S&P 500 ^GSPC
5,069.53
-0.38%
Alphabet GOOG
$138.75
-4.50%
Tesla TSLA
$199.40
+3.87%
Apple AAPL
$181.16
-0.75%
Microsoft MSFT
$407.54
-0.68%
Meta META
$481.74
-0.47%
Nvidia NVDA
$790.92
+0.35%
Amazon AMZN
$174.73
-0.15%

Čína vyslala své domácí akcie do nebes, mohou být tyto akcie i nadále býčí?

Nestává se každý den, aby několik největších společností na světě vyskočilo o 20 až 30 % a ještě vzácnější je, aby obchodníci takový pohyb přijali s nadhledem. Čína svým rozhodnutím zapříčinila enormní růst velikánů jako jsou například Nio $NIO+0.0%, Alibaba $BABA+0.0%, Tencent $0700.HK a mnoho dalších. Mohou tyto akcie růst i nadále? Můžeme být stále býčí u těchto společností nebo se jednalo o jednorázové využití situace pro růst?

Změna ze strany Číny dopomohla akciím pro neobyčejný růst během jednoho týdne

Čínské společnosti, a zejména technologické akcie, byly v posledním roce pod velkým tlakem, protože čínská vláda vydala rozsáhlá nařízení, která se dotkla sociálních médií, elektronického obchodu a společností zabývajících se videohrami, aby omezila chování, které označila za monopolní.

Současně se zvyšovalo napětí mezi USA a Čínou a Peking vyjádřil obavy z toho, zda umožní společnostem s přístupem k citlivým údajům kótovat své akcie v USA. Koncem minulého týdne navíc americká Komise pro cenné papíry uvedla, že možná odstraní pět čínských společností z amerických burz, protože firmy neumožňují americkým auditorům prověřit jejich finance, což vedlo k dalšímu prodeji.

Proto přišla obří rally ve středu 16. března jako úleva poté, co čínský vicepremiér Liu He oznámil, že čínská vláda podpoří finanční trhy a přijme prospěšnou politiku. Liou rovněž uvedl, že vláda hodlá stabilizovat čínský realitní sektor, který je pro investory zdrojem obav.

Kromě toho se Liou vyslovil pro zahraniční kotace čínských společností a uvedl, že americké a čínské regulační orgány pokročily v řešení problémů, které původně přinesly hrozbu vyřazení akcií z burzy.

Čínské akcie ve čtvrtek vrátily malou část svých zisků, ale poté v pátek opět vyskočily poté, co čínský prezident Si Ťin-pching oznámil některé změny v politice "nulové kontroly" v zemi a její přísné blokace. Po dalším pondělním propadu akcie v úterý opět vyskočily.

Fond KraneShares CSI China Internet ETF $KWEB+0.0% se od 15. března vyšplhal o 40 %.

Investoři jásají nad rally na čínském akciovém trhu

Z denních poražených se stávají denní vítězové

Nové regulace ze strany Číny zapříčiňují za posledních 5 dní:

Takto bych mohl pokračovat i u dalších titulů pocházejících z Číny.

Nick Niziolek, manažer fondu, vedoucí globální strategie a spoluhlavní investiční ředitel společnosti Calamos Investments, uvedl, že oznámení čínské vlády ujistila investory, že bude přístup na globální akciové trhy považovat za prioritu.

"Myslím, že spousta lidí začínala pochybovat o tom, zda je kapitalismus v Číně mrtvý a zda komunistickou stranu vůbec zajímá, jak si čínský akciový trh vede," řekl.

Niziolek také uvedl, že to vypadá, že americké a čínské regulační orgány vypracovávají systém, kdy Čína umožní některým společnostem audit v USA a několika společnostem, které mají přístup k obzvláště citlivým údajům, toto povolení odepře. Tyto akcie by pravděpodobně byly kótovány v Hongkongu.

Technologické restrikce, hrozby vyřazení z burzy a pandemie nejsou jedinými problémy, které trápí čínské akcie. Existují také obavy, že čínský trh s nemovitostmi by mohl být bublinou, která by mohla poškodit ekonomiku, zpomalující se růst čínské ekonomiky, slabá výkonnost růstových akcií obecně a nejnověji také vztahy Číny s Ruskem.

Výsledkem je, že výkonnost čínských akcií za poslední rok byla žalostná. Velká jména jako Alibaba $BABA+0.0%, Baidu $9888.HK a Meituan $3690.HK ztratila za tu dobu polovinu své hodnoty a v jednu chvíli se ETF KraneShares $KWEB+0.0% propadl o více než 70 %. Při tak dramatickém poklesu tolika akcií se však mohou objevit šance investovat do dobrých společností se slevou.

Trh nám tak nabídl velmi dobrou nabídku pro slibné akcie, které postupně vysílá na poměrně slušné hodnoty.

Čínské akcie budou i nadále býčí dle přednostních manažerů

I přes všechny problémy, kterým čínský akciový trh čelí, vidí všichni manažeři fondů spoustu důvodů, proč být nyní nakloněni čínským technologickým společnostem, i když mají rozdílné postoje k čínským akciím obecně.

Niziolek (jeden z předních manažerů top fondů v Číně) říká, že přidává větší expozici společnostem, které byly "na mušce", jako jsou Alibaba, Baidu a Tencent.

"Základní ukazatele jsou v horizontu několika let stále silné. Ocenění jsou mnohem atraktivnější," řekl. Líbí se mu také výrobce obuvi Li Ning a kvalitní čínské pojišťovny a do svého portfolia začal přidávat některé investice do nemovitostí jen proto, že tyto akcie dosud klesaly.

Niziolek také říká, že přidává expozici vůči kasinům a restauracím v Macau, aby využil případného uvolnění čínských omezujících pravidel COVID.

Další přední manažer fondů favorizuje výrobce čipů Silergy $6415.TW  jako favorita mezi čínskými akciemi.

"Je to společnost vyrábějící analogové polovodiče. Tyto podniky mají tendenci být velmi dlouhodobé. Takže si vzpomeňte na Texas Instruments nebo Analog Devices v USA," řekl. "Jsou přímým příjemcem růstu polovodičů v Číně. Když čínská vláda tlačí na domácí výrobu polovodičů, společnost jako Silergy do toho zapadá."

Nebudu vás nadále nudit akvizicemi top Čínských manažerů, ale uvedu vám jak to vidí do budoucna.

Všichni se shodují v jednom : Zdůrazňuji, že čínská vláda uvažuje velmi dlouhodobě a zaměřuje se na zvyšování životní úrovně v zemi.

Čína skutečně hraje dlouhodobou hru a má mezi tímto vedením velmi, velmi dlouhodobou perspektivu. Myslím, že investoři by to měli brát jako náznaky jejich ochoty zmírnit rizika pro její ekonomiku a naštěstí i pro nás ostatní.

Vyplývá z toho, že se investoři nemusí obávat dalšího vývoje na Čínském trhu a mohou tak i nadále zůstat býčí, což je pro nás dost dobrá zpráva. Kdo může vědět víc, než jedni z nejlepších investorů a managerů Číny, kteří obhospodařují až několik miliard dolarů ročně pouze na tomto trhu.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 390 a je členem této skupiny od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Ja predavam 1/2 cinskych rasových akcií.. A nejaký cas to nechám tak.

Ja predavam 1/2 cinskych rasových akcií.. A nejaký cas to nechám tak.

Doufám, že býčí zůstanou

Finaly se věci obrací k lepšímu :))

Doufejme, že dlouhodobě 😁

Konečně se mi snad začne ta Čína vyplácet 😅

Taky pevně věřím, situace jsem patřičně využil při poklesech🚀

Už jenom skrz Nio a Alibabu doufám, že to bude nadále býčí a budou dostávat podporu ze strany Číny...

Super zprávy ze strany Číny to ano, teď už jen doufám, že se do toho nebude zase nějak srát během následujících měsíců až let. Podpořit ano, odepsat ne😄