S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Forever Battery Stock, biznes warty miliardy i co najmniej 1000% wzrostu dla tej firmy

Rosnące ceny gazu już od dawna sprzyjają upowszechnianiu się pojazdów elektrycznych. To ma sens, prawda? A im więcej będziesz tankował na stacjach benzynowych z drogim PHM, tym bardziej będziesz rozważał zakup samochodu elektrycznego. Jaki jest problem z pojazdami elektrycznymi? A co, jeśli grupa naukowców ze Stanforda od 12 lat pracuje nad nieskończonym akumulatorem?

Firma ta pracuje nad stworzeniem nieskończonej baterii od 2010 r. i odniosła ogromny sukces.

Im więcej pieniędzy wyrzucasz w błoto przy każdym tankowaniu samochodu, tym więcej czasu spędzasz, myśląc: "Może powinienem kupić samochód elektryczny?". Im więcej czasu poświęcasz na myślenie, tym większe prawdopodobieństwo, że w końcu zdecydujesz się na zakup samochodu elektrycznego. To ma całkowity sens. Im wyższe ceny gazu, tym więcej konsumentów kupuje pojazdy elektryczne zamiast samochodów napędzanych gazem. W 2022 roku ceny gazu osiągnęły rekordowy poziom i prawdopodobnie szybko nie spadną, ponieważ Stany Zjednoczone oficjalnie zakazały importu rosyjskiego gazu ziemnego.

Historia mówi, że powinno to doprowadzić do gwałtownego wzrostu sprzedaży pojazdów elektrycznych w 2022 roku - i tak właśnie się stanie.

Wpływ inwestycji? Kupuj akcje EV $NIO+0.1% $TSLA+0.0% $GM+0.0% $LCID+0.0% i wiele innych...

Ale mamy też przyszłość akumulatorów

Prawda o rewolucji w pojazdach elektrycznych, o której wszyscy tak głośno mówią, jest taka, że nie dotrze ona do szerokiego grona odbiorców, dopóki nie wyprodukujemy lepszych akumulatorów.

Baterie składają się z trzech elementów. Katoda, anoda i elektrolit . Baterie działają dzięki przepływowi jonów pomiędzy katodą i anodą za pośrednictwem elektrolitu.

Na rysunku przedstawiono przepływ jonów w akumulatorze.

Konwencjonalne akumulatory litowo-jonowe są zbudowane w oparciu o chemię akumulatorów ciekłych. Oznacza to, że zawierają one stałą katodę i anodę oraz łączący je ciekły roztwór elektrolitu.

Baterie te od lat działają jak cuda. Jednak z powodu fizycznych ograniczeń w obchodzeniu się z ciekłym elektrolitem osiągają one obecnie swój limit pod względem gęstości ogniw energetycznych - co w zasadzie oznacza, że jeśli chcemy, aby nasze telefony, zegarki i samochody elektryczne działały dłużej i ładowały się szybciej, potrzebujemy zupełnie innego akumulatora. Odpowiedzią jest akumulator półprzewodnikowy.

Nazwa mówi sama za siebie: baterie półprzewodnikowe. Weźmy na przykład ciekły roztwór elektrolitu w konwencjonalnych akumulatorach. Skompresuj ją do postaci stałej. Stworzenie małego, hiperkompaktowego akumulatora półprzewodnikowego, który - ponieważ nie ma w nim zbędnej przestrzeni - działa znacznie dłużej i ładuje się znacznie szybciej. Baterie półprzewodnikowe mogą być kluczem do tego, by nasze telefony mogły działać przez wiele dni... Dzięki nim nasze smartwatche mogą się w pełni naładować w ciągu kilku sekund.... i tak, dzięki nim samochody elektryczne mogą przejechać tysiące kilometrów bez konieczności doładowywania.

Niemożliwe stało się możliwe

Jednak do niedawna wytwarzanie akumulatorów półprzewodnikowych było fantastyką naukową, ponieważ nauka, która za tym stoi, jest niezwykle skomplikowana.

Wtedy pojawił się zespół błyskotliwych profesorów i naukowców ze Stanforda, którzy postanowili zająć się tym problemem. Wraz z kilkoma dyrektorami technicznymi i wsparciem ze strony najbardziej prestiżowych firm venture capital założyli w 2010 r. firmę QuantumScape $QS+0.0% . 12 lat później firma ta w zasadzie rozwiązała problem baterii półprzewodnikowych . Największym problemem w akumulatorach półprzewodnikowych są tzw. dendryty, czyli drobne pęknięcia, które tworzą się w stałym elektrolicie podczas ładowania i doładowywania, a które w końcu stają się tak duże, że powodują zwarcie akumulatora. Dlatego wielkim przełomem w bateriach półprzewodnikowych jest opracowanie materiału elektrolitu stałego, który jest odporny na dendryty.

Około rok temu firma QuantumScape dokonała tego na bardzo małą skalę, stosując jednowarstwowe ogniwo baterii. Z pewnością jednowarstwowe ogniwo akumulatora nie wystarczy do zasilania samochodu. Jednak od tego czasu firma udowodniła, że jej opatentowana, przełomowa technologia baterii półprzewodnikowych działa w ogniwach 4- i 10-warstwowych, a także wykazuje wczesne obiecujące oznaki działania również w ogniwach 16-warstwowych! Innymi słowy, pierwszy przełom QuantumScape w dziedzinie "małej" baterii półprzewodnikowej dowodzi, że bateria działa, nawet jeśli firma zwiększa jej rozmiary.

Jeśli ten trend się utrzyma, to w ciągu kilku lat QuantumScape wprowadzi na rynek wydajne baterie półprzewodnikowe, które będą wystarczająco duże, by można je byłostosować w samochodach, a to może być wielki moment dla całej elektromobilności. Oczywiście, akcje QuantumScape to świetny sposób na zainwestowanie w rewolucję w dziedzinie baterii półprzewodnikowych. Analitycy Investorplace uważają, że akcje QuantumScape mają co najmniej 10-krotny potencjał wzrostowy z obecnych poziomów.

Myslíte si, že sa im podarí vyvinúť forever battery?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet