S&P 500 ^GSPC
5,080.07
-0.17%
Alphabet GOOG
$139.40
-4.05%
Tesla TSLA
$199.41
+3.88%
Nvidia NVDA
$800.40
+1.55%
Apple AAPL
$181.14
-0.75%
Microsoft MSFT
$408.91
-0.35%
Amazon AMZN
$174.68
-0.17%
Meta META
$483.97
-0.01%

Tento dividendový aristokrat nabízí výprodejové ceny, nabízí však mnohem víc než jen atraktivní dividendu

Doba inflace může investování dost zkomplikovat, protože není jisté, kdy inflační tlaky poleví. Nejlepší obranou pro investora je dobře zvolená strategie pro ochranu portfolia a vytvoření potencionálních příležitostí k budoucím ziskům. Jednou z účinných možností je nakupovat solidní společnosti s dobrými dividendami za rozumné ceny.

Dnes vám představím dividendového aristokrata, který může nabídnout mnohem víc než jen dividendu.

Podle výzkumu společnosti Fidelity tvoří dividendy 40 % výnosů akciového trhu od 30. let 20. století. V desetiletích, kdy byla vysoká inflace, tvořily dividendy ještě větší podíl na výnosech akciového trhu. Během inflačních desetiletí 40. a 70. let 20. století tvořily dividendy 65 % a 71 % celkových výnosů indexu S&P 500 $^GSPC+0.0%.

Jednou z dividendových akcií, kterou si dnes můžete koupit za skvělou cenu, je T. Rowe Price Group $TROW+0.0%. Akcie této investičně poradenské společnosti se v posledních měsících propadly a nyní se obchodují poblíž nejlevnějšího ocenění za poslední desetiletí.

T. Rowe Price Group $TROW+0.0%

Společnost nabízí velmi přívětivou cenu, jelikož je dole od svých ATH téměř o 34%.

Trvale rostoucí aktiva ve správě

T. Rowe Price $TROW+0.0% je špičkovým investičním poradcem pro nejrůznější klienty, například pro fyzické osoby, podílové fondy a samostatně spravované účty.

Vedení společnosti T. Rowe Price $TROW+0.0% přiznalo, že trend pasivního investování firmě uškodil. Uškodil přílivu nových klientů, kteří možná nevyhledávají aktivní investiční strategie tak jako dříve. Navzdory nepříznivému vlivu investorů, kteří dávají přednost pasivním investicím před aktivními správci, společnost T. Rowe Price $TROW+0.0% v uplynulém desetiletí zvýšila celkový objem spravovaných aktiv o 12 % ročně.

Zde je to, co investory v krátkodobém horizontu znepokojuje

Akcie společnosti $TROW+0.0% v poslední době klesají a v současné době jsou 34 % pod svými 52týdenními maximy. Investoři vyjádřili obavy z odlivu prostředků z fondů společnosti během čtvrtého čtvrtletí. Během čtvrtletí došlo k odlivu prostředků z fondů společnosti T. Rowe Price $TROW+0.0% ve výši 23 miliard USD, přičemž odliv za celý rok dosáhl celkem 28 miliard USD. Navzdory těmto odlivům firma stále zvyšovala svůj objem spravovaných aktiv díky investičním ziskům ve výši 205 miliard USD.

Po nedávném výprodeji se akcie společnosti T. Rowe Price $TROW+0.0% obchodují za levné ocenění s poměrem ceny k zisku 11,3, což z nich činí nejlevnější akcie za poslední desetiletí.

Mohl by se vrátit aktivní management?

Předpokládá se, že aktivita managementu bude v této inflační době zvýšená, což pomůže jak společnosti tak investorům.

Pasivní správa byla v posledním desetiletí na vzestupu. Společnost T. Rowe Price $TROW+0.0% se však domnívá, že aktivní správa by mohla hrát cennou roli, pokud budou na trzích přetrvávat inflační tlaky. Domnívá se, že profesionální manažeři mohou investorům pomoci zvládnout volatilitu a problémy spojené s investováním v době inflace.

Změny v preferencích investorů, včetně poptávky po odpovědném investování, by také mohly investory přimět k vyhledávání aktivních manažerů, aby se připravili na měnící se svět.

Silná hotovostní pozice je pro investory vynikajícím znamením

Navzdory odlivu investorů společnost T. Rowe Price $TROW+0.0% během roku zvýšila objem spravovaných aktiv o 170 miliard dolarů díky výnosům z investic. To pomohlo zvýšit příjmy o 24 % a čistý zisk o 30 % na 3 miliardy dolarů. Investorům také vrátila spoustu hotovosti, přesněji 2,8 miliardy dolarů, odkoupila zpět 5,9 milionu akcií a vyplatila investorům 1,7 miliardy dolarů na dividendách.

  • Tento odstavec doporučuji přečíst ještě jednou, protože jsem doteď mluvil pouze o negativech, ale společnost i přes nepříznivý vývoj dokáže být zisková a prospěšná

 

Rok 2022 je také 35. rokem v řadě, kdy společnost T. Rowe Price $TROW+0.0% zvýšila svou dividendu. Díky tomu se stala členem exkluzivního klubu Dividend Aristocrats, který tvoří společnosti z indexu S&P 500 $^GSPC+0.0%, jež každoročně zvyšují dividendu nejméně 25 let po sobě.

Silnou stránkou společnosti byla také její hotovostní pozice, která jí umožnila na konci roku 2021 koupit společnost Oak Hill Advisors, za akcie a 2,5 miliardy dolarů v hotovosti. Tento krok jí pomohl přidat 47 miliard USD v AUM (objem spravovaných aktiv) založeném na poplatcích, čímž získala další rozmanitý zdroj příjmů v oblasti alternativních strategií na soukromém trhu.

T. Rowe Price $TROW+0.0% je solidní dividendová akcie, která v posledním desetiletí soustavně rozvíjí své podnikání. Společnost prokázala vynikající schopnost řízení hotovosti, disponuje 2 miliardami dolarů v hotovosti a likvidních investicích a v současné době se obchoduje za levné ocenění s atraktivním 3,3% dividendovým výnosem.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 404 a je členem této skupiny od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Vypadá fajn, cena taky super 😄

PE 11 v dnešní době docela nevídaný

Jinak teda za mě samozřejmě dividendy TOP 🔥🔥 co jinýho bych já měl doporučovat, žejo ... 😂

Vůbec se ti nedivím😂😂 Dividendové společnosti jsou top😁

Tento článek mě velmi potěšil vzhledem k tomu, že jsem sám před pár týdny do $TROW+0.0% investoval

co se týče dividendy, tak 3.3 % je hodně atraktivní. Pro mě je ale důležitá historie a samotné tempo zvyšování dividend v průběhu času a to má oboje $TROW+0.0%na výbornou

Taktéž mě zaujal management společnosti, který pozorně hlídá, co funguje a z čeho mohou vytěžit dál. Velmi aktivní přístup by mohl přinést další úspěch společnosti.

Skvělá cena, jen nevím jaký očekávat růst. Společnost vykazuje dobré známky pro růst, ale analytici pořád vidí nízký % růst v roce 2022🤔

Nechci říkat žádné konkrétní čísla, aby se mě někdo nechytl náhodou a pak na mě neházel vinu za prodělky 😆 Ale myslím si, že odhad analytiků ve výši 3% dokonce roku bude poražen s přehledem.

hlavně podívejme se na dlouhodobou výkonnost, ta se pohybuje nad hranicí 10 procent

je to logické, poslední 2 roky byli co se týká růstu pro společnost rekordní

neřešte co bude tento rok, ale co bude za 10 let

Přesně dlouhodobost dělá zisky

Objem spravovaných aktiv společností pravidelně roste, za mě dobrej tip. Aktuální cena je dost lákavá z pohledu toho, co nám nabízí.