S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Fani Tesli, stańcie na baczność. Wkrótce nastąpi wydarzenie, które może spowodować gwałtowny wzrost cen akcji

W tym tygodniu Tesla $TSLA+0.0%, kierowana przez Elona Muska, wreszcie otworzyła swoją berlińską Gigafactory. Jest to pierwsza europejska fabryka amerykańskiego producenta samochodów, więc już wkrótce będziemy mogli cieszyć się jazdą Teslą wyprodukowaną w Europie. Tak więc dzięki temu wydarzeniu akcje idą w górę. Co gorsza, zbliża się kolejne wydarzenie, które może mieć bardzo pozytywny wpływ na cenę akcji Tesli.

Czy chciałbyś/chciałabyś wziąć udział w GigaFest?

7 kwietnia w Gigafactory w Teksasie odbędzie się GigaFest, święto Tesli i entuzjastów samochodów elektrycznych. Nie ma wątpliwości, że wiadomość o zbliżającej się dacie GigaFest - w połączeniu z impetem, jaki wywołało otwarcie w Berlinie - powoduje wzrost wartości akcji Tesli. Kolejny dzień z rzędu Tesla notuje wzrost o ponad 31% w ciągu ostatniego miesiąca.

Mimo doskonałego miesiąca akcje Tesli nadal są na minusie o prawie 17%, źródło.

Wpływ festiwalu GigaFest

Czym więc jest GigaFest, wydarzenie, które przyczynia się do wzrostu wartości akcji Tesli? Dla tych, którzy nie śledzili informacji o samochodach elektrycznych w ciągu ostatniego roku, jest to wspólne świętowanie zainspirowane podobnym wydarzeniem, które miało miejsce w fabryce Tesli w Berlinie w październiku 2021 r. Oczekuje się, że w Texas GigaFest weźmie udział około 15 000 osób.

GigaFest został pierwotnie ogłoszony w lutym, a prace nad nim trwały od kilku miesięcy. Dla fanów technologii pojazdów elektrycznych będzie to okazja do zapoznania się z najnowszymi innowacjami firmy.

Choć nie jest to jeszcze potwierdzone, prawdopodobne jest, że w imprezie wezmą udział wielkie nazwiska. Po ogłoszeniu daty GigaFest na Twitterze, dyrektor generalny Elon Musk odpowiedział "Tak" na pytanie jednego z fanów, czy zostaną wydane zaproszenia.

Wśród gości dzisiejszego spotkania w Berlinie znaleźli się wybitni urzędnicy, w tym kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Musk i Tesla mogą więc zaprosić na imprezę w Teksasie lokalnych polityków.

Punkt wyjścia dla zapasów

Fani Tesli oczywiście już nie mogą się doczekać GigaFest. Inwestorzy też powinni. W miarę jak oczekiwanie na to wydarzenie będzie się przedłużać, akcje Tesli będą z tego powodu rosnąć. Co więcej, w sytuacji, gdy akcje są już na plusie, ten nowy katalizator pojawia się w odpowiednim momencie.

Tesla wprowadza samochody elektryczne na kilku kontynentach, a fani kibicują. GigaFest prawdopodobnie przypomni inwestorom, jak silna jest marka firmy. Inwestorzy powinni zatem uważnie obserwować akcje Tesli w miarę zbliżania się tego wydarzenia. Choć nie wiadomo jeszcze zbyt wiele na ten temat, najprawdopodobniej przyniesie to dalsze pozytywne impulsy dla akcji Tesli.

Zastrzeżenie: To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Nie jestem profesjonalnym inwestorem.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet