S&P 500 ^GSPC
4,981.84
+0.13%
Meta META
$484.32
+3.48%
Nvidia NVDA
$674.72
-2.85%
Amazon AMZN
$172.18
+2.13%
Alphabet GOOG
$145.65
+1.26%
Apple AAPL
$182.32
+0.42%
Microsoft MSFT
$402.18
-0.15%
Tesla TSLA
$194.61
-0.08%

Metaverse otworzy rynek tak ogromny, że nikt nie jest w stanie sobie tego nawet wyobrazić

Metaverse. Jest to rodzaj wirtualnego, nieistniejącego świata, w którym użytkownicy mają się spotykać, bawić, a nawet robić interesy. A według najbardziej radykalnych zwolenników, prędzej czy później ludzkość może się tam całkowicie przenieść. Gdyby ktoś tak powiedział 20 lat temu... cóż, prawdopodobnie zamknięto by go w zakładzie psychiatrycznym. Ale teraz jest to coraz bliższe rzeczywistości. A taka radykalna zmiana powinna, zdaniem analityków, otworzyć potencjalny rynek o wartości pół biliona dolarów!

VR i metawersja mogą stać się częścią naszego życia zaskakująco szybko


Inwestycje w metaverse i technologie metaverse znacznie wzrosły w ciągu ostatniego roku, na czele z takimi gigantami technologicznymi jak Meta $FB+0.0% i Microsoft $MSFT+0.0%. Według Simeona Hymana, globalnego stratega inwestycyjnego w ProShares Advisors, metawersum stanowi okazję inwestycyjną dla osób prywatnych i instytucji.

"Obecnie dostępne są wciągające, ale nie w pełni połączone metawersje" - powiedział Hyman w wywiadzie dla Yahoo Finance Live. "W metawersum już teraz zarabia się pół biliona dolarów. W najbliższym czasie liczba ta może się podwoić.

Hyman omówił perspektywy dla akcji w kontekście podwyżki stóp procentowych przez Fedoraz inwestowania w metawersum. ProShares wprowadził niedawno na rynek fundusz ETF VERS metaverse, którego celem jest zapewnienie dostępu inwestycyjnego do spółek kształtujących cyfrową granicę.

Podobny pogląd i analizę można znaleźć na przykład w tym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=5ECeNYQh_MQ

VERS ETF śledzi Solactive's Metaverse Thematic Index, który obejmuje 40 spółek z różnych sektorów - od przetwarzania danych i oprogramowania po media społecznościowe i gry - i wykorzystuje algorytmy do identyfikowania możliwości inwestycyjnych w metawersum w miarę jego rozwoju. Niektóre ze śledzonych firm to Apple $AAPL+0.0%, NVIDIA $NVDA+0.0%, Roblox $RBLX+0.0%, Microsoft, Meta, Snap Inc $SNAP+0.0% i Unity $U+0.0%.

"To naprawdę interesujące, gdy spojrzy się na tę pulę firm" - powiedział Hyman. "To prawie jak oś czasu innowacji na przestrzeni lat, ponieważ są tu firmy takie jak Microsoft, ale także NVIDIA i oczywiście Meta, ale także nowsze firmy, takie jak Roblox, a nawet nowsze firmy, takie jak Unity. Jest to więc możliwość, która się rozwija".

I prawdopodobnie nadal będzie się rozwijał. A także potencjalny rynek, który może przynieść możliwości i sumy pieniędzy, jakich nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić. Należy więc uważnie obserwować ten sektor i zachodzące w nim zmiany! 👋🤘

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moja osobista opinia, oparta na wywiadzie z Yahoo Finance i źródłach dostępnych w Internecie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet