tym sukces projektów BAYC w Opensea oraz wielkość społeczności, którą udało się zbudować na całym świecie w ciągu ostatnich dwóch lat.

Osoby stojące za ApeCoin to:

  • Alexis Ohanian - współzałożyciel Reddit oraz partner generalny i założyciel Seven Seven Six
  • Amy Wu - szefowa działu Ventures i Gaming na giełdzie kryptowalut FTX
  • Maaria Bajwa - dyrektor firmy Sound Ventures, zajmującej się kapitałem wysokiego ryzyka
  • Yat Siu - współzałożyciel i prezes firmy Animoca Brandszajmującej się grami opartymi na technologii blockchain
  • Dean Steinbeck - prezes i radca prawny firmy Horizen Labsdziałającej w branży blockchain

Użyteczność

Kolejną rzeczą, którą musimy znaleźć w projekcie, jest użyteczność. Czy ApeCoin ma jakieś zastosowanie?

W chwili obecnej wydaje się, że jest to symbol społeczności NFT. Jednak biorąc pod uwagę tempo rozwoju społeczności i fakt, że jest to pierwszy token stworzony dla tej kultury, może on mieć znaczące zastosowania. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przestrzeni kryptowalutowej koncepcja Web 3.0 i NFT jest bardzo nowa, a BAYC odniósł w tym segmencie sukces.

Oto dlaczego nie warto jeszcze kupować ApeCoin

Ze względu na wyjątkowość ApeCoin, jego struktura alokacji może stanowić zagrożenie dla początkujących inwestorów, którzy kupili monety o wartości powyżej 10 USD. Całkowita podaż ApeCoin jest ograniczona do 1 miliarda, ale 15%, czyli 150 milionów tokenów, zostało przekazanych posiadaczom NFT BAYC i MAYC. Są to w większości inwestorzy detaliczni i jest całkiem prawdopodobne, że będą próbowali jak najszybciej wypłacić pieniądze i sprzedać tokeny w ten sposób.

To spowoduje stały wzrost dostępnej podaży i spadek cen, jak to ma miejsce obecnie. Obecnie cena spadła do około 10 USD za minc, co stanowi spadek o 64% w stosunku do rekordowego poziomu. Będzie to trwało do czasu, aż większość monet, które można zobaczyć na stronie Etherscan, pozbędzie się nadwyżki. Około 48 z nich posiada 5 milionów tokenów, a wiele innych jest bliskich tej kwoty, posiadając więcej tokenów niż 90% giełd, na których notowany jest ApeCoin. Dlatego też, jeśli jeszcze w to nie wierzysz, warto kontynuować obserwację kursu, aż do osiągnięcia dna. Analitycy Investorplace uważają, że moneta poniżej 6 dolarów będzie rozsądnym zakupem. Nie należy jednak traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako ocenę projektu i opinię analityków. Oczywiście sam zdecyduj.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet