S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Ostrzeżenie doświadczonego inwestora: ciesz się tegorocznym wzrostem, bo nadchodzi recesja lub coś gorszego

Jak często zdarza się, że recesji towarzyszy wzrost bezrobocia? Cóż, prawdopodobnie częściej niż myślisz. Dzieje się to mniej więcej raz na trzy i ćwierć roku. Jednak bardzo znany i doświadczony inwestor, którego portfel inwestycyjny wynosi prawie 16 mld USD, przedstawił nam wczoraj swoją opinię na temat tego, kiedy może dojść do kolejnego kryzysu i z jakich powodów. Jak myślisz, jak się do tego przygotowuje?


Znany inwestor Carl Icahn powiedział wczoraj, że na horyzoncie może pojawić się spowolnienie gospodarcze i chce się zabezpieczyć przed gwałtowną wyprzedażą rynku . Tak, ten sam Carl Icahn, który niedawno rzucił wyzwanie Warrenowi Buffettowi 😅: Warren Buffett kontra legendarny inwestor Carl Icahn. Co skłoniło go do postawienia zakładu przeciwko Wyroczni z Omaha?

Myślę, że równie dobrze może dojść do recesji lub czegoś gorszego " - powiedział Icahn Scottowi Wapnerowi z CNBC w programie "Closing Bell Overtime". "Przez ostatnie kilka lat miałem wszystko pod kontrolą. Mamy silne zabezpieczenie przed długimi pozycjami i staramy się być aktywistami, aby uzyskać tę przewagę... Jak słyszysz, jestem negatywnie nastawiony. Nie przewiduję nawet krótkiej perspektywy czasowej".

https://twitter.com/tellittoal/status/1506464757221662726

Ponadto założyciel i prezes Icahn Enterprises powiedział, że rosnąca inflacja jest głównym zagrożeniem dla światowej gospodarki, a wojna rosyjsko-ukraińska tylko zwiększyła niepewność w jego prognozach. Ponadto Rezerwa Federalna (Fed) po raz pierwszy od ponad trzech lat podniosła stopy procentowe, starając się zwalczyć inflację, która jest najwyższa od 40 lat.

Wykres danych dotyczących inflacji CPI

Prezes Fed Jerome Powell zobowiązał się w tym tygodniu do podjęcia zdecydowanych działań przeciwko gwałtownie rosnącym cenom i dał do zrozumienia, że jest otwarty na więcej podwyżek stóp procentowych niż tradycyjne 25 punktów bazowych. " Naprawdę nie wiem, czy uda im się doprowadzić do miękkiego lądowania" - powiedział Icahn. "Myślę, że nastąpi twarde lądowanie ... Inflacja to straszna rzecz, kiedy się rozkręca".

Jednak Icahn, wieloletni inwestor aktywista, powiedział ostatnio, że uważa, iż system rad nadzorczych w korporacjach wymaga naprawy, a słabe zarządzanie może prowadzić do katastrof. "W Ameryce korporacyjnej nie ma odpowiedzialności. Mamy kilka bardzo dobrych firm, kilku bardzo dobrych prezesów, ale zbyt wielu jest takich, którzy nie nadają się do tej pracy" - powiedział.

Aby przygotować się na recesję w Ameryce, Icahn zdecydował się na krótką sprzedaż i obstawianie przeciwko centrom handlowym i nieruchomościom komercyjnym. To całkiem inna taktyka niż, powiedzmy, Roberta Kiyosaki, nie sądzisz 🤔? Martwisz się o inflację? Robert Kiyosaki ostrzega inwestorów i zdradza swój genialny plan obrony

Jeśli podobał Ci się mój tekst, nie zapomnij dać mi follow tutaj na Buliosie, aby otrzymywać powiadomienia o innych moich wpisach, na pewno w przyszłości pojawi się ich więcej 😉.

DISCLAIMER: Nie jestem profesjonalistą w dziedzinie inwestycji, a jedynie zainteresowanym inwestorem indywidualnym, więc nie jest to rekomendacja inwestycyjna.Źródło

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet