S&P 500 ^GSPC
5,109.4
-0.42%
Tesla TSLA
$183.15
-2.65%
Apple AAPL
$170.60
-2.57%
Microsoft MSFT
$406.85
-1.95%
Alphabet GOOG
$132.80
-1.04%
Amazon AMZN
$175.85
-0.97%
Meta META
$494.40
-0.76%
Nvidia NVDA
$854.94
+0.31%

3 fundusze ETF, dzięki którym przejdziesz na emeryturę jako milioner

Jeśli zależy Ci na dywersyfikacji, niskich opłatach, jakości i długoterminowych wynikach, inwestycja w te 3 fundusze ETF może pomóc Ci przejść na wcześniejszą emeryturę i nadal być milionerem.

ETFS

Inwestorzy mają tysiące opcji przy wyborze funduszu ETF. Niektóre fundusze powielają określone indeksy, podczas gdy inne opierają wybór portfela na takich cechach, jak kapitalizacja rynkowa, położenie geograficzne lub styl inwestycyjny. Jeśli jednak interesują Cię fundusze o zrównoważonym podejściu, polecam przyjrzeć się bliżej kombinacji tych trzech ETF-ów.

  1. Vanguard S&P 500 Growth ETF $VOOG-1.1%
  2. Vanguard Information Technology ETF $VGT-1.6%
  3. Vanguard Dividend Appreciation ETF $VIG-0.1%


Vanguard S&P 500 Growth ETF

Jest on dobrze dostosowany do potrzeb inwestorów długoterminowych. Jego portfel składa się ze spółek z indeksu S&P 500 Growth, a jego wyniki w dużej mierze to odzwierciedlają. Akcje wzrostowe zapewniają inwestorom większe potencjalne zyski, ale wiążą się z umiarkowanym poziomem ryzyka.

Wielu ekspertów inwestycyjnych, w tym legendarny miliarder Warren Buffett, twierdzi, że inwestowanie w indeks S&P 500 jest prostym sposobem na wyeliminowanie niepewności związanej z podejmowaniem decyzji o tym, w które spółki najlepiej inwestować. Indeks S&P 500 obejmuje jednak zarówno akcje wzrostowe, jak i wartościowe.

Jeśli więc lubisz wzrost, fundusz Vanguard S&P 500 Growth przyniósł średni roczny zwrot w wysokości 19% od momentu jego powstania w 2010 r.

Vanguard

Vanguard Information Technology ETF

Jak sama nazwa wskazuje, fundusz koncentruje się na spółkach z sektora technologii informacyjnych, w tym Apple, Microsoft i Nvidia, które pomogły mu osiągnąć średni roczny zwrot w wysokości 23,6% w ciągu ostatnich 10 lat - pokonując średni roczny zwrot z indeksu S&P 500 w wysokości 14,8% w tym samym okresie . Ten ETF ma potencjał, aby zapewnić większe zyski tym, którzy są gotowi podjąć większe ryzyko.

Jego ryzykowność plasuje się w górnej części skali, którą Vanguard stosuje do oceny ryzykowności swoich funduszy (5 na 5). W sektorze technologii informacyjnych jest wiele spółek, które mogą mocno ucierpieć na rynku niedźwiedzia. Nie wszystkie z tych spółek koncentrują się na dywidendach, które pomagają inwestorom łagodzić spadki w latach bessy, lub zapewniają dywersyfikację, jaką można uzyskać dzięki ogromnej liczbie spółek w indeksie S&P 500.

Wykres funduszy ETF Vanguard

Inwestor rozpoczynający działalność w wieku 30 lat ma do dyspozycji około 37 lat roboczych, które może zainwestować przed przejściem na emeryturę. Jeśli uda Ci się włożyć w ten ETF tylko 80 dolarów (1800 dolarów) miesięcznie przez 37 lat, oznacza to możliwość osiągnięcia ponad miliona dolarów (około 30 milionów dolarów) przy całkowitym koszcie inwestycji 35 500 dolarów (800 000 dolarów), w oparciu o średnią roczną całkowitą stopę zwrotu 14,5%, jaką fundusz osiągnął od momentu powstania w 2004 r. (obliczyłem bez podatków - po podatkach daje to około 15 milionów dolarów) .

Vanguard Dividend Appreciation ETF $VIG-0.1%

Emeryci mogą docenić niezawodne dywidendy, które zrekompensują im brak wypłaty. Wiele osób przystępuje do emerytury z niepewnością, czy ich oszczędności wystarczą na komfortowe przeżycie tego okresu. Jest to dobry dodatek do każdego portfela emerytalnego, którego celem jest generowanie stałego dochodu lub korzystanie z reinwestycji dywidend.

Vanguard Dividend Appreciation ETF śledzi S&P Dividend Growers Index, który skupia się na spółkach o dużej kapitalizacji, które w przeszłości regularnie zwiększały swoje dywidendy.

W portfelu funduszu znajdują się m.in. królowie dywidendy, tacy jak Johnson & Johnson, Coca-Cola oraz Procter & Gamble, którzy podnosili swoje wypłaty co roku przez ponad 50 lat z rzędu.

W ciągu ostatnich 10 lat ten fundusz ETF osiągał godne podziwu wyniki - średni roczny zwrot z inwestycji wyniósł ponad 12% po opodatkowaniu. Obecnie jego stopa dywidendy wynosi 1,74%. W 2021 r. ETF wypłaci roczną dywidendę w wysokości 2,66 USD na akcję, co oznacza wzrost o 16% w stosunku do 2020 r. W ciągu ostatnich pięciu lat jego wypłata rosła w tempie 8,6% rocznie.

https://www.youtube.com/watch?v=OTQbVkZtVFY

W połączeniu z funduszem S&P 500 Growth ETF oraz funduszem Information Technology ETF stanowią one zrównoważone podejście do inwestowania, którego celem jest zostanie milionerem do czasu przejścia na emeryturę i cieszenie się zyskami po przejściu na nią.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet