S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Wszyscy nosimy produkty tej firmy na co dzień: Analiza akcji Nike

Akcje Nike $NKE+0.0% są na zielono po tym, jak spółka podała wyniki za trzeci kwartał fiskalny. Zarówno przychody, jak i zysk na akcję pobiły oczekiwania analityków. W związku z tym Wallstreet został zmuszony do podniesienia ceny docelowej akcji w reakcji na dobre wyniki finansowe. Inwestorzy zadają sobie zatem pytanie, czy jest to właściwy moment na zakup akcji Nike. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule.

Akcje Nike rosną o 3% w reakcji na pozytywne wyniki kwartalne

Niedawno ukazał się artykuł na ten temat: Na początku roku Morgan Stanley uznał tę akcję za swój najlepszy wybór, a teraz wreszcie pokazuje dlaczego

Wyniki finansowe

Sprzedaż firmy Nike ( $NKE+0.0% ) została zwiększona dzięki wzrostowi popytu w Ameryce Północnej o 9% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Z drugiej strony, bojkot produktów zachodnich przez Chiny spowodował spadek sprzedaży Nike w Chinach o 5% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Marża brutto firmy wzrosła do 46,6% z 45,6% w roku poprzednim. Poprawa marży brutto wynikała z "większej sprzedaży po pełnych cenach" i przejścia na sprzedaż bezpośrednią.

Ponadto dyrektor finansowy Nike Matt Friend wyjaśnił, że sprzedaż byłaby wyższa, gdyby firma posiadała w magazynach wystarczającą ilość towarów, aby zaspokoić popyt.

"Nasze wyniki za trzeci kwartał pokazują, że firma NIKE potrafi radzić sobie z wahaniami koniunktury, jednocześnie kontynuując bezpośrednią i cyfrową obsługę konsumentów, i to na dużą skalę. Popyt na rynku nadal znacznie przewyższa podaż dostępnych zapasów, a rynek rozwija się zdrowo we wszystkich naszych regionach geograficznych".

https://youtu.be/ZImmDbMAVKg

W świetle wyników finansowych Nike przyjrzyjmy się, jak Wall Street postrzega akcje.

3 analityków z Wall Street ocenia akcje Nike $NKE+0.0%

  • Cena docelowa dlaMorgan Stanley $MS+0.0% wynosi 192 USD. Analityk Kimberly Greenberger podtrzymała swoją cenę docelową po zapoznaniu się z wynikami fiskalnymi za III kwartał. Greenberger był pod wrażeniem lepszych przychodów Nike i poprawy marży brutto, pomimo "niestabilnej sytuacji makro i blokad związanych z Covid w Chinach".
  • Credit Suisse $CSGN.SW wyznaczył cenę docelową na poziomie 165 USD. Analityk Michael Binetti po zapoznaniu się z wynikami Nike podniósł cenę docelową z 160 USD. Sprzedaż w Chinach może i spadła, ale analityk twierdzi, że sytuacja związana z bojkotem i brakiem zapasów ulega poprawie.
  • Cena docelowa akcji Telsey wynosi 165 USD. Przed publikacją wyników Nike, analityk Christina Fernandez obniżyła swoją cenę docelową ze 190 USD. Analityk spodziewał się, że firma Nike podtrzyma prognozy dotyczące przychodów na rok fiskalny 2022, co też uczyniła.

Słowo na zakończenie

Średnia cena akcji firmy Nike według analityków (nie tylko tych 3) wynosi 168,24 USD, co oznacza potencjalny wzrost o około 22% w stosunku do obecnego poziomu. Należy jednak wspomnieć, że akcje są sprzedawane z premią, a analitycy nieco zawyżają ich wartość, aby wzbudzić zainteresowanie opinii publicznej. 35 P/E to nie jest mała liczba i inwestorzy po prostu zapłacą więcej za przyszłe zyski. Dlatego też wolałbym kupować po niższych cenach w porównaniu z cenami obecnymi.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w rękach użytkownika. Opinie analityków zostały podsumowane przez Eddiego Pana w jego artykule.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet